Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 260,00 zł - 1 890,00 zł

Przyłącze

Wkład

Hydra

Filtry narurowe Hydra to jedna z najbardziej znanych i najchętniej wybieranych linii włoskiego producenta. Seria posiada funkcję płukania wstecznego. Wkłady tej serii nadają się do wielokrotnego użytku. 

Do oczyszczania wkładów z nadmiaru zanieczyszczeń wykorzystywany jest wsteczny prąd bieżącej wody. Zastosowanie tej funkcji jest ogromną oszczędnością czasu i uwagi poświęcanych na serwisowanie urządzenia. Wkłady z tej serii wyróżniają się ogromną trwałością. Niezawodnie posłużą przez długi czas. 

W celu przeprowadzenia procesu oczyszczenia wkładu należy otworzyć zawór kulowy. To powoduje spadek ciśnienia w komorze. Po wykonaniu tej czynności wkład filtracyjny opada na dno klosza i odwraca strumień wody płynący od wewnętrznej strony wkładu. Ciśnienie wypycha zanieczyszczenia znajdujące się na zewnętrznej stronie wkładu. Cały proces oczyszczania wkładu trwa dość krótko. 

Dzięki zakupowi automatu do czyszczenia ta procedura może być całkowicie bezobsługowa i niezajmująca. 

Najlepiej, aby filtr był podłączony do instalacji odprowadzającej popłuczyny po regeneracji do kanalizacji. Jeśli jednak nie jest to możliwe, pozostałości po oczyszczaniu wkładu możemy zlać do wiadra, bądź innego zbiornika.

Aktywne filtry

arrow_upward