Domowe

Usuwanie azotanów w wodzie użytkowej doprowadzanej do gospodarstw domowych można przeprowadzić na kilka sposobów. Szczególnie popularne są dwa.

Pierwszym z nich jest punktowe usuwanie problemu za pomocą filtra podzlewozmywakowego takiego jak system odwróconej osmozy. To rozwiązanie nie zajmuje wiele miejsca, jednak dzięki niemu jesteśmy w stanie oczyścić jedynie wodę przeznaczoną do celów spożywczych. 

Znacznie częściej montowane są urządzenia uzdatniające wodę w całej domowej instalacji. W tym celu stosuje się duże stacje filtracyjne obsługiwane za pośrednictwem głowicy sterującej. Usuwanie azotanów w tym przypadku odbywa się na złożu z selektywnych żywic jonowymiennych (anionitów). Podczas filtracji na złożu zatrzymywane są szkodliwe substancje, a z urządzenia do kranów wypływa czysta i bezpieczna woda. 

Żywice jonowymienne do usuwania azotanów są regenerowane za pomocą roztworu solanki wytworzonego z wody oraz soli tabletkowanej, którą należy uzupełniać w specjalnie przeznaczonym do tego celu zbiorniku. 

Duże stacje do usuwania azotanów na cały dom powinny pracować w cyklu ciągłym.

Filtruj według

Waga

Waga

  • 30kg - 80kg

Cena

Cena

  • 5 190,00 zł - 6 490,00 zł

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

arrow_upward