Top Horizontal Menu
Categories Title Background
Cart Background
Product Name Color
Price Color
NEW label Background
SALE label Background
Button Background
Reset

Hide this block from Back-office after setting colors.

Filtruj według

Dostępność

Waga

  • 1 kg - 40 kg

Cena

  • 9,00 zł - 1 274,00 zł

Odżelaziające

Złoża odżelaziające są przeznaczone do efektywnego i ekonomicznego usuwania z wody związków żelaza. Wiele typów, oprócz tej substancji, na swojej powierzchni zatrzymuje również mangan. W ofercie jest wiele złóż odżelaziających o różnych właściwościach, działających na różnej zasadzie. 

Istnieją złoża odżelaziające, które nie potrzebują do pracy żadnych dodatkowych substancji chemicznych. Przed wykorzystaniem tego typu materiałów niezbędne jest napowietrzenie wody. Żelazo z formy rozpuszczalnej przechodzi w formę nierozpuszczalną i jest bardzo łatwe do usunięcia. Złoża tego typu mają wpływ na podniesienie odczynu pH wody. 

Z mniejszymi przekroczeniami żelaza doskonale poradzą sobie złoża jonowymienne, kolumny filtracyjne czy złoża typu Greensand. Ich skuteczność jest uzależniona od parametrów wody.

Żelazo należy do substancji, które często występują w przekroczeniach w wodzie z własnego ujęcia. Obecność tego zanieczyszczenia nie tylko ma wpływ na zmianę walorów organoleptycznych wody, ale także spadek wydajności instalacji oraz szybszą korozję.

Aktywne filtry

arrow_upward