Blog - Kraina Wody

Polifosfat - czym jest? Co warto wiedzieć?

W naszym asortymencie znajdziecie polifosfat, który służy wypełnianiu filtrów pralkowych. Wiele osób szuka tego rodzaju alternatywy dla klasycznych odkamieniaczy w proszku, a inni jeszcze o nim nie wiedzą. Jak działa polifosfat? Jakie ma właściwości? Czy warto go zastosować? Czy stanowi zamiennik dla zmiękczaczy wody?

today
comment 0 komentarze

4 powody, dla których lepiej nie oszczędzać na stacjach uzdatniania wody

Posiadanie odpowiednio dobranej stacji uzdatniania wody może przynieść wiele korzyści związanych z codziennym użytkowaniem wody. To właśnie one sprawiają, że często w ogóle można korzystać z wody do celów spożywczych oraz użytkowych. Wiele osób przy wyborze urządzeń kieruje się ich ceną. Czy jednak warto tak postępować? Czy opłaca się oszczędzać na zakupie stacji uzdatniania wody?

today
comment 0 komentarze

Twarda woda - co to za zjawisko?

Wysoki stopień twardości wody może wystąpić niezależnie od źródła jej pochodzenia. To oznacza, że ze zjawiskiem możemy spotkać się zarówno w przypadku wody doprowadzonej z sieci wodociągowej, jak i równie dobrze z własnego ujęcia. Tylko właściwie czym jest ta twarda woda? Dlaczego należy się jej obawiać? W jaki sposób uzdatniać wodę?

today
comment 7 komentarze

Zmiękczacze wody - co mamy do wyboru?

Centralne zmiękczacze wody to urządzenia, które są równie chętnie wybierane w przypadku użytkowników wody wodociągowej, jak i własnych ujęć. To jeden z najlepszych sposobów, by rozprawić się z dokuczliwym problemem twardej wody. Jakie produkty mamy do wyboru? Na które funkcje warto zwrócić uwagę?

today
comment 11 komentarze

Jak wybrać idealny zmiękczacz wody do domu?

Zmiękczacze wody to niewątpliwie jedne z najczęściej wybieranych urządzeń do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Doskonale radzą sobie z usuwaniem z wody związków odpowiedzialnych za tworzenie się osadu, powodującego wiele szkód i utrudnień. Jeśli właśnie poszukujesz ratunku na twardą wodę, koniecznie dowiedz się jak wybrać produkt najlepiej dopasowany do potrzeb! 

today
comment 6 komentarze

Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody - co warto wiedzieć?

W licznych artykułach i wypowiedziach ekspertów można znaleźć informację, że sercem i jednym z najważniejszych elementów każdego zmiękczacza wody jest złoże filtracyjne. W większości urządzeń tego typu na rynku stanowi je żywica jonowymienna. Czym jest i co warto wiedzieć na jej temat? Czy jej jakość ma znaczenie?

today
comment 3 komentarze
arrow_upward