Filtry kuchenne

Oferujemy szeroki asortyment filtrów kuchennych. W naszej ofercie można znaleźć filtry dstosowane do różnych potrzeb i preferencji: od filtrów dzbankowych i stojących, aż po zaawansowane systemy odwróconej osmozy. 

Filtry kuchenne to doskonały sposób na filtrację wody w gospodarstwie domowym do celów spożywczych. Poprawie ulegają cechy organoleptyczne wody: smak, zapach i barwa. Dzięki temu kawy i herbaty zyskują głębszy aromat, a wszelkie dania przygotowane na bazie filtrowanej wody mają wyrazisty smak i żywsze kolory. Uzdatniona woda nadaje się również do bezpośredniego spożycia.

Dodatkową zaletą stosowania domowych filtrów kuchennych jest ochrona sprzętów, które potrzebują wody. Często zastanawiamy się, jakiej wody użyć do żelazka, czajnika, ekspresu do kawy czy parowaru, aby wewnątrz nie odkładał się kamień. Woda filtrowana za pomocą niektórych rodzajów fltrów kuchennych charakteryzje się niższą zawartością soli odpowiedzialnych za wysoki stopień twardości wody. 

Filtry kuchenne często są stosowane przez użytkowników jako alternatywa wody butelkowanej. Przewagą urządzeń uzdatniających wodę nad butelkami są oczywiście oszczędności. Woda z plastiku zazwyczaj jest droższa, a przy tym nie zawsze musi być lepszej jakości od wody filtrowanej. W dodatku do wód butelkowanych mogą przedostawać się substancje z tworzyw sztucznych. Te często stanowią zagrożenie dla zdrowia. W przypadku wielu filtrów kuchennych z wody usuwane są szkodliwe substancje, w tym nawet wirusy i bakterie. Jest jeszcze kwestia dostępu do wody – filtrowaną można mieć zawsze, o każdej porze, natomiast butelkowaną należy cyklicznie kupować i nie zawsze jest dostępna w domu.

W asortymencie naszego sklepu znajdują się proste rozwiązania, które nie zajmują dużo miejsca, jak filtry dzbankowe. Bardziej zaawansowanymi urządzeniami, które posiadają kilka stopni filtracji wody są filtry stojące oraz szafkowe. Woda jest oczyszczana z zanieczyszczeń mechanicznych, w dodatku eliminowany jest chlor, poprawie ulegają właściwości organoleptyczne wody. 

Oferta obejmuje również trzy najpopularniejsze typy kuchennych systemów uzdatniania wody: ultrafiltrację, nanofiltrację oraz odwróconą osmozę. 

Do każdego urządzenia w tej kategorii oferujemy pełen zestaw wkładów wymiennych oraz akcesoriów, w tym preparatów do oczyszczania i części zamienne.

Jest 32 produktów.

Pokazano 1-12 z 32 pozycji
arrow_upward