Poznaj nowości od marki Ecoperla wspomagające filtrację wody!

Na rynku właśnie pojawiły się dwie nowości od marki Ecoperla. Tym razem ich przeznaczeniem nie jest uzdatnianie wody lecz wspomaganie tego procesu. W dzisiejszym artykule opis i recenzja Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter. Czy warto je kupić?

W tym miesiącu polska marka Ecoperla, której jesteśmy dystrybutorem, wprowadziła na rynek aż 2 produkty. Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter powstały z myślą o osobach, które już mają u siebie urządzenia filtracyjne i chciałyby o nie odpowiednio zadbać oraz wydłużyć czas eksploatacji. 

Co łączy oba produkty? 

Oba preparaty mają za zadanie przysłużyć się higienicznej i bezpiecznej filtracji wody. Ochrona najważniejszych komponentów stacji uzdatniania wody to główny argument, dla którego warto je stosować. 

Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter z pewnością łączy łatwość dozowania. Oba preparaty zostały umieszczone w fiolkach jednorazowego użytku. Krótką instrukcję użytkowania znajdziemy oczywiście na opakowaniu, jednak dozowanie opiera się o aplikację całej zawartości buteleczki do urządzenia. 

Dzięki temu możemy zapomnieć o uciążliwym poszukiwaniu pojemników do miarkowania i zastanawianiu się, ile mililitrów należy dodać, by uzyskać efekt. Nie trzeba też poszukiwać bezpiecznego miejsca na przechowywanie resztek preparatu do następnego użycia. 

Te kwestie mogą wydać się banalne, jednak z doświadczenia wiadomo, że na konserwację i profilaktyczne serwisowanie chcemy poświęcać jak najmniej czasu i uwagi. Ecoperla bardzo to ułatwia. 

Kolejną cechą łączącą oba produkty jest częstotliwość dozowania. Każdy z nich wystarczy zastosować tylko raz na 12 miesięcy. 

Czas zapoznać się z obiema propozycjami, przeznaczeniem oraz sposobem działania.

Poznaj Ecoperla Antidotum 

Ecoperla Antidotum jest granulatem przeznaczonym do stosowania w zmiękczaczach wody różnego typu. Jego aplikacja jest wskazana niezależnie od rozmiaru oraz producenta urządzenia. Zastosowanie przyda się tak samo w przypadku wody wodociągowej, jak i wody ze studni. 

Woda, niezależnie od tego, z jakiego ujęcia pochodzi, zawsze ma w sobie pewne stężenia manganu, żelaza i innych metali ciężkich. Już przy ilości żelaza 0,05 mg Fe/l cząsteczki zaczynają osadzać się na żywicy jonowymiennej. 

Oczywiście, złoża w zmiękczaczach wody są przystosowane do usuwania niewielkich stężeń metali ciężkich z wody, jednak kiedy te osadzają się na żywicy, zmniejszają jej zdolności jonowymienne, zalepiają ją i blokują równomierną wymianę jonów sodu na magnez i wapń.

Żelazo i inne substancje odkładające się na złożu filtracyjnym zmniejszają jego żywotność i zmuszają właściciela zmiękczacza wody do szybszej wymiany żywicy na nową

Ecoperla Antidotum został stworzony właśnie po to, aby unikać takich sytuacji. 

Po aplikacji do studni zmiękczacza wody, granulat rozpuszcza się i uczestniczy w procesie regeneracji złoża. Związki zawarte w Ecoperla Antidotum usuwają metale ciężkie z żywicy jonowymiennej przywracając jej zdolności. Niepożądane zanieczyszczenia są odprowadzane do kanalizacji. 

Po zakończeniu procesu zmiękczoną wodę znów można bez przeszkód użytkować.  

Poznaj Ecoperla Antibacter 

Ecoperla Antibacter to z kolei płyn dezynfekujący, który zawiera duże ilości aktywnego chloru. Można go zastosować w przypadku każdego rodzaju urządzenia filtracyjnego, jednak jest szczególnie polecany dla właścicieli systemów odwróconej osmozy oraz zmiękczaczy wody. 

Ten preparat to fantastyczny i prosty w zastosowaniu sposób na dezynfekcję i ochronę urządzeń przed rozwojem na ich powierzchni mikroorganizmów

Ecoperla Antibacter doskonale sprawdzi się w profilaktycznym serwisowaniu urządzeń. Wielu producentów odwróconej osmozy pisze w instrukcjach obsługi o potrzebie dezynfekcji systemów przed założeniem nowych wkładów. 

Profilaktyczne działania warto również podjąć w przypadku zmiękczaczy wody. Kiedy wsypujemy sól do zbiornika, może zdarzyć się, że do środka przedostaną się substancje sprzyjające rozwojowi bakterii. 

Ecoperla Antibacter należy zastosować natychmiast, jeśli doszło do skażenia instalacji w budynku lub mimo wymiany wkładów w odwróconej osmozie, nadal odczuwalny jest nieodpowiedni smak i zapach filtrowanej wody.

Kilka spostrzeżeń na temat Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter

Ecoperla Antidotum oraz Ecoperla Antibacter to dwa wydajne i proste w użyciu preparaty, które bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. 

Niepodważalną zaletą jest łatwość dozowania, ale i atrakcyjna cena. Dzięki tym środkom z profilaktycznym serwisem doskonale poradzimy sobie sami i nie trzeba będzie wzywać profesjonalnej ekipy. 

Eksperci Ecoperla i tym razem pomyśleli o wygodzie użytkownika. W przypadku zmiękczaczy wody istnieje możliwość zastosowania obu preparatów zamiennie co 6 miesięcy. Dzięki temu osiąga się najlepsze efekty w ochronie i pielęgnacji urządzenia.

Powiązane produkty

Komentarze (4)

  • Adrian
  • 2019-01-27 15:15:26
  Kupiłem Ecoperla Antibacter do swojego systemu odwróconej osmozy. Wiem, że dezynfekcję trzeba przeprowadzać, jednak zawsze liczyłem się z tym, że to żmudny proces. Należę raczej do leniwych, więc to była walka z samym sobą. Tymczasem okazało się, że z taką jednorazową fiolką płynu wszystko idzie naprawdę szybko.
  • Jakub
  • 2019-04-29 15:58:04
  Przetestowałem obydwa środki i jestem zwolennikiem granulatu Antidotum. Ponieważ moja woda ze studni głębinowej ma trochę żelaza, musiałem po pewnym czasie wymienić złoże w mojej stacji uzdatniającej. Teraz zaopatrzyłem się w zapas Ecoperla Antidotum (stosowałem 2 razy do tej pory) i naprawdę jest to duża oszczędność. Działanie i żywotność złoża w stacji są zauważalnie dłuższe.
  • Magda
  • 2019-05-20 14:50:22
  Bardzo zachęcające! Produkty wydają się być przemyślane pod względem żywotności zmiękczaczy i filtrów, a dodatkowo cena jest bardzo zachęcająca. Podoba mi się pomysł zastosowania płynu Antibacter do odwróconej osmozy, mogłaby to być dodatkowa ochrona przed mikroorganizmami.
  • Adam
  • 2019-09-24 11:27:18
  Fajne dodatki w bardzo dobrej cenie. Stosowałem płyn do swojej osmozy, może się przydać do okresowej dezynfekcji. Warto czasem pamiętać o higienie swoich urządzeń, żeby później nie było nieprzyjemnych sytuacji z wodą.

Nowy komentarz

arrow_upward