Filtry narurowe

Filtry narurowe są urządzeniami o wszechstronnym zastosowaniu. Wykorzystuje się je i w gospodarstwach domowych, i w przemyśle. Filtry tego typu są instalowane pojedynczo lub w układzie szeregowym tworząc cały system filtracyjny. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz szeroki wybór filtrów narurowych o różnych wydajnościach, z atrakcyjnymi dodatkowymi funkcjami. Pochodzą od znanych i cenionych producentów, co daje gwarancję trwałości i wysokiej jakości. 

Filtry narurowe są zazwyczaj wykorzystywane jako wstępna filtracja wody. Ich zadaniem jest ochrona instalacji oraz przedłużenie żywotności innych urządzeń uzdatniających wodę podpiętych pod instalację, a także urządzeń przemysłowych i tych, znajdujących się w gospodarstwach domowych. 

Działanie filtrów narurowych oparte jest o zastosowanie odpowiedniego wkładu filtracyjnego. Na rynku można znaleźć naprawdę wiele różnych typów wkładów filtracyjnych dedykowanych filtrom narurowym. Są wykonywane z różnych materiałów, mają różne zastosowanie (zmiękczanie, odżelazianie, usuwanie zanieczyszczeń sedymentacyjnych). Na przykład wkłady mechaniczne wykorzystują mikopory do zatrzymania niepożądanych substancji.

Filtry narurowe wykorzystują do działania ciśnienie instalacji wodociągowej. Oprócz tego nie potrzebują żadnej innej siły do działania. 

Warto wybierać filtry narurowe najlepsze pod względem jakosci. Jednym z wyznaczników są niskie spadki ciśnienia w instalacji.  

Wiele profesjonalnych filtrów mechanicznych posiada możliwość przepływu zwrotnego wody. Ten mechanizm służy okresowemu czyszczeniu wkładów z większych zanieczyszczeń. 

Przy montażu filtrów narurowych warto pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Po pierwsze w wielu przypadkach korpus filtra powinien być zawieszony na ścianie za pomocą specjalnej płytki montażowej. Warto również pamiętać o tym, aby filtr zawsze był ustawiony pionowo. Wszystko po to, by zapewnić właściwą pracę wkładu filtracyjnego. 

Decydując się na filtry z przezroczystą obudową, będziemy w stanie kontrolować stan wkładu filtracyjnego.

Aktywne filtry

arrow_upward