Odżelaziacz wody Ecoperla Sanitower XL
 • Odżelaziacz wody Ecoperla Sanitower XL
 • Głowica odżelaziacza wody Ecoperla Sanitower XL
 • Certyfikat odżelaziacza wody Ecoperla Sanitower XL

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Sanitower XL

Ecoperla Sanitower to seria urządzeń polskiej marki, zaprojektowana z myślą o usuwaniu z wody często występujących w niej substancji, takich jak żelazo i mangan. Rozmiar urządzenia uzależniony jest od jakości wody. Ecoperla Sanitower XL to wersja posiadająca 120 litrów złoża. Stację Ecoperla Sanitower XL można wykorzystywać do celów domowych, a także do uzdatniania wody w przemyśle.

4 690,00 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

rating Przeczytaj 2 recenzje
Średnia ocena: 9.5/10 Liczba ocen: 2

Wysokie stężenie manganu i żelaza w wodzie jest dokuczliwe w przypadkach, kiedy głównym źródłem wody użytkowej jest studnia głębinowa. Substancje te mogą mieć negatywny wpływ nie tylko na instalacje wodociągowe, urządzenia AGD, czy armaturę łazienkową, ale nawet na nasze zdrowie. Masz już dość metalicznego posmaku wody? Drażnią Cię wysokie koszty naprawy sprzętów, które mają styczność z wodą? A może wolisz inną formę spędzania czasu niż doczyszczanie powierzchni z metalicznego osadu? Jeżeli tak, warto przeczytać więcej o systemach polskiej marki Ecoperla Sanitower.

Złoże

Złoże zastosowane w serii Ecoperla Sanitower to optymalnie dobrana mieszanka likwidująca z wody żelazo i mangan. Złoże ma odpowiednio dużą powierzchnię filtracji zapewniającą dużą powierzchnię kontaktu mieszanki z wodą. To z kolei jest doskonałym rozwiązaniem gwarantującym dokładną filtrację, lepsze zatrzymywanie zanieczyszczeń. Mieszanka przyspiesza proces wytrącania się żelaza i manganu. Pojemność butli na złoże w modelu Ecoperla Sanitower XL wynosi 120 litrów.

Głowica sterująca

W serii Ecoperla Sanitower użyto głowicy Clack TC. Głowica sterująca pochodzi od amerykańskiego producenta i jest wyposażona w nowoczesny procesor na układach scalonych. Podczas normalnego trybu pracy na wyświetlaczu pojawia się aktualny czas pozostały do regeneracji. Regeneracja odbywa się za pomocą procesu DownFlow. Głowica zawiera 10 gotowych programów pracy do wyboru.

Ecoperla Smart System

Ecoperla Smart System to system ustawień zaprojektowany dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży uzdatniania wody specjalistów polskiej marki Ecoperla. Ecoperla Smart System jest zbiorem najlepiej dopasowanych ustawień głowicy sterującej pozwalających na prawidłową i wieloletnią bezawaryjną pracę oraz prawidłową regenerację urządzenia. Ustawienia są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Żelazo i mangan w wodzie

Problem podwyższonego stężenia manganu i żelaza w wodzie jest spotykany na terenie całego kraju. Te substancje są przyczyną powstawania osadu, który może odkładać się w rurach wodociągowych powodując zwężanie się ich światła. Taki osad może występować na wannach, zlewach, prysznicach. Często odkłada się w urządzeniach AGD doprowadzając do ich awarii. Jest bardzo ciężki do usunięcia. Oprócz tego mangan i żelazo bardzo pogarszają właściwości organoleptyczne wody – zmieniają jej smak, zapach, barwę. Woda o metalicznym posmaku nie jest chętnie spożywana przez ludzi i zwierzęta.

Zalety systemu Ecoperla Sanitower:

 • Wszystkie podzespoły zostały wykonane z materiałów wysokiej jakości
 • Wszystkie podzespoły zostały wyprodukowane na terenie Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych
 • Posiada ustawienia Ecoperla Smart System
 • Do działania systemu nie jest potrzebny wysoki poziom pH
 • Sprawdzi się zarówno w filtracji wody przeznaczonej do domu, jak tez ogrodu i wielu innych miejsc
 • Złoże samo się regeneruje
 • Głowica sterująca wysokiej jakości
 • Do prawidłowej filtracji nie jest potrzebne zastosowanie jakichkolwiek środków chemicznych
 • Filtracja zachodzi tylko przy udziale tlenu i złoża
 • Wodę można kierować do studni chłonnej lub do oczyszczalni ścieków

10 lat gwarancji na Ecoperla Sanitower

Eksperci marki Ecoperla skomponowali serię stacji uzdatniania do usuwania żelaza i manganu, dostosowanych do konkretnych potrzeb Klientów. Ecoperla Sanitower to bezawaryjne, wydajne urządzenia, których koszty eksploatacji są minimalne. Specjaliści marki Ecoperla zapewniają o pełnej skuteczności tych produktów i oferują 10-letnią gwarancję na stację uzdatniania.

Dane techniczne:

 • Ilość złoża: 120 l
 • Głowica: Clack TC
 • Przyłącze: 1 cal
 • Przepływ nominalny: 1,6 m³/h
 • Przepływ maksymalny: 2,3 m³/h
 • Ciśnienie robocze: 2,5 - 6,0 bar
 • Użycie wody na regenerację: 550 l
 • Wymiary butli (w/s/g): 194,0 x 42,0 x 42,0 cm

Bezpieczna wysyłka

Urządzenie filtracyjne wraz z akcesoriami jest wysyłane na półpalecie. Jest to bezpieczniejsza forma przesyłki w porównaniu do zwykłych przesyłek kurierskich. Maksymalnie zmniejszamy ryzyko wystąpienia uszkodzeń podczas transportu.

Uwagi:

 • W przypadku pracy systemu Ecoperla Sanitower niezbędne jest napowietrzanie wody. W tym celu przed systemem odżelaziającym montowany jest hydrofor bezprzeponowy, przed którym dodatkowo instalowana jest zwężka napowietrzająca lub sprężarka powietrza.
 • Rekomendowane jest założenie filtra mechanicznego za urządzeniem. To działanie ma na celu ochronę instalacji przed przedostawaniem się w jej głąb cząstek mechanicznych.
 • Za urządzeniem rekomendujemy zastosowanie obudowy filtracyjnej Atlas Filtri Sanic BX 20"oraz wkładu z powłoką bakteriostatyczną Atlas Filtri FA 20 Sanic BX.
Ecoperla
Spora inwestycja
rating 10
Odżelaziacz działa w naszej rodzinnej kamienicy i daje radę przy dużym zużyciu 4 rodzin, w większości z dziećmi
Myślałem, że nic nie oczyści mi wody...
rating 9

Z moim ogromnym przekroczeniem żelaza i manganu w wodzie zwróciłem się bezpośrednio do obsługi sklepu po pomoc, oczywiście po wcześniejszym badaniu wody, które polecono mi zrobić. Woda surowa jest pomarańczowa, nie da się jej używać. Jednak okazało się, że pozostałe parametry bez problemu pozwalają na to, żeby zamontować napowietrzacz wody i dużą stację do żelaza, która zatrzyma te zanieczyszczenia. Jestem bardzo zadowolony, bo nie sądziłem, że się da. Oceniam usługi i urządzenie bardzo dobrze, jedyny minus to wielkość stacji (jest ogromna, ledwo się mieści w domu).

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward