Ecoperla Elixir - alternatywa dla jonizatorów wody

Doskonała wiadomość dla fanów aktywnego trybu życia i zdrowego odżywiania – producenci z branży uzdatniania wody coraz chętniej odpowiadają na potrzeby sektora „fit”, zaopatrując swój asortyment w produkty mające ułatwić nam troskę o jeszcze lepsze zdrowie i samopoczucie. Początek tego roku należy do marki Ecoperla, która premierą niezwykłego wkładu do systemów odwróconej osmozy zrewolucjonizowała polski rynek urządzeń do filtracji wody pitnej.

Ecoperla Elixir – bo taką nazwę nosi jonizujący wkład do systemów odwróconej osmozy wyprodukowany przez polską firmę – to całkowita nowość w rodzimym sektorze uzdatniania wody. Rozwiązanie stanowi świetną alternatywę dla kosztownych jonizatorów wody: dzięki dokładnej filtracji, a następnie rewitalizacji, wkład Ecoperla Elixir gwarantuje użytkownikowi swobodny dostęp do bieżącej wody pitnej o właściwościach alkalicznych.

Czym jest rewitalizacja wody?

Rewitalizacja wody to proces polegający na przywróceniu jej stabilnej mikrobiologicznie struktury i pierwotnych właściwości wody źródlanej. W ramach rewitalizacji woda zostaje wzbogacona o znaczne ilości magnezu, jej pH podnosi się a współczynnik potencjału Redox spada. Zrewitalizowana woda posiada spójną strukturę heksagonalną, co widoczne jest pod mikroskopem.

Ecoperla Elixir zamiast jonizatora

Standardowe systemy odwróconej osmozy wyjaławiają wodę w procesie filtracji, pozbawiając ją niezbędnych dla zdrowia substancji. Wkład Ecoperla Elixir stanowi ostatni etap oczyszczania wody w RO i odpowiada za uzupełnienie składu cieczy w magnez i inne minerały alkaliczne, a także stabilizacja wysokiego, zasadowego poziomu pH. Dzięki zastosowaniu rewolucyjnej technologii wkładu Ecoperla Elixir możliwe jest uzyskanie bieżącej wody o właściwościach alkalicznych bez konieczności inwestycji w kosztowny jonizator.

Właściwości wody alkalicznej

 • Ujemny wskaźnik ORP – charakterystyczną cechą wody alkalicznej jest ujemny potencjał utleniająco-redukujący, zwany także potencjałem redox. Ujemny potencjał redox nadaje wodzie właściwości antyoksydacyjne, i dążąc do równowagi wolnych rodników i przeciwutleniaczy wywiera prozdrowotny wpływ na ludzki organizm.
 • Odkwaszenie organizmu – woda zrewitalizowana za pomocą wkładu Ecoperla Rosa wspomaga utrzymanie równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie. Zakwaszenie organizmu wywołane przez niedobór minerałów alkalicznych (magnez, potas, wapń) niekorzystnie wpływa na zdrowie i samopoczucie powodując szereg nieprzyjemnych dolegliwości. Odpowiednią gospodarkę kwasowo-zasadową wspierać można wyłącznie za pomocą zdrowego odżywiania i dodatkowej suplementacji.
 • Skuteczne nawodnienie – Woda o właściwościach alkalicznych lepiej nawadnia organizm, dzięki szybszemu przechodzeniu przez błony komórkowe.
 • Redukcja poziomu toksyn – zrewitalizowana woda wspomaga proces oczyszczenia organizmu z nadmiaru szkodliwych toksyn, takich jak chlor, bakterie, metale ciężkie.

Korzystny wpływ na zdrowie

Zastosowanie rewitalizującego wkładu Ecoperla Elixir w domowym systemie odwróconej osmozy to pierwszy krok ku poprawie zdrowia i samopoczucia. Szczegółowe badania nad technologią wykazały znaczne podniesienie poziomu pH wody po filtracji (aż do wartości 9,5), a także ponad pięciokrotnie wyższą zawartość magnezu w stosunku do standardowych mineralizatorów. Wysoka zawartość magnezu w organizmie ma korzystny wpływ na prawidłową pracę układu krwionośnego, proces regeneracji żywych komórek i regulację równowagi wapniowej.

Uniwersalne zastosowanie

Rewitalizujący wkład Ecoperla Elixir używany jest zarówno przez fanów zdrowego trybu życia i żywienia, jak i regularnych użytkowników domowych systemów odwróconej osmozy i nanofiltracji. Stanowi istotny element w procesie uzdatniania wody pitnej, nadając jej właściwości korzystnej dla zdrowia wody alkalicznej. Wkład jonizujący polecany jest przede wszystkim osobom spożywającym duże ilości wody, osobom aktywnym fizycznie i dbającym o kondycję, a także osobom przygotowującym posiłki w domu. Wkład Ecoperla Elixir świetnie sprawdza się do kształtowania nawyku picia wody, także wśród dzieci.

