Top Horizontal Menu
Categories Title Background
Cart Background
Product Name Color
Price Color
NEW label Background
SALE label Background
Button Background
Reset

Hide this block from Back-office after setting colors.

Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
zoom_out_map
Stacja do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Głowica stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M od przodu
Głowica stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M od tyłu
Certyfikat stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M
Zbiornik solanki stacji do usuwania azotanów Ecoperla Nitratower M

Usuwanie azotanów Ecoperla Nitratower M

Azotany w wodzie to problem dość ciężki do wykrycia, ale też bardzo niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. Dlatego polska marka Ecoperla stworzyła serię urządzeń do usuwania azotanów z wody - Ecoperla Nitratower M to jedno z nich.

Ecoperla
6 790,00 zł
Brutto
Ilość

 

Najwyższa jakość - oferujemy sprawdzone produkty

 

Szybka realizacja - zamówienia realizujemy każdego dnia

 

Wygodne i bezpieczne płatności - przelew, PayU, Tpay, pobranie

 

Rożne formy dostawy - InPost Paczkomaty, InPost Kurier, DPD

Ecoperla Nitratower to seria stacji uzdatniania polskiej marki. Urządzenia powstały jako odpowiedź na wciąż wzrastające zainteresowanie systemami służącymi usuwaniu azotanów z wody. Projektanci zadbali o to, aby urządzenie mogło służyć przez długie lata i optymalnie oczyszczać wodę. Linia Ecoperla Nitratower polecana jest właścicielom studni. Model Ecoperla Nitratower M świetnie sprawdzi się w rodzinach liczących od 3 do 6 osób. Należy pamiętać, ze dobór modelu uzależniony jest od jakości i ilości filtrowanej wody.

Złoże

W serii Ecoperla Nitratower zastosowano złoże, które dokładnie oczyści wodę z azotanów i siarczanów. Woda po zetknięciu ze złożem jest dokładnie oczyszczana z tych substancji. Żywotność złoża to od 5 do 10 lat, w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody. Zbiornik na złoże w modelu Ecoperla Nitratower M ma pojemność 35 litrów, natomiast w przypadku zbiornika na solankę to 70 litrów. Regeneracja odbywa się za pomocą procesu UpFlow.

Głowica sterująca

Seria systemów Ecoperla Nitratower została wyposażona w głowicę Clack Pallas UF. Jest to jeden z najnowszych modeli wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. Panel jest zaprojektowany w taki sposób, by obsługa i programowanie było jak najbardziej intuicyjnym procesem. Wyświetlacz jest czytelny, podświetlany, co stanowi dodatkowe udogodnienie. Na wyświetlaczu pojawia się informacja o konieczności wykonania serwisu. Oprogramowanie dostępne jest w języku polskim. Użytkownik może skorzystać z funkcji inteligentnego wyliczania częstotliwości regeneracji oraz sprawdzić historię pracy zaworu.

Ecoperla Smart System

Ecoperla Smart System to system ustawień zaprojektowany dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży uzdatniania wody specjalistów polskiej marki Ecoperla. Ecoperla Smart System jest zbiorem najlepiej dopasowanych ustawień głowicy sterującej pozwalających na prawidłową i wieloletnią bezawaryjną pracę oraz prawidłową regenerację urządzenia. Ustawienia są dopasowane do indywidualnych potrzeb Klienta.

Zalety systemu Ecoperla Nitratower:

 • Intuicyjna głowica sterująca najwyższej jakości umożliwiająca więcej opcji programowania
 • Wszystkie podzespoły wykonane na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej
 • Duży zbiornik na solankę
 • Regeneracja za pomocą procesu DownFlow
 • Wysoka jakość podzespołów przekłada się na niskie prawdopodobieństwo wystąpienia awarii
 • Optymalny proces usuwania z wody azotanów i siarczanów

Azotany w wodzie

Podwyższone stężenia azotanów stwierdza się zwłaszcza na terenach rolniczych, dlatego właśnie osoby zamieszkujące takie obszary i korzystające z wód ze studni są najbardziej narażone na ich występowanie. Azotany po zetknięciu z innymi substancjami mogą wywoływać choroby układu krwionośnego, a nawet prowadzić do powstawania nowotworów. Substancja ta jest odpowiedzialna za chorobę zwaną methemoglobinemią.

10-letnia gwarancja na Ecoperla Nitratower

Ecoperla Nitratower to seria maksymalnie higienicznych i wydajnych stacji usuwających azotany. Ich europejskie i amerykańskie komponenty to najwyższa jakość, która zapewnia niskie koszty eksploatacji oraz bezawaryjność. Ponadto, przemyślana konstrukcja zapewnia łatwe użytkowanie. Eksperci polskiej marki Ecoperla troszczą się nie tylko o zadowolenie Klientów, lecz również o ich wsparcie techniczne. Dlatego wraz z zakupem stacji uzdatniania z serii Ecoperla Nitratower, Klienci otrzymują 10-letnią gwarancję na urządzenie.

Dane techniczne:

 • Ilość złoża: 35 l
 • Złoże: Wysoce selektywny silny anionit
 • Głowica: Clack Pallas UF
 • Przyłącze: 1 cal
 • Przepływ nominalny: 0,9 m³/h
 • Przepływ maksymalny: 1,8 m³/h
 • Ciśnienie robocze: 2,5 - 6,0 bar
 • Użycie soli na regeneracje: 6,3 kg
 • Użycie wody na regenerację: 180 l
 • Wymiary butli (w/s/g): 159,0 x 27,0 x 27,0 cm
 • Wymiary zbiornika (w/s/g): 88,0 x 33,5 x 33,5 cm

Do każdego urządzenia dodajemy

 • Obudowę Atlas Filtri Sanic 20 BX
 • Wkład Atlas Filtri FA 20 Sanic BX
 • Worek soli na regenerację

Bezpieczna wysyłka

Urządzenie filtracyjne wraz z akcesoriami jest wysyłane na półpalecie. Jest to bezpieczniejsza forma przesyłki w porównaniu do zwykłych przesyłek kurierskich. Maksymalnie zmniejszamy ryzyko wystąpienia uszkodzeń podczas transportu.

Uwagi:

 • Wielkość urządzenia dobierana jest na podstawie: jakości wody, ilości jej zużycia, liczby osób zamieszkujących gospodarstwo.
 • Zalecane jest dosypywanie do zbiornika na solankę mniejszych ilości soli regeneracyjnej, jednak z większą częstotliwością. Pomoże to w zapobieganiu tworzeniu się tzw. mostów solnych.
 • Żywotność złoża oraz częstotliwość dosypywania soli regeneracyjnej uzależniona jest od jakości wody.
 • Przed urządzeniem należy zamontować filtr mechaniczny, który wstępnie oczyści wodę z większych zanieczyszczeń. Ten zabieg znacznie przedłuży pracę stacji i skutecznie zapobiegnie powstawaniu awarii.

Zobacz także

Komentarze (0)

2 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

arrow_upward