News

Gdzie wyrzucić zużyte wkłady do filtrów wody?

Dziś o zagadnieniu bardzo praktycznym. Wraz ze wzrostem zainteresowania dziedziną uzdatniania wody, rośnie również świadomość dotycząca eksploatacji. Jednym z nieodłącznych etapów jest wymiana wkładów filtracyjnych bądź złóż filtracyjnych na nowe. Tylko co zrobić z tymi, które już uległy zużyciu? Jak powinny zostać zutylizowane? Gdzie wyrzucić zużyte wkłady do filtrów wody i co zrobić z wykorzystanym złożem filtracyjnym?

today
comment 1 komentarze

Czy korzystanie ze zmiękczacza wody może być ekologiczne?

Ekologiczne rozwiązania to obecnie coś, na co zwracamy uwagę poczynając inwestycje dotyczące małych rzeczy, jak i dużych urządzeń, które mają posłużyć przez długie lata. Ta kwestia jest również bardzo dokładnie rozpatrywana w przypadku stacji uzdatniania wody. A jak to wygląda w przypadku jednej z najpopularniejszych opcji, czyli zmiękczaczy wody?

today
comment 1 komentarze

Technologia UV w uzdatnianiu wody - jak to się zaczęło?

Dezynfekcja jest jednym z najważniejszych działań dotyczących wody użytkowej, podejmowanych zarówno przez duże zakłady wodociągowe, jak też przez indywidualnych właścicieli własnych ujęć wody. Coraz częściej wykorzystywana jest nie tylko dezynfekcja chemiczna, ale także inne metody – w tym między innymi promieniowanie ultrafioletowe. Kiedy odkryto tą technologię? Jaka jest historia lampy bakteriobójczej w uzdatnianiu wody?

today
comment 0 komentarze

Czy azotany obecne w wodzie mogą prowadzić do powstawania nowotworów?

Azotany stanowią jedno z zanieczyszczeń, które może znajdować się w wodzie. To problem szczególnie popularny w przypadku miejscowości położonych w pobliżu terenów rolniczych, gdzie używa się dużo nawozów sztucznych. Czy jednak azotany występujące w wodzie stanowią prawdziwe zagrożenie dla ludzkiego zdrowia? Czy są w stanie wywoływać nowotwory?

today
comment 1 komentarze

Polifosfat - czym jest? Co warto wiedzieć?

W naszym asortymencie znajdziecie polifosfat, który służy wypełnianiu filtrów pralkowych. Wiele osób szuka tego rodzaju alternatywy dla klasycznych odkamieniaczy w proszku, a inni jeszcze o nim nie wiedzą. Jak działa polifosfat? Jakie ma właściwości? Czy warto go zastosować? Czy stanowi zamiennik dla zmiękczaczy wody?

today
comment 1 komentarze

4 powody, dla których lepiej nie oszczędzać na stacjach uzdatniania wody

Posiadanie odpowiednio dobranej stacji uzdatniania wody może przynieść wiele korzyści związanych z codziennym użytkowaniem wody. To właśnie one sprawiają, że często w ogóle można korzystać z wody do celów spożywczych oraz użytkowych. Wiele osób przy wyborze urządzeń kieruje się ich ceną. Czy jednak warto tak postępować? Czy opłaca się oszczędzać na zakupie stacji uzdatniania wody?

today
comment 2 komentarze
arrow_upward