Blog - Kraina Wody

Ecoperla Toro 24 - ulepszona wersja bestsellerowego zmiękczacza wody

Seria Ecoperla Toro to wysokiej jakości zmiękczacze wody będące flagowym produktem znanej już w całej Polsce marki Ecoperla. Dzięki funkcjonalnej obudowie, wysokiej skuteczności i niskim kosztom eksploatacyjnym, cieszą się niesłabnącą popularnością wśród użytkowników twardej wody w całym kraju. Z drugiej strony, Ecoperla stale poszerza swoją ofertę, a jednocześnie udoskonala produkty dostępne w asortymencie już od wielu lat.  W sprzedaży właśnie pojawił się nowy zmiękczacz wody Ecoperla Toro 24. Sprawdź co się zmieniło w porównaniu do poprzedniej wersji oraz dlaczego nowe urządzenie niemal natychmiast stało się naszym bestsellerem.

today
comment 0 komentarze

Dlaczego woda niszczy ubrania?

Wygląd naszych ubrań zależy od wielu czynników. Liczy się nie tylko jakość tkaniny czy sposób szycia, ale też częstotliwość ich noszenia i sposoby pielęgnacji. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, jaką w tym wszystkim rolę odgrywa woda. A jak się okazuje - bardzo dużą. Czy wiesz, dlaczego na Twojej ulubionej białej koszulce pojawiają się nieestetyczne żółte przebarwienia? Jak to się stało, że wełniany sweter od babci przestał być miękki i puszysty zaledwie po jednym praniu? Sprawdź, dlaczego woda niszczy ubrania!

today
comment 0 komentarze

Mikroplastik w wodzie - skąd się bierze i jak go unikać?

Plastik jest wszędzie. Co do tego nikt nie ma już chyba żadnych wątpliwości. Duża jego część trafia do oceanów, gdzie rozpada się na niewiarygodnie małe cząsteczki - niewidoczne gołym okiem “mikroplastiki”. Co więcej, niektóre tworzywa sztuczne celowo projektuje się w bardzo małym rozmiarze. Choć w grudniu 2015 roku Stany Zjednoczone zakazały stosowania mikrokuleczek w kosmetykach i produktach higieny osobistej, mikroplastik w wodzie nadal stanowi ogromny problem. Dlaczego należy go unikać i jak jak to robić? Co tak naprawdę wiemy na temat mikroplastiku? 

today
comment 1 komentarze

Żelazo w wodzie a system nawadniania - co warto wiedzieć?

Piękny ogród i zielony trawnik to atrybut każdej zadbanej posesji, a przy okazji doskonałe miejsce do odpoczynku na łonie natury. Utrzymanie roślin w dobrej kondycji wymaga jednak od ich właściciela wiele wysiłku włożonego w odpowiednią pielęgnację i systematyczne nawadnianie. Problem pojawia się wówczas gdy, w wodzie przeznaczonej do podlewania pojawia się żelazo. Dlaczego nadmiar tego pierwiastka szkodzi roślinom? Jak wpływa żelazo w wodzie na system nawadniania? Co można zrobić, aby rozwiązać problem zażelazionej wody?

today
comment 2 komentarze

Co to jest odwrócona osmoza akwarystyczna?

Hodowanie rybek w domowym akwarium to wyjątkowo atrakcyjne, ale też mocno wymagające hobby. Zwierzętom należy bowiem zapewnić odpowiednie podłoże, zasadzić roślinki imitujące ich naturalne środowisko, a także zadbać o czystą wodę do życia. Choć istnieje możliwość zakupu wody demineralizowanej, takie rozwiązanie jest bardzo kosztowne, szczególnie w przypadku dużych zbiorników. Znacznie korzystniej finansowo wychodzi odwrócona osmoza akwarystyczna. Co to jest? Jak działa osmotyczny filtr do akwarium i dlaczego warto go zamontować?

today
comment 2 komentarze

Glin w wodzie - skąd się bierze i jak go usuwać?

Toksyczne oddziaływanie glinu na ludzki organizm już kilka lat temu stało się przedmiotem naukowej debaty. Coraz więcej badaczy negatywnie wypowiada się o aluminium zarówno w kontekście jego oddziaływania na środowisko naturalne, jak i na ludzkie zdrowie. Ten problem narasta wraz z błyskawicznym postępem technologicznym i wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy się musieli z nim zmierzyć. Czy glin w wodzie to realne zagrożenie?  Skąd się w niej bierze? Jak filtrować wodę przeznaczoną do spożycia? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule. 

today
comment 3 komentarze

Ecoperla Multitower - czysta woda ze studni

Własne ujęcie wody to olbrzymia wygoda, realne oszczędności, a zarazem spora niewiadoma. W zależności od lokalizacji, wody głębinowe charakteryzują się bowiem różnym składem fizykochemicznym oraz inną czystością mikrobiologiczną. W praktyce zachodzi więc konieczność uzdatniania wody, zanim będzie z niej można korzystać bez obaw. W takiej sytuacji najlepiej zacząć od profesjonalnej analizy wody, która wskaże aktualne przekroczenia. Znając problem, można sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie. Poznaj Ecoperla Multitower!

today
comment 3 komentarze
arrow_upward