Filtruj według

Kategorie

Dostępność

Marka

Waga

  • 10 kg - 40 kg

Cena

  • 0,00 zł - 2 590,00 zł

Kolumny węglowe

Kolumny węglowe to doskonała propozycja zarówno do wody wodociągowej, jak też wody ze studni. Dzięki tym urządzeniom w łatwy sposób można pozbyć się substancji (takich jak chlor), które mają negatywny wpływ na właściwości organoleptyczne wody. 

Właściwości węgla aktywnego stanowiącego złoże w kolumnach węglowych sprawiają, że jest uznawany za jeden z najsilniejszych absorbentów zanieczyszczeń. Ta substancja filtracyjna działa na dwa sposoby. Podczas uzdatniania wody z jednej strony dochodzi do adsorpcji i  w ten sposób usuwane są związki organiczne, z drugiej strony mamy do czynienia z redukcją katalityczną, dzięki której usuwany jest między innymi chlor. 

Lista zanieczyszczeń redukowanych przez węgiel aktywny jest dość długa. Na drodze filtracji z wody usuwane są między innymi: chlor, chloropochodne, związki organiczne, niektóre metale ciężkie, pestycydy, herbicydy oraz benzen. 

Dzięki zastosowaniu w uzdatnianiu wody urządzeń z węglem aktywnym smak uzdatnionej wody ulega poprawie, zanika przykry zapach oraz specyficzna żółta barwa, która pochodzi od rozpuszczalnych związków organicznych. 

Kolumny węglowe zwykle składają się z butli ciśnieniowej, głowicy sterującej oraz wypełnienia butli w postaci złoża z węgla aktywnego. Te urządzenia stanowią doskonały zamiennik standardowych filtrów narurowych wypełnionych węglem aktywnym. Zaletą kolumn jest przede wszystkim duża powierzchnia filtracyjna. Dzięki niej woda ma szansę na dłuższy kontakt ze złożem i dokładniejszy proces oczyszczania. Drugą istotną kwestią jest fakt, że duże urządzenia praktycznie nie powodują spadków ciśnienia w instalacji. Warto dodać, że wymiana złoża w kolumnach węglowych jest znacznie rzadsza i generuje niższe koszty. Sama eksploatacja kolumn węglowych jest stosunkowo tania.

Złoże filtracyjne z węgla aktywnego to rozwiązanie w pełni ekologiczne, a w dodatku trwałe. Na drodze regeneracji można kilkukrotnie odzyskać jego właściwości filtracyjne. Kolumny węglowe są regenerowane za pośrednictwem płukania wstecznego. 

Kolumny węglowe powinny zostać zamontowane na wejściu wody do budynku. Dzięki temu będą w stanie uzdatniać wodę dla potrzeb całego gospodarstwa domowego.

Aktywne filtry

arrow_upward