Napowietrzacz wody
search
  • Napowietrzacz wody

Napowietrzacz wody

Kompletny napowietrzacz wody składający się ze zwężki inżektorowej oraz zaworu kulowego. Do wyboru napowietrzacz 1 cal lub 1 1/4 cala.

Przyłącze: 1"
360,00 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

Napowietrzacz wody złożony jest ze zwężki Venturiego i zaworu kulowego. Napowietrzacz powinien być zainstalowany przed hydroforem bezprzeponowym w każdej instalacji z odżelaziaczem na złożu katalitycznym typu Birm, Defeman, Ironit (kiedyś Klarsanit).

Działanie zwężki Venturiego polega na zmniejszeniu jej przekroju na pewnym odcinku, przez co ciecz zwiększa prędkość przepływu. Zwiększenie prędkości wiąże się ze spadkiem ciśnienia cieczy. Na zwężonym odcinku wytwarza się więc podciśnienie. W tym odcinku inżektora jest otwór, przez który zasysane jest powietrze.

Zawór kulowy reguluje stopień napowietrzania wody. Wraz z domykaniem zaworu, więcej wody przepływa przez inżektor i woda jest bardziej napowietrzona. Otwierając przepływ wody zaworem kulowym większość cieczy omija zwężkę.

Napowietrzanie wody to proces niezbędny w przypadku instalacji odżelaziacza lub odmanganiacza. Napowietrzacz zamienia cząstki żelaza i manganu z postaci rozpuszczonej w wodzie, w postać nierozpuszczoną. Woda zostaje skierowana do zbiornika hydroforowego gdzie zachodzi początkowe wytrącenie się związków manganu i żelaza. Następnie stacje uzdatniania wody na złożach typu Birm, Defeman czy Ironit (kiedyś Klarsanit) mogą doprowadzić wodę do pożądanych parametrów.

Do wyboru napowietrzacz z przyłączami 1 cal lub 1 1/4 cala.

Zobacz także

Komentarze (0)

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward