Kategorie

Producenci

eBiuletyn-Newsletter

Ecoperla Elixir - alternatywa dla jonizatorów wody

 (2)    1

  Asortyment

Ecoperla Elixir - wkład rewitalizujący wodę do systemów odwróconej osmozy i nanofiltracji

Doskonała wiadomość dla fanów aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania – producenci z branży uzdatniania wody coraz chętniej odpowiadają na potrzeby sektora „fit”, zaopatrując swój asortyment w produkty mające ułatwić nam troskę o jeszcze lepsze zdrowie i samopoczucie. Początek tego roku należy do marki Ecoperla, która premierą niezwykłego wkładu do systemów odwróconej osmozy zrewolucjonizowała polski rynek urządzeń do filtracji wody pitnej.

Ecoperla Elixir – bo taką nazwę nosi jonizujący wkład do systemów odwróconej osmozy wyprodukowany przez polską firmę – to całkowita nowość w rodzimym sektorze uzdatniania wody. Rozwiązanie stanowi świetną alternatywę dla kosztownych jonizatorów wody: dzięki dokładnej filtracji, a następnie rewitalizacji, wkład Ecoperla Elixir gwarantuje użytkownikowi swobodny dostęp do bieżącej wody pitnej o właściwościach alkalicznych. 

Czym jest rewitalizacja wody?

Rewitalizacja wody to proces polegający na przywróceniu jej stabilnej mikrobiologicznie struktury i pierwotnych właściwości wody źródlanej. W ramach rewitalizacji woda zostaje wzbogacona o znaczne ilości magnezu, jej pH podnosi się a współczynnik potencjału Redox spada. Zrewitalizowana woda posiada spójną strukturę heksagonalną, co widoczne jest pod mikroskopem.

Ecoperla Elixir zamiast jonizatora

Standardowe systemy odwróconej osmozy wyjaławiają wodę w procesie filtracji, pozbawiając ją niezbędnych dla zdrowia substancji. Wkład Ecoperla Elixir stanowi ostatni etap oczyszczania wody w RO i odpowiada za uzupełnienie składu cieczy w magnez i inne minerały alkaliczne, a także stabilizacja wysokiego, zasadowego poziomu pH. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii wkładu Ecoperla Elixir możliwe jest uzyskanie bieżącej wody o właściwościach alkalicznych bez konieczności inwestycji w kosztowny jonizator.

Właściwości wody alkalicznej

  • Ujemny wskaźnik ORP – charakterystyczną cechą wody alkalicznej jest ujemny potencjał utleniająco-redukujący, zwany także potencjałem redox. Ujemny potencjał redox nadaje wodzie właściwości antyoksydacyjne, i dążąc do równowagi wolnych rodników i przeciwutleniaczy wywiera prozdrowotny wpływ na ludzki organizm.
  • Odkwaszenie organizmu – woda zrewitalizowana za pomocą wkładu Ecoperla Rosa wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Zakwaszenie organizmu wywołane przez niedobór minerałów alkalicznych (magnez, potas, wapń) niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie powodując szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Odpowiednią gospodarkę kwasowo-zasadową wspierać można wyłącznie za pomocą zdrowego odżywiania i dodatkowej suplementacji.
  • Skuteczne nawodnienie – Woda o właściwościach alkalicznych lepiej nawadnia organizm, dzięki szybszemu przechodzeniu przez błony komórkowe.
  • Redukcja poziomu toksyn – zrewitalizowana woda wspomaga proces oczyszczenia organizmu z nadmiaru szkodliwych toksyn, takich jak chlor, bakterie, metale ciężkie.

Korzystny wpływ na zdrowie

Zastosowanie rewitalizującego wkładu Ecoperla Elixir w domowym systemie odwróconej osmozy to pierwszy krok ku poprawie zdrowia i samopoczucia. Szczegółowe badania nad technologią wykazały znaczne podniesienie poziomu pH wody po filtracji (aż do wartości 9,5), a także ponad pięciokrotnie wyższą zawartość magnezu w stosunku do standardowych mineralizatorów. Wysoka zawartość magnezu w organizmie ma korzystny wpływ na prawidłową pracę układu krwionośnego, proces regeneracji żywych komórek i regulację równowagi wapniowej.

Uniwersalne zastosowanie

Rewitalizujący wkład Ecoperla Elixir używany jest zarówno przez fanów zdrowego trybu życia i żywienia, jak i regularnych użytkowników domowych systemów odwróconej osmozy i nanofiltracji. Stanowi istotny element w procesie uzdatniania wody pitnej, nadając jej właściwości korzystnej dla zdrowia wody alkalicznej. Wkład jonizujący polecany jest przede wszystkim osobom spożywającym duże ilości wody, osobom aktywnym fizycznie i dbającym o kondycję, a także osobom przygotowującym posiłki w domu. Wkład Ecoperla Elixir świetnie sprawdza się do kształtowania nawyku picia wody, także wśród dzieci.

Standardowe wymiary wkładu Ecoperla Elixir pozwalają na zastosowanie go w większości używanych powszechnie filtrów kuchennych.

 (2)    1

  •  Komentarze ( 1 )
Antoni Woźniczko
 Antoni Woźniczko
Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś wymyślił alternatywę dla jonizatora, bo ten kosztuje przecież kilka tysięcy. Bardzo dużym plusem wkładu jest uniwersalny rozmiar, dzięki któremu można używać go praktycznie we wszystkich stacjach RO.
Page:1
Twój komentarz został wysłany. Dzięki za komentarz!
Napisz komentarz
Captcha