Instalacja odwróconej osmozy to nic trudnego! Zobacz instruktaż video!

Wiele osób kupując własny filtr kuchenny zastanawia się czy poradzi sobie z samodzielnym montażem. Dzisiejszy artykuł ma na celu udowodnienie, że jak najbardziej! Instalacja odwróconej osmozy to naprawdę nic trudnego i wymagającego! Zobacz, jak zamontować odwróconą osmozę Ecoperla Rosa krok po kroku!

Montaż odwróconej osmozy - można samodzielnie?

Filtry kuchenne znajdują swoje miejsce w coraz większej ilości kuchni. Wielu przyszłych właścicieli zastanawia się czy wybrać opcję bez montażu i zakupić samo urządzenie, czy zdecydować się na możliwość wykonania usługi przez specjalistów. Czasem chodzi o wygodę, jednak najczęściej przyszli użytkownicy boją się o to, że sami nie poradzą sobie z montażem, nie mają u siebie odpowiednich narzędzi. Nic bardziej mylnego!

Wielu producentów przygotowuje zestawy odwróconej osmozy w taki sposób, aby w pudełku znajdowały się już wszystkie ważne, potrzebne akcesoria. Dbają o to, aby samodzielny montaż był nie tylko możliwy do przeprowadzenia, ale też zajął niewiele czasu i przebiegał naprawdę sprawnie. Odpowiadając więc na pytania z nagłówka, montaż odwróconej osmozy można przeprowadzić samodzielnie! Nie trzeba do tego wielkich umiejętności, jedynie dokładnego czytania instrukcji i kilku podstawowych narzędzi!

Instalacja odwróconej osmozy Ecoperla Rosa

Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa jest jedną z popularniejszych propozycji wśród filtrów kuchennych od polskiej marki Ecoperla. W naszym sklepie internetowym otrzymujemy o nią wiele zapytań. Jest to filtr kuchenny dzięki któremu można pozyskać dwa rodzaje wody. Z jednej strony będzie to woda idealnie oczyszczona, która nie pozostawia po sobie osadów. Świetnie nadaje się do napełniania drobnego AGD, przemywania warzyw i owoców, przygotowania odżywek, gorących dań i napojów. Z drugiej strony możemy pobierać wodę przygotowaną do bezpośredniego spożywcza o właściwościach wody prozdrowotnej. Nie tylko zawiera w sobie duże ilości magnezu, ale także wolnego wodoru, charakteryzuje się też wysokim, alkalicznym pH. Sekret tkwi w zastosowaniu wkładu rewitalizującego jako ostatniego etapu. Warto przypomnieć sobie najważniejsze informacje o odwróconej osmozie Ecoperla Rosa. Wszystko znajdziecie w tym video:

Choć filmik instruktażowy jest o montażu właśnie przytoczonej odwróconej osmozy, to jednak można go odnieść do wielu podobnych urządzeń o standardowej budowie, dostępnych na rynku. Podobne etapy i czynności będą dotyczyły praktycznie każdej odwróconej osmozy posiadającej oddzielny zbiornik do magazynowania wody.

Co przygotować do montażu odwróconej osmozy?

Zestaw odwróconej osmozy Ecoperla Rosa zawiera wszystkie niezbędne akcesoria montażowe i wylewkę. My przed rozpoczęciem pracy powinniśmy przygotować: średniej wielkości śrubokręt płaski lub krzyżowy, klucz nastawny, klucz nasadowy rurowy lub klucz płaskooczkowy, wiertarkę lub wkrętarkę, wiertło dostosowane do materiału, z jakiego został wykonany blat kuchenny, ostry nożyk w celu przycięcia wężyków, środek uszczelniający (na przykład taśma teflonowa), smar do uszczelek (może być gliceryna).

Jak zamontować odwróconą osmozę?

Poniżej możecie obejrzeć filmik dotyczący montażu odwróconej osmozy Ecoperla Rosa. Niezależnie od tego, za montaż którego filtra kuchennego się zabieramy, warto pamiętać o zachowaniu środków bezpieczeństwa oraz higieny. Bardzo ważna jest dezynfekcja rąk i narzędzi. Nie wolno o tym zapominać.

