Top Horizontal Menu
Categories Title Background
Cart Background
Product Name Color
Price Color
NEW label Background
SALE label Background
Button Background
Reset

Hide this block from Back-office after setting colors.

Filtruj według

Dostępność

Waga

  • 30 kg - 55 kg

Cena

  • 1 590,00 zł - 1 890,00 zł

Domowe

Kolumny filtracyjne szczególnie przydają się w gospodarstwach domowych, jeśli mamy do czynienia z bardzo wysokim stopniem zanieczyszczenia wody cząstkami mechanicznymi. Jeśli można zauważyć, że narurowy filtr mechaniczny już po tygodniu kompletnie nie nadaje się do dalszego użytku, wtedy warto zainwestować w kolumnę sedymentacyjną. 

Dzięki zastosowaniu większego urządzenia woda będzie miała o wiele dłuższy kontakt ze złożem, dzięki czemu efekty oczyszczania wody będą lepsze. Zmniejszeniu ulegną koszty użytkowania.

Kolumny filtracyjne podłącza się za pomocą standardowych przyłączy na początku instalacji wodnej. Są to urządzenia nieco większe od filtrów narurowych, a więc musimy pamiętać o przygotowaniu miejsca. Kolumny filtracyjne muszą być podłączone do kanalizacji, ponieważ podczas regeneracji wytwarzane są popłuczyny, które muszą być gdzieś odprowadzane. 

Złoże filtracyjne powinno być wymieniane co jakiś czas. Przy mniejszych wymiarach butli można poradzić sobie z tym zadaniem samodzielnie. Sam materiał filtracyjny jest stosunkowo tani. 

Kolumny filtracyjne do zastosowań domowych są zazwyczaj wykorzystywane do filtracji wody ze studni, jednak nie jest to regułą. Wiele zależy od jakości wody z danego ujęcia.

Aktywne filtry

arrow_upward