Blog - Kraina Wody

W jakiej kolejności montować filtry do wody?

Instalację filtrów do wody można zlecić wyspecjalizowanej firmie, lecz mimo to wiele osób decyduje się wykonać wszystkie prace samodzielnie, co w praktyce okazuje się źródłem wielu problemów. Liczy się bowiem nie tylko rodzaj urządzeń, ale także kolejność montażu filtrów do wody. Jest to na tyle istotna kwestia, że na pewno przyda Ci się niewielka pomoc. Sprawdź, w jakiej kolejności montować filtry do wody i do dzieła!

today
comment 1 komentarze

Serwis lampy bakteriobójczej - ABC eksploatacji lampy UV

Lampy bakteriobójcze to skuteczny i niedrogi sposób dezynfekcji wody, szczególnie tej pochodzącej z własnego ujęcia. Sprawdzają się zarówno w prywatnych gospodarstwach domowych, jak i w dużych przedsiębiorstwach produkcyjnych oraz w placówkach użyteczności publicznej. Mając do dyspozycji moc promieniowania ultrafioletowego nie musisz się martwić o mikrobiologiczne skażenie wody, bo wszystko masz pod kontrolą. W jaki sposób prawidłowo eksploatować urządzenie? Jak serwisować lampę sterylizującą, aby pracowała długo i bez zarzutu? 

today
comment 0 komentarze

Czym jest egzema? Czy woda może pomóc?

Kiedy na Twojej skórze pojawia się silne zaczerwienienie, któremu towarzyszą grudki oraz silny świąd, prawdopodobnie masz do czynienia z egzemą. Zmiany, które pojawiają się wtedy na skórze to zazwyczaj silne źródło dyskomfortu, zarówno fizycznego, jak i psychicznego. Czym jest egzema i jak w walce z tą chorobą może pomóc zwykła woda?

today
comment 1 komentarze

Czym jest rok wodny?

Podczas gdy większość z nas świętuje Nowy Rok pierwszego stycznia, hydrologowie na całym świecie odliczają sekundy do pierwszego października. Wtedy właśnie rozpoczyna się nowy rok wodny. Co w praktyce oznacza ten termin?

today
comment 1 komentarze

Co można zrobić, żeby woda była miękka?

Twarda woda, choć nie stwarza bezpośredniego zagrożenia dla zdrowia, negatywnie wpływa na stan naszej skóry i włosów, a także bywa przyczyną wielu problemów w gospodarstwie domowym. Kamień kotłowy, będący efektem używania twardej wody, osadza się systematycznie w rurach,  urządzeniach grzewczych i w podzespołach urządzeń AGD powodując szybsze zużycie sprzętów lub awarie. Co więcej, nawet cienka warstwa osadu może spowodować straty energii na poziomie 20%! W obliczu coraz wyższych cen prądu, to raczej kiepska wiadomość. Z problemem można jednak skutecznie walczyć. Sprawdź co możesz zrobić, żeby woda w domu była miękka. 

today
comment 1 komentarze

Filtry narurowe Atlas Filtri Hydra - przegląd rozwiązań

Filtry mechaniczne usuwają zanieczyszczenia stałe typu: piasek, rdza i inne zawiesiny. Narurowe filtry Atlas Filtri Hydra z przepłukiwaniem dolnym to doskonały sposób wstępnego uzdatniania wody. Dzięki wkładom siatkowym ze stali nierdzewnej typu RAH90, filtry mechaniczne skutecznie zatrzymują cząstki stałe o wielkości frakcji >90 mikronów, które są następnie spłukiwane do kanalizacji. Sprawdź, co w ramach serii Atlas Filtri Hydra przygotował producent i wybierz rozwiązanie idealnie zaprojektowane do swoich potrzeb.

today
comment 0 komentarze

Ecoperla Nitratower - sposób na azotany w wodzie

Przekroczone stężenia azotanów w wodzie nie są często występującym problemem. Mimo wszystko dotykają coraz więcej gospodarstw domowych ze względu na postęp i rozbudowę miast. Domy coraz częściej sąsiadują z działkami rolnymi. Kłopot azotanów w wodzie jest bardzo poważny i bezpośrednio oddziałuje na zdrowie. Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower będzie w stanie doskonale sobie z nim poradzić!

today
comment 0 komentarze

Ecoperla Softower - niezwykle wydajny zmiękczacz wody do domu!

Poszukujesz wydajnego i skutecznego dwuczęściowego zmiękczacza wody, ale nie wiesz na jaki konkretnie się zdecydować? Bardzo dobrą propozycją może być bohater dzisiejszego artykułu – Ecoperla Softower! To urządzenie tworzone na terenie Europy z trwałych komponentów. Ci, którzy już z niego korzystają są bardzo zadowoleni. Poznajcie bliżej serię zmiękczaczy wody Ecoperla Softower!

today
comment 0 komentarze
arrow_upward