Standardowe wymiary wkładu Ecoperla Elixir pozwalają na zastosowanie go w większości używanych powszechnie filtrów kuchennych.

Powiązane produkty

Komentarze (5)

  • Antoni Woźniczko
  • 2017-01-20 11:33:34
  Bardzo się cieszę, że w końcu ktoś wymyślił alternatywę dla jonizatora, bo ten kosztuje przecież kilka tysięcy. Bardzo dużym plusem wkładu jest uniwersalny rozmiar, dzięki któremu można używać go praktycznie we wszystkich stacjach RO.
  • Marcin
  • 2018-07-14 20:59:20
  Wszystko ładnie pięknie, tylko że jonizator, tak samo jak to urządzenie powyżej, nie ma sensu. Czystej wody - nie da się trwale zjonizować. Półokres rekombinacji wynosi 70us. Tak, siedemdziesiąt mikrosekund. O pH wody decydują jony innych pierwiastków, które są w niej rozpuszczone. "Jonizator" de facto nie jest jonizatorem, tylko rodzajem selektora. I zmienia pH wody, zachodzi tylko dlatego że zmienia poziom jonów na wylotach maszynki. Natomiast co do oddziaływania wody zjonizowanej na organizm. FDA zakazało na terenie Stanów, pisać w ogłoszeniach, że tak woda ma właściwości lecznicze i prozdrowotne. Żadna z firm, a USA to spory kraj i jest ich wiele, nie przedstawiła żadnych wyników na tyle wiarygodnych, żeby można uznać wodę jonizowaną za lek lepszy niż zwykła woda. Podobnie jest w w Europie. EMA nie otrzymało żadnych badań które potwierdzałyby skuteczność takiego rozwiązania. WJ jest aktualnie zarejestrowana jako suplement diety. I pisanie że odkwasza, zakwasza czy cokolwiek czyści jest niczym nie uprawnione. Przy okazji. Jonizator, w wodzie odpadowej odrzuca jod. Yep. Ten jod po który jeździmy nad morze, czy przepłacamy za sól jodowaną, jest w tej maszynce odpadem. Najwięcej badań przeprowadzili Japończycy, którzy potwierdzili tylko tyle że woda jonizowana, jest lepsza od zwykłej kranowej czy destylowanej. Ale jest zarazem tak samo dobra, jak dobrej jakości woda mineralna. Ponieważ bazą do wody jonizowanej, jest właśnie woda mineralna, cały ten proces nic nie daje. Japończycy w swoich analizach są bardzo rzeczowi, w każdym badaniu mają przynajmniej trzy grupy kontrolne, a analiz dokonuję nie przez porównanie średnich, tylko przez analizę rozkładów. Czytałem kilka ich prac, i poziom analityczny odstaje o dekadę od Europy. Zwłaszcza to że radzą sobie dobrze, z analizą rozkładów nie-Gaussowskich, co w zachodnich badaniach statystycznych jest traktowane po macoszemu. Chciałbym kiedyś zobaczyć wyniki badań tego ustrojstwa powyżej, które udowodni że wj wypłukuje metale ciężkie z organizmu lepiej niż zwykła woda. Na koniec. W latach 70-80 w Polsce panowała moda na elektrolizery. Dwie elektrody z kwasówki, mostek prostowniczy, obudowa z rozetexu, i kabel do kontaktu. Całość za aktualne 20 zł sprzedawane z 5-10 krotnym przebiciem. Było to nic innego jak aktualnie sprzedawany za ciężką kasę jonizator.
  • Klaudia B.
  • 2019-05-20 16:00:33
  Przekonuje mnie podwyższenie pH naszej wody, ponieważ jest to bardzo istotna sprawa dla naszego zdrowia oraz usuwania toksyn z organizmu. Zbliża się lato, warto zainwestować w filtr, który dodatkowo zjonizuje wodę, ponieważ rzeczywiście woda alkaliczna lepiej nawadnia organizm. Dodatkowo, same zalety jeśli chodzi o aspekty zdrowotne!
  • Jan
  • 2020-01-03 11:51:09
  Ciekawy wkład. Mam starą osmozę, może wypróbuję sam wklad do niej. Jednak zdrowie to zdrowie :)
  • MARIKA
  • 2023-09-13 15:00:21
  Kupiliśmy Elixir na fali mody na dietę alkaliczną i chociaż nie do końca przestrzegamy jej zasad, wkład z nami pozostał i chętnie z niego korzystamy.

Nowy komentarz

arrow_upward