Blog - Kraina Wody

Seria Atlas Filtri Sanic robi furorę! Dlaczego jest tak popularna?

Seria Atlas Filtri Sanic to pewnego rodzaju innowacja na rynku uzdatniania wody. Filtry narurowe i wkłady cieszą się olbrzymią popularnością już od chwili ich wprowadzenia w ofertę. Są jednymi z najchętniej wybieranych. Co je wyróżnia na tle innych modeli?

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 62 odsłony

Czy zażelaziona woda to realne zagrożenie?

Właściciele własnych ujęć wody bardzo często borykają się ze zjawiskiem nadmiernego stężenia żelaza. Czasem normy są tylko trochę przekroczone, ale w niektórych przypadkach nawet kilkadziesiąt razy. Skąd się bierze żelazo w wodzie? Czy zażelaziona woda to zagrożenie? Jak radzić sobie z problemem?

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 100 odsłony

Popularne systemy do filtracji wody w kuchni

Oferta filtrów kuchennych jest naprawdę spora. Od prostych dzbanków filtrujących, po skomplikowane, wieloetapowe systemy odwróconej osmozy. Jak się nie pogubić w gąszczu propozycji. Jakie są ich wady i zalety? Która będzie najlepsza?

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 146 odsłony

Mechaniczne uzdatnianie wody - jaki filtr wybrać?

Woda może zawierać wiele zanieczyszczeń. Ich rodzaj, a także ilość zależy od źródła pochodzenia wody. W tym artykule pokażemy, z jakimi zanieczyszczeniami mechanicznymi możecie mieć do czynienia. Należą do nich między innymi: drobiny rdzy, ziarna piasku, wytrącony kamień kotłowy i żelazo. Jak skutecznie usuwać z wody te wszystkie niechciane cząstki stałe?

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 195 odsłony

Mangan w wodzie - czy jest szkodliwy? Jak go usuwać?

Z monitoringu oraz ocen służb sanitarnych dotyczących jakości wody przeznaczonej do spożycia jednoznacznie wynika, że do najczęściej występujących przekroczeń w wodach podziemnych można zaliczyć między innymi mangan. Czy jest on groźny dla zdrowia? Co powoduje? Jak go usuwać z wody?

label
comment 1 komentarze
remove_red_eye 90 odsłony

Ecoperla Slimline POU - sposób na smaczną wodę w kuchni!

Wiele osób ma szansę korzystać w swoich domach z wody o naprawdę dobrej jakości, której parametry są dostosowywane do norm wyznaczonych w specjalnym dokumencie dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia. Mimo to można zaobserwować, że rodziny rezygnują ze spożywania wody pitnej ze względu na smak i zapach, które nie do końca odpowiadają ich oczekiwaniom. Ecoperla Slimline POU może to zmienić! 

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 291 odsłony

Ecoperla Hero - coś więcej niż zmiękczacz wody

W naszym sklepie pojawiła się nowość od marki Ecoperla! Jest to kompaktowa stacja uzdatniania wody na cały dom, która zaopatrzy użytkowników w wodę miękką na całą instalację, wodę smaczną, idealną do picia i przyrządzania potraw, wodę doskonałą do kąpieli. Poznajcie zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero! 

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 362 odsłony

Złodziej w domu! Czyli co nam kradnie twarda woda?

Problem twardej wody dotyczy wielu gospodarstw domowych w całym naszym kraju. Wiele rodzin po prostu się do niej przyzwyczaiło i myśli, że najgorsze, co ich może spotkać to kamień w czajniku. To jednak dopiero początek kłopotów. O co można oskarżyć twardą wodę? Co nam kradnie? Co przez nią tracimy?

label
comment 4 komentarze
remove_red_eye 395 odsłony

Kiedy warto zdecydować się na kolumnę węglową?

Kiedy woda użytkowa ma nieodpowiedni smak, zapach, barwę lub bez trudu można wyczuć w niej chlor, dobrym sposobem na poradzenie sobie z takimi problemami może być narurowy filtr węglowy lub kolumna węglowa. Tylko które rozwiązanie wybrać?

label
comment 3 komentarze
remove_red_eye 333 odsłony

Poznaj nowości od marki Ecoperla wspomagające filtrację wody!

Na rynku właśnie pojawiły się dwie nowości od marki Ecoperla. Tym razem ich przeznaczeniem nie jest uzdatnianie wody lecz wspomaganie tego procesu. W dzisiejszym artykule opis i recenzja Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. Czy warto je kupić?

label
comment 2 komentarze
remove_red_eye 461 odsłony
arrow_upward