Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum
  • Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum

Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum

Ecoperla Antidotum to bardzo łatwy sposób na konserwację swojego zmiękczacza wody i przedłużenie żywotności złoża. Nowy produkt polskiej marki Ecoperla ma za zadanie usunięcie ze złoża filtracyjnego metali ciężkich. Preparat przeznaczony do każdego typu zmiękczacza wody.

24,99 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

rating Przeczytaj 2 recenzje
Średnia ocena: 10/10 Liczba ocen: 2

Ecoperla Antidotum to granulat opracowany przez ekspertów polskiej marki Ecoperla. Przeznaczony jest do jednokrotnego użytku. Można go stosować do wszystkich typów zmiękczaczy wody niezależnie od producenta. To szybki i łatwy sposób na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z częstszą wymianą złoża filtracyjnego. Dzięki Ecoperla Antidotum żywica jonowymienna na dłużej zachowa swoje właściwości, a woda będzie zmiękczana tak samo dokładnie.

Ecoperla Antidotum do wody wodociągowej

Woda wodociągowa musi być dostosowana do norm wyznaczonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym wody przeznaczonej do spożycia. Jeśli jednak wykorzystywana do zmiękczania woda posiada stężenie żelaza wyższe niż 0,05 mg Fe/l, na żywicy jonowymiennej mogą gromadzić się metale ciężkie i w ten sposób zmniejszać jej żywotność.

W dodatku większe ilości żelaza mogą odkładać się na żywicy podczas okresowych prac konserwacyjnych w budynku lub w przypadku awarii.

Ecoperla Antidotum do wody ze studni

W wodzie ze studni, podobnie jak w wodzie wodociągowej, żelazo i mangan występują zawsze. Nawet jeśli są w normie, odkładają się na cząsteczkach złoża pozbawiając je możliwości wymiany jonowej. Mimo że złoże doskonale radzi sobie z metalami ciężkimi, to przy dłuższym okresie filtracji szybciej traci swoje właściwości. W takich przypadkach potrzebna jest częstsza wymiana złoża i profesjonalna ekipa serwisowa.

Ecoperla Antidotum przy niewielkich przekroczeniach żelaza

Granulat jest szczególnie polecany, gdy w wodzie oprócz twardości, obecne są także niewielkie przekroczenia żelaza. Złoże filtracyjne w zmiękczaczach wody może działać dłużej i tak samo wydajnie przez dłuższy czas dzięki corocznemu zastosowaniu Ecoperla Antidotum. Koszt granulatu nie jest wysoki, a kosztów częstej wymiany złoża można uniknąć w łatwy sposób!

Instrukcja dozowania preparatu Ecoperla Antidotum

  1. Otworzyć górne wieko zmiękczacza wody lub w przypadku oddzielnego zbiornika na sól, jego górną część.
  2. Wsypać całą zawartość butelki z granulatem do studni zmiękczacza wody
  3. Odczekać chwilę do rozpuszczenia granulatu
  4. Wymusić regenerację zmiękczacza wody

Uwaga!

Aby mieć stuprocentową satysfakcję z pracy zmiękczacza wody oraz zachować pełną higienę i bezpieczeństwo procesu uzdatniania, warto zastosować Ecoperla Antidotum na przemian ze środkiem dezynfekującym Ecoperla Antibacter.

Preparaty należy dozować naprzemiennie co pół roku. Po 6 miesiącach zmiękczania wody należy użyć Ecoperla Antidotum, po upływie kolejnych 6 miesięcy płynu do zabezpieczenia złoża przed powstawaniem mikroorganizmów.

Ecoperla
OK
rating 10

W porządku, przydaje się do dezynfekcji mojego zmiękczacza. Warto coś takiego kupic raz na pól roku z tego co wiem. Szybka przesyłka, miła obsługa, która mi doradziła ten produkt. Pozdrawiam

gitara
rating 10

Jako że złoże w zmiękczaczach ma długą żywotność, przynajmniej to lepszej jakości, to warto o nie dbać regularnie. Myślę że ten środek to tanie i dobre rozwiązanie żeby przedłużyc trwalosc zloza :)  Cena jest śmiesznie niska, także polecam raz na pół roku oczyścic sprzęt.

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward