Wkłady filtracyjne

Aby filtr narurowy mógł działać i filtrować wodę prawidłowo, potrzebuje wkładu. Właściwości filtrów oraz rodzaj filtrowanych zanieczyszczeń są uzależnione właśnie od tej części filtra, nie od korpusu i głowicy. W wielu modelach filtrów naurowych możemy dowolnie wybierać wkłady filtracyjne. 

Wśród najbardziej popularnych wkładów filtracyjnych można wymienić: mechaniczne, węglowe, zmiękczające, odżelaziające, antybakteryjne. 

Najczęściej wybieranymi wkładami są wkłady mechaniczne. Zazwyczaj stanowią proces wstępnej filtracji wody i ochraniają instalacje oraz podłączone urządzenia przed przedostawaniem się piasku, rdzy, zawiesin do ich wnętrza. Wkłady mechaniczne są wykonywane z różnych materiałów. Najpopularniejszy podział wkładów to: wkłady piankowe, harmonijkowe, sznurkowe, siatkowe. Działają w ten sam sposób, jednak różnią się tworzywem. Przed stacjami uzdatniania wody zazwyczaj montuje się filtry narurowe z wkładami piankowymi i sznurkowymi.

Filtry narurowe to jednak nie tylko filtracja mechaniczna. Za ich pomocą można poprawić inne parametry wody. Na przykład wkłady węglowe usuwają z wody chlor, poprawiają smak i zapach wody. Wkłady zmiękczające odpowiadają za redukcję stopnia twardości wody, natomiast odżelaziające za zmniejszenie stężenia żelaza. 

Zaletą filtracji wody za pomocą wkładów jest to, że nie potrzebują zastosowania żadnych dodatkowych środków chemicznych.

W naszej ofercie dostępne są różnorodne wkłady dopasowane do wszystkich filtrów narurowych znajdujących się w asortymencie. 

Aktywne filtry

arrow_upward