Woda wodorowa - czy faktycznie wspomaga zdrowie?

Czym jest woda wodorowa?

Wodór to jeden z niewielu pierwiastków, który można znaleźć nie tylko na naszej planecie, ale i w całym wszechświecie. My najczęściej mamy z nim do czynienia pod postacią wody.

Woda wodorowa to ciecz silnie nasycona wodorem. Powstaje poprzez połączenie wody z wolnym wodorem, jednak nie dochodzi do wiązania między cząsteczkami.

Zauważono, że wody silnie nasycone wolnym wodorem dają o wiele lepsze efekty od „zwykłej” wody pod względem wspomagania leczenia i profilaktyki.

Czy jej działanie zostało potwierdzone naukowo?

Działanie wolnego wodoru, jak i jego odmiany w postaci wody wodorowej zostało potwierdzone naukowo. Badania nad działaniem wodoru były przeprowadzane już w latach 80-tych głównie przez naukowców pochodzących z Japonii. Już wtedy wykazano, że wodór może wspomagać leczenie wielu chorób: cukrzycy, nadciśnienia, chorób skóry, chorób wieńcowych.

Jedną z najpopularniejszych prac, która dokładnie opisuje działanie wolnego wodoru jako terapeutycznego gazu medycznego są badania grupy naukowców: Chien Sheng Huang, Tomohiro Kawamura, Yoshiya Toyoda & Atsunori Nakao.

Jak woda wodorowa wpływa na zdrowie?

Wolny wodór ma dobroczynny wpływ na zdrowie. W różnorodnych postaciach jest wykorzystywany w medycynie jako dodatkowe wzmocnienie leczenia. Wśród najważniejszych zalet wody wodorowej można wymienić:

 • Działanie antyoksydacyjne - woda wodorowa doskonale działa jako antyoksydant, hamując tym samym rozwój wolnych rodników
 • Ma dobroczynny wpływ na metabolizm, wspomaga odchudzanie
 • Spowalnia proces starzenia się komórek
 • Wzmacnia odporność
 • Pomaga w regeneracji organizmu
 • Stanowi doskonały środek nawadniający - woda wodorowa szybko przedostaje się do komórek i nawadnia je
  Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu

Jak uzyskać wodę wodorową?

Wodę wodorową można uzyskać na wiele sposobów. My skupimy się na opisaniu trzech najpopularniejszych, które bez żadnych przeszkód można zastosować w domu.

Pierwszym z nich jest elektroliza wody zachodząca w specjalnym urządzeniu z błoną półprzepuszczalną. Dobrym przykładem są jonizatory wody, które swojego czasu cieszyły się w Polsce i na świecie sporą popularnością.
W tym sposobie chodzi o napełnienie pojemnika wodą i umieszczenie go wewnątrz jonizatora. Następnie należy uruchomić urządzenie. W trakcie elektrolizy ciecz rozdzielana jest na dwa rodzaje: żywą i martwą.

Drugim sposobem są tak zwane generatory wodoru, które rozpuszczają w wodzie wodór pod bardzo wysokim ciśnieniem. Dodatkowo często zawierają filtr, który oczyszcza wodę z niektórych zanieczyszczeń i chroni urządzenie przed nadmiernym osadzaniem się kamienia. Często do uruchomienia wystarczy jedynie wciśnięcie przycisku.

Ostatnia metoda pozyskiwania wody wodorowej, którą chcielibyśmy opisać, opiera się na reakcji chemicznej magnezu i czystej wody. Ten sposób wykorzystuje wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir.

Ecoperla Elixir - prosty sposób na wodę wodorową

Reakcja chemiczna z pewnością stanowi jeden z bardziej naturalnych sposobów na pozyskanie wody wodorowej. Dodatkowym plusem jest fakt, że oprócz wolnego wodoru obecnego w dużych ilościach zyskujemy równie duże stężenia magnezu. Ale od początku…

Najpierw warto odpowiedzieć na pytanie jak właściwie wygląda taka reakcja chemiczna.

Najlepiej do tego procesu użyć wody oczyszczonej, na przykład po systemie odwróconej osmozy. Aby uzyskać wodę wodorową, ciecz musi przepłynąć przez wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir. Ten niewielki produkt posiada wewnątrz złoże z czystego magnezu. Kiedy woda znajdzie się wewnątrz, rozpoczyna się reakcja, której efektem jest woda alkaliczna, wolny wodór i magnez w sporych ilościach. Ponadto taka woda cechuje się zasadowym pH oraz niskim potencjałem Redox. Cały proces bardzo dobrze ilustruje poniższa grafika:

Woda wodorowa - reakcja chemiczna

Woda przyjazna dla organizmu

Mimo że temat dotyczy wody wodorowej, warto jeszcze na chwilę powrócić do kwestii dodatkowego pierwiastka dodawanego do wody podczas filtracji Ecoperla Elixir - magnezu.

Wiele osób decyduje się na przyjmowanie suplementów diety bogatych w magnez, jednak ta forma nie jest dobrze przyswajalna przez organizm. Najlepiej poszukiwać tego pierwiastka w naturalnym pożywieniu i wodzie.

Magnez ma dobroczynny wpływ na układ nerwowy oraz kostny. Ta substancja działa przeciwzapalnie i przeciwstresowo, pozwala na relaks organizmu i odpowiednio głęboki sen. Ponadto pozytywnie wpływa na krążenie krwi.

Można więc powiedzieć, że woda uzyskana dzięki Ecoperla Elixir ma jeszcze większy wpływ na odpowiednie funkcjonowanie organizmu niż sama woda wodorowa.

Korzystaj z wody wodorowej na co dzień

Z wody wodorowej można korzystać każdego dnia. Świetnie nadaje się nie tylko do codziennego picia, ale także do gotowania, przemywania warzyw, podawania zwierzętom.

Wkład rewitalizujący Ecoperla Elixir jest najtańszym, ale i w pełni skutecznym sposobem na uzyskanie wody wodorowej. Można go podpiąć pod filtr kuchenny bądź zakupić w zestawie z odwróconą osmozą Ecoperla Rosa. Należy jedynie pamiętać o wymianie na nowy po 12 miesiącach, ponieważ magnez obecny wewnątrz wyczerpuje się wraz ze zużyciem wody.

Miejmy na uwadze, że woda wodorowa nie zastąpi lekarstw, jednak może doskonale wspomagać organizm w walce z różnego rodzaju przypadłościami.

Powiązane produkty

Komentarze (2)

  • Ewa
  • 2019-01-27 15:16:22
  Nie jestem przekonana do takiej wody, choć im więcej czytam na ten temat, tym mam większe poczucie, że to może mieć sens. Jestem bardzo ciekawa jak jest z tym wkładem rewitalizującym Ecoperla Elixir w rzeczywistości. Czy macie i jesteście zadowoleni?
  • Magda
  • 2019-04-29 15:25:27
  Korzystam z wkładu Elixir i jestem bardzo zadowolona. Ostatnimi czasy zależało mi na dodatkowej detoksykacji organizmu, a woda wodorowa ma bardzo dobre właściwości antyoksydacyjne, stąd moja decyzja o kupnie takiego wkładu. Widzę efekty w samopoczuciu i stanie mojej cery. Elixir z pewnością działa, na pewno kupię jeszcze raz.
arrow_upward