Filtruj według

Dostępność

Marka

Waga

  • 0,5 kg - 29,99 kg

Cena

  • 33,00 zł - 1 274,00 zł

Zmiękczające

W tej kategorii znajdziesz złoża przeznaczone do zmiękczania wody. Złoża zmiękczające redukują rozpuszczone w wodzie związki wapnia i magnezu odpowiedzialne za zbyt wysoki stopień twardości wody. W tej kategorii dostępne są nie tylko żywice jonowymienne, ale między innymi również polifosfat oraz złoże Crystal Right, które nie tylko zmiękcza wodę, ale też wprowadza korektę pH, usuwa amoniak, żelazo oraz mangan. 

Twarda woda to poważny kłopot w wielu polskich domach i sektorach przemysłowych. Z wody o wzmożonej ilości jonów wapnia i magnezu wytrącają się właśnie te związki tworząc osad. Struktura osadu jest chropowata, co znacznie przyspiesza proces powiększania się problemu. 

Osad, zwany powszechnie kamieniem kotłowym jest tak samo niepożądanym zjawiskiem w gospodarstwach domowych, jak też w przemyśle. Prowadzi do znacznego zwężenia światła rur, a więc i dotkliwych spadków wydajności. Osad jest winowajcą licznych awarii sprzętów AGD, kotłów grzewczych oraz wszystkich urządzeń, które mają styczność z wodą. 

W zależności od wybranego typu, zmiękczające złoża filtracyjne są w stanie całkowicie wyeliminować problem lub zredukować skutki jego występowania.

Aktywne filtry

arrow_upward