Zwężka napowietrzająca
search
  • Zwężka napowietrzająca
  • Zwężka napowietrzająca

Zwężka napowietrzająca

Inżektor wody (zwężka Venturiego) stanowi podstawowy element napowietrzacza wody. Inżektor posiada strzałkę wyznaczającą kierunek przepływu wody. Do wyboru zwężka 3/4 cala i 1 cal.
Gwint: 3/4"
119,00 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

Zwężka w połączeniu z zaworem kulowym (regulującym stopień napowietrzenia wody) tworzy napowietrzacz wody. Napowietrzacz powinien być zainstalowany przed hydroforem bezprzeponowym w każdej instalacji z odżelaziaczem na złozu katalitycznym typu Birm, Defeman, Ironit (kiedyś Klarsanit).

Działanie zwężki Venturiego polega na zmniejszeniu jej przekroju na pewnym odcinku, przez co ciecz zwiększa prędkość przepływu. Zwiększenie prędkości wiąże się ze spadkiem ciśnienia cieczy. Na zwężonym odcinku wytwarza się więc podciśnienie. W tym odcinku inżektora jest otwór, przez który zasysane jest powietrze.

Napowietrzanie wody to proces niezbędny w przypadku instalacji odżelaziacza lub odmanganiacza. Napowietrzacz zamienia cząstki żelaza i manganu z postaci rozpuszczonej w wodzie, w postać nierozpuszczoną. Woda zostaje skierowana do zbiornika hydroforowego gdzie zachodzi początkowe wytrącenie się związków manganu i żelaza. Następnie stacje uzdatniania wody na złożach typu Birm, Defeman czy Ironit (kiedyś Klarsanit) mogą doprowadzić wodę do pożądanych parametrów.

Do wyboru inżektor o średnicy gwintów 3/4 cala lub 1 cal.
Komentarze (0)

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward