Filtruj według

Stacje wielofunkcyjne

Stacje wielofunkcyjne to urządzenia, które są w stanie poradzić sobie z wieloma problemami występującymi w wodzie jednocześnie. Zazwyczaj są wykorzystywane do uzdatniania wody ze studni. Są w stanie poradzić sobie z: żelazem, manganem, jonem amonowym, wysoką twardością wody oraz związkami organicznymi. 

Z powodu ilości usuwanych zanieczyszczeń stacje wielofunkcyjne często nazywane są urządzeniami 5 w 1 do kompleksowego uzdatniania wody. To oznacza, że są w stanie zastąpić nawet 5 różnych urządzeń niezbędnych do usunięcia nadmiernego stężenia tych zanieczyszczeń, jednak będą działały skutecznie i prawidłowo spełniały swoją funkcję tylko wtedy, gdy odpowiednie warunki zostaną spełnione. Warto więc przeprowadzić analizę wody w celu dokładnego poznania jej parametrów. Stężenia zanieczyszczeń muszą mieścić się w dopuszczalnych limitach.

Do stacji wielofunkcyjnych dobiera się specjalnie wyselekcjonowane mieszanki złóż filtracyjnych, które pod wpływem wody automatycznie układają się w warstwy. Każda z warstw jest odpowiedzialna za odfiltrowanie innego rodzaju zanieczyszczeń z wody. 

Złoże filtracyjne w stacjach wielofunkcyjnych stanowią naturalne i syntetyczne składniki spełniające funkcję wymiany jonowej oraz adsorpcji. 

Złoże filtracyjne w stacjach wielofunkcyjnych wymaga regeneracji. Ten proces odbywa się przy zastosowaniu roztworu wody oraz soli. Z tego względu należy pamiętać o regularnym napełnianiu zbiornika solą tabletkowaną. 

Obecnie w naszej ofercie są dostępne kompaktowe stacje wielofunkcyjne oraz dwuczęściowe stacje składające się z oddzielnej butli na złoże wraz z głowicą sterującą oraz z oddzielnego zbiornika na sól regeneracyjną.

Filtracja wody za pomocą stacji wielofunkcyjnej nie wymaga wstępnego napowietrzania wody. Złoża stosowane w tych urządzeniach działają niezależnie od poziomu pH, ilości zanieczyszczeń organicznych, wodorotlenku siarki czy chloru.

Jest 7 produktów.

Pokazano 1-7 z 7 pozycji
arrow_upward