Przygotowanie miejsca na wylewkę

Pierwszy krok to znalezienie i przygotowanie odpowiedniego miejsca na instalację dodatkowej wylewki. Jeśli w Twojej kuchni nie ma na to przestrzeni, możesz zdecydować się na montaż wylewki czterodrożnej do pobierania wody surowej i uzdatnionej. Na wylewkę dwudrożną należy przygotować w blacie dwa otwory. W przygotowane miejsce montujemy kranik z pomocą niezbędnych akcesoriów.

Montaż urządzenia w szafce

Przygotowujemy miejsce na montaż samego urządzenia. Należy pozostawić odpowiednią ilość miejsca i właściwie przyciąć wężyk. Tak, aby późniejsze serwisowanie i przesuwanie odwróconej osmozy nie sprawiało trudności. Podłączamy wężyk do urządzenia i wylewki. Następnie podłączamy odwrócona osmozę do wody zasilającej. Ważne, aby upewnić się, że jest to woda zimna. Kolejny etap to montaż podłączenia kanalizacyjnego.

Podpięcie zbiornika na magazynowanie wody

Po podłączeniu wężyków można przejść do podpięcia zbiornika na magazynowanie wody. Należy podłączyć wężyk do zaworka zbiornika. Jeśli wężyk jest zbyt długi, należy go przyciąć. Zawór zbiornika należy pozostawić zamknięty. Z drugiej strony podłączamy wężyk pod szybkozłączkę w stelażu odwróconej osmozy.

Umieszczenie membrany w obudowie

Odwrócona osmoza Ecoperla Rosa wymaga zainstalowania membrany osmotycznej. Wkłady filtracyjne są już w kloszach. Jeśli w Twoim modelu należy założyć także wkłady filtracyjne, dokonasz tego poprzez odkręcenie kloszy. Ułatwi to klucz dostępny w zestawie. Przed montażem membrany należy zdezynfekować ręce i nałożyć nowe rękawice ochronne. Odkręcamy nakrętkę obudowy. Następnie wyjmujemy membranę z opakowania i wkładamy ją do obudowy kierując trzpień z uszczelkami typu O-ring do środka. Przesmarowujemy uszczelki, zakręcamy obudowę, wkładamy klipsy, podłączamy wężyk doprowadzający wodę.

Przed rozpoczęciem użytkowania odwróconej osmozy

Przed rozpoczęciem korzystania z odwróconej osmozy Ecoperla Rosa należy jeszcze uruchomić  i przepłukać cały filtr. Należy odkręcić zawory wylewki i poczekać, aż woda zacznie nimi spływać. Kiedy woda już zacznie płynąć, można zakręcić zawory wylewki i odkręcić zawór zbiornika. System należy pozostawić na około 2 godziny, aż do całkowitego napełnienia zbiornika. Następnie na zmianę odkręcamy zawory kranika i opróżniamy całkowicie zbiornik na wodę. Dzięki temu zabiegowi mamy pewność, że membrana i wkłady filtracyjne zostały dokładnie przepłukane. Po ponownym napełnieniu zbiornika można już swobodnie korzystać z odwróconej osmozy.

Czy serwisowanie odwróconej osmozy jest trudne?

Przy okazji montażu warto jeszcze wspomnieć o serwisie. Regularna, prawidłowa konserwacja odwróconej osmozy jest bardzo ważna. Warto ją przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta. W przypadku Ecoperla Rosa będzie to wymiana półrocznego i rocznego zestawu wkładów oraz coroczna dezynfekcja z zastosowaniem płynu dezynfekującego (przeczytaj: Poznaj nowości od marki Ecoperla wspomagająca filtrację wody!). Jak dokładnie powinien przebiegać serwis odwróconej osmozy? Tego możecie dowiedzieć się z wcześniejszego artykułu: Samodzielny serwis filtra kuchennego - to proste!

Samodzielny montaż odwróconej osmozy - Ty też to potrafisz!

Jak pokazał autorski filmik od polskiej marki Ecoperla, nie trzeba mieć doświadczenia, wystarczą chęci i podstawowe narzędzia, by samemu założyć system odwróconej osmozy we własnej kuchni. Filtr kuchenny zapewni ogromny komfort i stały dostęp do bezpiecznej, czystej i smacznej wody w każdych ilościach. Nie musisz się obawiać – montaż odwróconej osmozy to pestka!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward