Filtruj według

Kategorie

Dostępność

Waga

  • 25 kg - 104 kg

Cena

  • 805,00 zł - 3 445,00 zł

Zbiornik

Zbiorniki hydroforowe

Zbiornik hydroforowy jest ciśnieniowym zbiornikiem wchodzącym w skład zestawu hydroforowego. Ten element jest stosowany w stacjach hydroforowych oraz przy stacjach uzdatniania wody. Głównym zadaniem zbiornika hydroforowego jest utrzymanie odpowiedniego ciśnienia w instalacji wodociągowej oraz ochrona pompy przed nadmierną, zbyteczną eksploatacją. W naszej ofercie znajdziesz przeponowe i ocynkowane zbiorniki hydroforowe. 

Hydrofory są żeliwnymi, cylindrycznymi zbiornikami, które częściowo wypełniane są wodą, a częściowo powietrzem. Jest to niezbędny element zestawu hydroforowego. Oprócz niego w skład zestawu wchodzą jeszcze: manometr, pompa napędzana silnikiem elektrycznym, presostat, zawory. 

Zadaniem pompy obecnej w zestawie jest wtłaczanie wody z sieci do zbiornika hydroforowego. Jej praca jest uzależniona od wskazań presostatu, który jest odpowiedzialny za stały pomiar ciśnienia wewnątrz zbiornika. W zależności od tego, co wskaże presostat, pompa jest włączana lub wyłączana. 

W zbiorniku hydroforowym wyznacza się dwa poziomy wody: minimalny i maksymalny. Nad zwierciadłem wody znajduje się poduszka wypełniona powietrzem, która rozpręża się, kiedy następuje pobór wody. W takich momentach ciśnienie w zbiorniku zaczyna spadać aż wreszcie osiąga poziom minimalny. Wtedy dochodzi do załączenia pompy, która ponownie tłoczy wodę do środka. Powietrze ulega sprężeniu aż do momentu osiągnięcia ciśnienia maksymalnego. Kiedy to zostanie osiągnięte, pompa automatycznie wyłącza się, a cały proces rozpoczyna się od początku. 

Dzięki zestawom hydroforowym można bez problemu czerpać wodę ze studni kopanych, kręgowych, jezior, a nawet rzek.  

Przy zakupie zbiornika hydroforowego warto wziąć pod uwagę, czy w gospodarstwie będą znajdowały się stacje uzdatniania wody. Nie wszystkie urządzenia filtracyjne dają radę wydajnie pracować przy określonym typie hydroforu.

Aktywne filtry

arrow_upward