Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum
search
  • Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum

Granulat czyszczący Ecoperla Antidotum

Ecoperla Antidotum to bardzo łatwy sposób na konserwację swojego zmiękczacza wody i przedłużenie żywotności złoża. Nowy produkt polskiej marki Ecoperla ma za zadanie usunięcie ze złoża filtracyjnego metali ciężkich. Preparat przeznaczony do każdego typu zmiękczacza wody.

24,99 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

Ecoperla Antidotum to granulat opracowany przez ekspertów polskiej marki Ecoperla. Przeznaczony jest do jednokrotnego użytku. Można go stosować do wszystkich typów zmiękczaczy wody niezależnie od producenta. To szybki i łatwy sposób na uniknięcie dodatkowych kosztów związanych z częstszą wymianą złoża filtracyjnego. Dzięki Ecoperla Antidotum żywica jonowymienna na dłużej zachowa swoje właściwości, a woda będzie zmiękczana tak samo dokładnie.

Ecoperla Antidotum do wody wodociągowej

Woda wodociągowa musi być dostosowana do norm wyznaczonych w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym wody przeznaczonej do spożycia. Jeśli jednak wykorzystywana do zmiękczania woda posiada stężenie żelaza wyższe niż 0,05 mg Fe/l, na żywicy jonowymiennej mogą gromadzić się metale ciężkie i w ten sposób zmniejszać jej żywotność.

W dodatku większe ilości żelaza mogą odkładać się na żywicy podczas okresowych prac konserwacyjnych w budynku lub w przypadku awarii.

Ecoperla Antidotum do wody ze studni

W wodzie ze studni, podobnie jak w wodzie wodociągowej, żelazo i mangan występują zawsze. Nawet jeśli są w normie, odkładają się na cząsteczkach złoża pozbawiając je możliwości wymiany jonowej. Mimo że złoże doskonale radzi sobie z metalami ciężkimi, to przy dłuższym okresie filtracji szybciej traci swoje właściwości. W takich przypadkach potrzebna jest częstsza wymiana złoża i profesjonalna ekipa serwisowa.

Ecoperla Antidotum przy niewielkich przekroczeniach żelaza

Granulat jest szczególnie polecany, gdy w wodzie oprócz twardości, obecne są także niewielkie przekroczenia żelaza. Złoże filtracyjne w zmiękczaczach wody może działać dłużej i tak samo wydajnie przez dłuższy czas dzięki corocznemu zastosowaniu Ecoperla Antidotum. Koszt granulatu nie jest wysoki, a kosztów częstej wymiany złoża można uniknąć w łatwy sposób!

Instrukcja dozowania preparatu Ecoperla Antidotum

  1. Otworzyć górne wieko zmiękczacza wody lub w przypadku oddzielnego zbiornika na sól, jego górną część.
  2. Wsypać całą zawartość butelki z granulatem do studni zmiękczacza wody
  3. Odczekać chwilę do rozpuszczenia granulatu
  4. Wymusić regenerację zmiękczacza wody

Uwaga!

Aby mieć stuprocentową satysfakcję z pracy zmiękczacza wody oraz zachować pełną higienę i bezpieczeństwo procesu uzdatniania, warto zastosować Ecoperla Antidotum na przemian ze środkiem dezynfekującym Ecoperla Antibacter.

Preparaty należy dozować naprzemiennie co pół roku. Po 6 miesiącach zmiękczania wody należy użyć Ecoperla Antidotum, po upływie kolejnych 6 miesięcy płynu do zabezpieczenia złoża przed powstawaniem mikroorganizmów.

Ecoperla
Komentarze (0)

4 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward