Firma Erie teraz własnością giganta branży - firmy Pentair

Pentair przejmuje Erie Water Treatment! Oto potwierdzone wiadomości z pierwszej ręki! Znana marka będzie należała teraz do światowego giganta! Czy zmiana nazwy wiąże się też ze zmianą jakości i produktów?

Pentair - potężny gracz w branży uzdatniania wody

Początki firmy Pentair sięgają roku 1966, kiedy to pięciu znajomych postanowiło założyć wspólną działalność. Ich specjalizacja szybko rozwinęła się na wielu polach przemysłowych. Obecnie to tak naprawdę wiele firm działających w różnych sektorach. Samo Pentair jest obecnie wyprofilowane na działalność w zakresie szeroko pojętych systemów uzdatniania wody.

Firma skupia się na produkcji rozwiązań w dopasowaniu jakości wody do oczekiwań klientów indywidualnych, przedsiębiorstw, hoteli, restauracji, etc. Są to stacje uzdatniania wody, niezbędne akcesoria i części zamienne. Duży nacisk kładziony jest na zmiękczacze wody. Oprócz tego drugą znaną dziedziną działalności jest przygotowanie wody basenowej oraz do obiektów SPA. Pentair produkuje urządzenia do dezynfekcji wody, oczyszczania wody basenowej oraz powierzchni, systemy automatyki oraz kontroli pozwalające na prawidłowe działanie i użytkowanie takich obiektów.

Mocną stroną korporacji jest to, że stara się stawiać na zrównoważony rozwój. Przede wszystkim chodzi tu o proces produkcyjny. Wprowadzane rozwiązania mają minimalizować produkcję gazów cieplarnianych oraz oszczędzać surowce tak, jak to możliwe. Oprócz tego firma stara się tworzyć szereg programów wspierających pracowników. Pentair dba również o przemyślane łańcuchy dostaw. Jest to przedsiębiorstwo działające na całym świecie.

Pentair to tak naprawdę na ten moment już kilkadziesiąt marek, wcześniej działających lokalnie na rynku uzdatniania wody nawet od 150 lat. Przedsiębiorstwo stale rośnie w siłę i się rozszerza. Jego misją jest tworzenie rozwiązań i ulepszanie już obecnych tak, aby zasoby mogły służyć ludziom i zapewniać komfort. Stąd również działanie w kierunku dostosowywania jakości wody do potrzeb.

Erie Water Treatment teraz Pentair

Jak już wspomnieliśmy wyżej, Pentair posiada wiele marek, wcześniej już funkcjonujących na rynku, mających ogromne doświadczenie w dziedzinach, w których wcześniej funkcjonowały. Teraz częścią tego przedsiębiorstwa stał się również Erie Water Treatment.

Z pewnością bardzo dobrze kojarzycie tą firmę. O ich produktach pisaliśmy już niejednokrotnie. Jedną z najpopularniejszych serii jest seria kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair IQsoft z wbudowanym modułem WiFi i dedykowaną aplikacją, pozwalającą na zdalną kontrolę pracy. Informacje możecie przypomnieć sobie, czytając: Erie IQsoft - popularny zmiękczacz wody w odmienionej wersji
Przedsiębiorstwo Erie było znane przede wszystkim ze swoich głowic sterujących. Ciekawe, solidne rozwiązania oraz ich niezawodność szybko rozsławiły tą firmę nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale  i na całym świecie. Erie Water Treatment posiadało swoje filie w wielu krajach całego świata. Firma była również znana z podejmowania chętnej współpracy. Jej owocem jest choćby seria kompaktowych zmiękczaczy wody polskiej marki Ecoperla – Ecoperla Slimline. Ceni ją wielu użytkowników, a w dodatku wyróżnia się licznymi ciekawymi funkcjami ułatwiającymi codzienne użytkowanie.

Czego spodziewać się po Pentair?

Pentair chętnie skorzysta i podtrzyma wiele rozwiązań, które do tej pory na rynek wprowadziło Erie Water Treatment. Firma podchodzi z szacunkiem do dotychczasowego dorobku i ma zamiar kontynuować to, co do tej pory było ogromnym atutem Erie. Być może już niedługo dowiemy się o wprowadzanych nowinkach i modyfikacjach. Z pewnością Was o tym poinformujemy.

Komentarze (1)

    • Tomo
    • 2023-07-13 09:35:24
    Fajnie, że informujecie o takich zmianach, bo w zalewie informacji czasem trudno wyłapać takie niuanse.

Nowy komentarz

arrow_upward