Blog - Kraina Wody

Jaki wybrać zmiękczacz wody dla 1-2 osób?

Twarda woda to zmora większości gospodarstw domowych w Polsce, ale można sobie z nim poradzić montując zmiękczacz wody. Takie urządzenie to nie tylko świetny wybór dla dużych rodzin. Oferta zmiękczaczy wody obejmuje także maksymalnie oszczędne i niewielkie modele przeznaczone dla 1-2 osób. Szukasz zmiękczacza wody sprawdzi się dla singla lub pary? Nie wiesz jak dobrać takie urządzenie do swoich potrzeb? Zastanawiasz się na co zwracać uwagę podczas zakupu? Koniecznie czytaj dalej!

today
comment 0 komentarze

Atlas Filtri OASIS Sanic - perfekcyjnie czysta woda

Atlas Filtri OASIS Sanic to odwrócona osmoza od znanego włoskiego producenta. Urządzenie  jest wyposażone w technologię Microban®, która zapewnia dodatkową ochronę bakteriologiczną. Jeśli rozważasz zakup filtra kuchennego do domu, koniecznie poznaj możliwości Atlas Filtri OASIS Sanic! Sprawdź, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu.

today
comment 0 komentarze

Filtry workowe - poznaj nowość od Atlas Filtri

Duża ilość osadów sedymentacyjnych to problem, który dotyczy zarówno ujęć głębinowych, jak i wody pochodzącej z sieci wodociągowej. Można go na szczęście rozwiązać sięgając po nowość od Atlas Filtri. Włoski producent wypuścił właśnie na rynek proste w użyciu i niezwykle skuteczne filtry workowe. Jak działają? Dlaczego warto rozważyć montaż takiego urządzenia? Czym charakteryzują się filtry workowe? 

today
comment 0 komentarze

Jaka woda do ogrzewania podłogowego jest najlepsza?

Wodne ogrzewanie podłogowe cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród właścicieli mieszkań, jak i domków jednorodzinnych. Decydując się na takie rozwiązanie warto pamiętać, że płynąca w instalacji woda powinna się charakteryzować odpowiednimi parametrami. To ważne, nie tylko z punktu widzenia efektywności grzewczej, ale też żywotności całego systemu. Jaka woda do ogrzewania podłogowego jest najlepsza? I co ma z tym wspólnego zmiękczacz wody?

today
comment 0 komentarze

Usuwanie metali ciężkich z wody - poznaj skuteczne sposoby!

Zanieczyszczenie wody metalami ciężkimi to w dzisiejszych czasach problem globalny, który stanowi zagrożenie zarówno w kontekście lokalnych ekosystemów, jak i ludzkiego zdrowia.  Mocno przyczyniają się do tego zmiany klimatyczne, zakrojona na szeroką skalę industrializacja oraz ciągle postępująca urbanizacja. Czy metale ciężkie w wodzie to realne zagrożenie również dla Ciebie i Twojej rodziny? Jak uzdatniać wodę w domu, aby maksymalnie ograniczyć ryzyko związane z toksycznymi zanieczyszczeniami? 

today
comment 0 komentarze

Czysta woda bez BPA - co warto wiedzieć o bisfenolu A?

Bisfenol A, który jeszcze kilka lat temu był uznawany za całkowicie nieszkodliwy, dziś cieszy się wątpliwą sławą. Jego kiepska reputacja bierze się z licznych opracowań naukowych, w których wykazano toksyczny wpływ tego związku na ludzkie zdrowie. Choć najwięcej mówi się o nim w kontekście obecności w opakowaniach na żywność i przedmiotach codziennego użytku, coraz więcej obaw budzi również bisfenol A w wodzie. W jaki sposób do niej trafia? Czy stanowi realne zagrożenie?  

today
comment 0 komentarze

Czy silnie kwaśny kationit zakwasza wodę?

Kwaśny kationit to pojęcie, które pojawia się zazwyczaj w sekcji danych technicznych na karcie katalogowej zmiękczacza wody. Co tak właściwie się pod nim kryje? Jaki jest jego związek z jakością uzyskiwanej wody? Czy skoro kationit jest kwaśny, woda po jego zastosowaniu również taka będzie? na te i inne pytania, postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

today
comment 0 komentarze

Kamienie nerkowe - czy woda do picia ma znaczenie?

Krew w moczu, ból pleców lub w boku i towarzyszące temu nudności lub wymioty to najczęstsze objawy kamicy nerkowej. Większość kamieni nerkowych ma wielkość groszku ciecierzycy, ale bywają również tak małe jak ziarenko piasku, albo duże niczym piłka golfowa. Małe kamienie mogą wydostawać się z organizmu przez drogi moczowe, natomiast w przypadku większych okazów konieczna może być operacja. Nie zmienia to faktu, że kamica nerkowa jest bardzo uciążliwym schorzeniem, wokół którego narosło również sporo mitów. Wiele z nich dotyczy profilaktyki rozpatrywanej w kontekście diety. Czy to prawda, że woda rozpuszcza kamienie nerkowe? Co pić przy ataku kolki nerkowej? Jaka woda na kamicę jest najlepsza? Dowiedz się także, czy jak twierdzą niektórzy, “kamień” znajdujący się w wodzie odkłada się w nerkach.

today
comment 0 komentarze
arrow_upward