Odżelaziacz wody Ecoperla Oxytower
search
 • Odżelaziacz wody Ecoperla Oxytower
 • Głowica odżelaziacza wody Ecoperla Oxytower
 • Certyfikat odżelaziacza wody Ecoperla Oxytower

Odżelaziacz i odmanganiacz Ecoperla Oxytower

Ecoperla Oxytower to doskonały sposób na redukcję przekroczeń żelaza i manganu, a także siarkowodoru w wodzie. Urządzenie polskiej marki Ecoperla nie potrzebuje wstępnego napowietrzania za pomocą zwężki i hydroforu, ani środków chemicznych do prawidłowego działania.

5 590,00 zł
Ilość
 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

Ecoperla Oxytower jest nowością od polskiej marki Ecoperla. To skuteczny sposób na pozbycie się trzech dość często występujących w wodzie problemów: żelaza, manganu, siarkowodoru. Urządzenie jest dedykowane właścicielom własnych ujęć, którzy nie dysponują dużą przestrzenią na montaż lub już posiadają przeponowy hydrofor.

Cały proces odżelaziania i odmanganiania wody odbywa się wewnątrz butli ciśnieniowej. Woda podlega aeracji w poduszce sprężonego powietrza umieszczonej w górnej części zbiornika. Napowietrzona trafia na złoże, gdzie jest przeprowadzana kataliza. Obecne w wodzie żelazo i mangan w formie rozpuszczonej są przekształcane w nierozpuszczalne cząsteczki. W takiej postaci są gromadzone na złożu filtracyjnym, a użytkownik otrzymuje oczyszczoną wodę.

Złoże

Złoże Birm zastosowane w Ecoperla Oxytower idealnie pozbywa się z żelaza i manganu z wody. Duża ilość złoża zapewnia odpowiednio długi kontakt wody ze złożem. To z kolei jest doskonałym rozwiązaniem gwarantującym dokładną filtrację, lepsze zatrzymywanie zanieczyszczeń. Pojemność złoża w stacji Ecoperla Oxytower wynosi 75 litrów.

Głowica sterująca

Pracą Ecoperla Oxytower steruje specjalnie dobrana głowica sterująca od amerykańskiego producenta Clack. Jej zaletą jest łatwa obsługa oraz podświetlany wyświetlacz z czytelnie rozpisanymi aktualnymi informacjami. Istnieje możliwość wyświetlenia historii i diagnostyki pracy zaworu. Regeneracja odbywa się automatycznie po upływie zaplanowanego czasu. Jest przeprowadzana jedynie przy użyciu wody.

Cykle regeneracji w Ecoperla Oxytower:

 1. Odpowietrzanie
 2. Płukanie wsteczne wodą
 3. Wprowadzanie powietrza i powolne płukanie współprądowe

Zakres możliwości uzdatniania:

 • Żelazo < 2 mg/l
 • Mangan < 0,2 mg/l
 • pH 7 - 7,5

Ecoperla Smart System

Ecoperla Smart System to system ustawień zaprojektowany dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży uzdatniania wody specjalistów polskiej marki Ecoperla. Ecoperla Smart System jest zbiorem najlepiej dopasowanych ustawień głowicy sterującej pozwalających na prawidłową i wieloletnią bezawaryjną pracę oraz prawidłową regenerację urządzenia. Ustawienia są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

10 lat gwarancji na Ecoperla Oxytower

Eksperci polskiej marki Ecoperla skomponowali wyjątkową stację uzdatniania do usuwania żelaza i manganu, dostosowaną do konkretnych potrzeb właścicieli wód z własnego ujęcia. Ecoperla Oxytower to bezawaryjne i maksymalnie wydajne urządzenie. Komora sprężonego powietrza ułatwia proces uzdatniania, a konstrukcja urządzenia obniża koszty jego eksploatacji. Specjaliści marki Ecoperla zapewniają o pełnej skuteczności urządzenia i oferują 10-letnią gwarancję na stację uzdatniania.

Dane techniczne:

 • Ilość złoża: 75 l
 • Głowica: Clack Impression Plus
 • Przyłącze: 1 cal
 • Przepływ nominalny: 1,0 m³/h
 • Przepływ maksymalny: 1,6 m³/h
 • Ciśnienie robocze: 3,0 - 6,0 bar
 • Użycie wody na regenerację: 430 l
 • Wymiary butli (w/s/g): 164,0 x 34,0 x 34,0 cm

Bezpieczna wysyłka

Urządzenie filtracyjne wraz z akcesoriami jest wysyłane na półpalecie. Jest to bezpieczniejsza forma przesyłki w porównaniu do zwykłych przesyłek kurierskich. Maksymalnie zmniejszamy ryzyko wystąpienia uszkodzeń podczas transportu.

Uwagi

 • Rekomendowane jest założenie filtra mechanicznego za urządzeniem. To działanie ma na celu ochronę instalacji przed przedostawaniem się w jej głąb cząstek mechanicznych.
 • Intensywny proces płukania złoża filtracyjnego wymaga zapewnienia przez pompę zwiększonej wydajności przy zachowaniu normalnego ciśnienia pracy.
 • Do prawidłowej pracy urządzenia wymagany jest odpowiedni odczyn pH wody.
Ecoperla

Zobacz także

Komentarze (0)

6 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

arrow_upward