Filtruj według

Dostępność

Marka

Waga

  • 0 kg - 20 kg

Cena

  • 799,00 zł - 4 490,00 zł

Wersja

Osmoza domowa

Systemy odwróconej osmozy to doskonały sposób na filtrację wody do celów spożywczych w gospodarstwach domowych korzystających z wody wodociągowej i własnego ujęcia. 

Woda po filtracji za pośrednictwem odwróconej osmozy sprawia, że herbaty, kawy i inne napoje gorące przygotowane na jej bazie mają bogaty smak i aromat. To samo dotyczy zup i dań, do których niezbędne jest zastosowanie wody. 

Filtrowaną wodę można pić bezpośrednio z wylewki. Jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Dzięki dodaniu kolejnego stopnia do urządzenia w postaci mineralizatora lub wkładu rewitalizującego, istnieje możliwość uzyskania wody o odpowiadającej użytkownikom ilości minerałów. 

Wodę po odwróconej osmozie można pić zamiast wody butelkowanej. Dzięki temu osoby spożywające duże ilości wody w ciągu dnia mogą liczyć na oszczędności.  Koszty zakupu wody butelkowanej często są znacznie wyższe niż koszty eksploatacji odwróconej osmozy. W dodatku woda jest dostępna przez cały czas, o każdej porze. 

Z plastikowych butelek do wody mogą przedostawać się niechciane substancje. Tego problemu nie ma przy korzystaniu z kuchennego filtra wody. Dodatkowym argumentem jest ochrona środowiska przed odpadami, ponieważ osmoza nie produkuje tylu trudnych do recyklingu odpadów, co woda zapakowana w pojemniki. 

Woda przefiltrowana przez system odwróconej osmozy nadaje się do sporządzania odżywek dla dzieci, mycia warzyw i owoców, czyszczenia soczewek kontaktowych oraz innych delikatnych powierzchni. Można ją wykorzystać do podlewania roślin oraz zastosowania w akwarium. 

Każdy system odwróconej osmozy przeznaczony do gospodarstw domowych składa się z membrany osmotycznej, wkładów do filtracji wstępnej i końcowej oraz wylewki. W zależności od modelu można znaleźć dodatkowo wkład nadający wodzie specjalne właściwości oraz zbiornik na magazynowanie wody. 

Odwróconą osmozę należy zamontować tuż pod zlewozmywakiem lub w jego okolicy. Każdy produkt zawiera szczegółową instrukcję obsługi określającą poszczególne kroki podłączenia. Dzięki temu instalacji można dokonać samodzielnie. 

Warto pamiętać o właściwym serwisowaniu systemu odwróconej osmozy, w skład którego wchodzi wymiana wkładów filtracyjnych oraz regularna dezynfekcja mająca na celu zabezpieczenie wnętrza urządzenia przed możliwością rozwinięcia się mikroorganizmów. 

W naszej ofercie znajdziesz wszystkie wkłady i części zamienne dopasowane do oferowanych systemów odwróconej osmozy.

Aktywne filtry

arrow_upward