Ecoperla Profine POU - sposób na smaczną wodę w kuchni!

Wiele osób ma szansę korzystać w swoich domach z wody o naprawdę dobrej jakości, której parametry są dostosowywane do norm wyznaczonych w specjalnym dokumencie dotyczącym jakości wody przeznaczonej do spożycia. Mimo to można zaobserwować, że rodziny rezygnują ze spożywania wody pitnej ze względu na smak i zapach, które nie do końca odpowiadają ich oczekiwaniom. Ecoperla Profine POU może to zmienić!

Na rynku właśnie pojawiły się dwa nowe urządzenia dla tych, którzy chcieliby posmakować wody w ekologiczny sposób. Ecoperla Profine POU to propozycja od polskiej marki Ecoperla, obejmująca dwa modele systemów ultrafiltracji. Oba stanowią świetną alternatywę dla wody butelkowanej, która jest droga, a w dodatku wymaga pamiętania i dźwigania ciężkich zgrzewek do domu. Na ten temat pisaliśmy już w artykule: Woda z kranu czy z butelki? Skąd pobierać wodę pitną? Ecoperla stworzyła je z myślą o jak największej wydajności, przy możliwie najniższych kosztach eksploatacyjnych. Idealnie sprawdzą się do doszlifowania jakości wody w domach i mieszkaniach! Ecoperla Profine POU to niezwykle prosty sposób na poprawę walorów wody, który można bez problemu zamontować nawet w niewielkiej kuchni! Czas poznać je nieco bliżej!

Ecoperla Profine POU, podobnie jak pozostałe urządzenia od polskiej marki Ecoperla, jest produkowany w europejskich fabrykach z dbałością o najdrobniejsze detale. Wszystko z myślą o bezawaryjności urządzenia, wysokiej wydajności i (rzecz jasna) zadowoleniu przyszłego użytkownika.

Sposób na smaczną wodę w kuchni

Ecoperla Profine POU jest filtrem przeznaczonym głównie do wody wodociągowej. Idealnie sprawdzi się w sytuacjach, kiedy woda ma dobre parametry, jednak doszlifowania wymagają właściwości organoleptyczne. W dodatku użytkownik chce mieć pewność, że woda, którą pije jest faktycznie bezpieczna, wolna od mikroorganizmów.

Jest to produkt przystosowany do uzdatniania wody w kuchniach, które dysponują minimalną ilością miejsca. Ecoperla Profine POU nie posiada zbiornika na magazynowanie wody lecz filtruje ją na bieżąco. Ta cecha sprawia, że bez większych kłopotów powinien zmieścić się nawet w wąskiej, już zagospodarowanej częściowo szafce pod zlewozmywakiem. Jest to rozwiązanie polecane szczególnie do mieszkań w bloku, nawet wynajmowanych, o czym w artykule: Filtr wody w wynajmowanym mieszkaniu - czy istnieje taka opcja?

Wiele osób za zaletę Ecoperla Profine POU może uznać fakt, że nie usuwa z wody minerałów. Wszystkie składniki mineralne pozostają dokładnie w takiej ilości, w jakiej były obecne w wodzie surowej. Nowość od marki Ecoperla może więc stanowić alternatywę odwróconej osmozy, jeśli ktoś nie jest przekonany do wkładów mineralizujących lub po prostu nie ma miejsca na montaż dużego systemu osmotycznego.

Ecoperla Profine POU może być brany pod uwagę również jako dopełnienie systemu filtracyjnego. Jeśli dane gospodarstwo domowe korzysta już na przykład ze zmiękczacza wody lub innego urządzenia uzdatniającego na cały dom, ale mieszkańcom nadal przeszkadza smak i zapach wody, to taki filtr kuchenny powinien zażegnać problem i dostosować wodę do oczekiwań danej rodziny. Oba modele ultrafiltracji Ecoperla Profine POU posiadają oznaczenie Think Green with Ecoperla, świadczące o tym, że to ekologiczne filtry kuchenne, pomagające w ograniczeniu zużycia odpadów w gospodarstwie domowym i wprowadzenia bardziej ekologicznych nawyków w codzienności.

Ecoperla Profine POU 2

Ecoperla Profine POU 2 posiada jedynie dwa etapy, na których uzdatniana jest woda. To połączenie ultrafiltracji z węglem aktywnym. Urządzenie nie posiada wkładu mechanicznego. Ultrafiltracja dwuetapowa jest idealnym dopełnieniem centralnej stacji uzdatniania wody, takiej jak choćby zmiękczacz wody, który już jest poprzedzony filtrem wstępnym. Perfekcyjnie sprawdza się do doszlifowania jakości wody, a przy tym zajmuje naprawdę mało miejsca.

Ecoperla Profine POU 3

To ultrafiltracja trzyetapowa, która równie dobrze sprawdzi się w domach, jak też niewielkich mieszkaniach, by dostosować wodę wodociągową do oczekiwań jej użytkowników. Woda najpierw jest oczyszczana z cząstek stałych, następnie podlega uzdatnianiu na węglu aktywnym, a na samym końcu trafia na membranę ultrafiltracyjną. Ten model można uznać za perfekcyjne zastępstwo zgrzewek wody butelkowanej. Cała woda jest uzdatniana na bieżąco i dostępna w każdych ilościach. Ultrafiltracja Ecoperla Profine POU 3 jest idealnym sposobem na ograniczenie plastikowych odpadów w domu. Więcej o ekologicznym aspekcie filtrów do wody w artykule: Ekologiczna stacja uzdatniania wody - czy to możliwe?

Jak oczyszczana jest woda w Ecoperla Profine POU?

W Ecoperla Profine POU znajdziemy dwa lub trzy wkłady filtracyjne. Każdy z nich jest odpowiedzialny za usuwanie innego rodzaju zanieczyszczeń.

Najpierw surowa woda przepływa przez wkład mechaniczny wstępny o dokładności 5 mikronów. Na jego powierzchni zatrzymywane są cząstki stałe (piasek, muł, rdza). Zadaniem tego wkładu jest wstępne oczyszczenie wody i zabezpieczenie kolejnych wkładów przed zapchaniem zanieczyszczeniami mechanicznymi.

Kolejny etap filtracji wody stanowi wkład z węgla aktywnego impregnowanego srebrem. Na tym materiale filtracyjnym usuwane są zanieczyszczenia mechaniczne, zanieczyszczenia chemiczne mające wpływ na nadanie wodzie niekorzystnych właściwości organoleptycznych. Z wody usuwany jest między innymi: chlor, pochodne chloru, związki organiczne, pestycydy. Dzięki węglowi aktywnemu woda odzyskuje swój neutralny smak, zapach oraz barwę.

Ostateczny efekt oczyszczania wody ma zapewnić wkład ultrafiltracyjny. Jego zadaniem jest usunięcie naprawdę małych zanieczyszczeń. Woda jest filtrowana z dokładnością 0,1 mikrona. Usuwane są: cysty, wirusy, bakterie oraz metale ciężkie.

Ecoperla Profine POU jest bardzo ekologicznym i ekonomicznym filtrem kuchennym. Dzięki swojej budowie i zastosowaniu membrany ultrafiltracyjnej nie wytwarza odrzutu do kanalizacji. Cała surowa woda jest na bieżąco oczyszczana i dostarczana odbiorcom.

Wszystkie wkłady zostały dokładnie przemyślane już na etapie projektowania. Znacznie różnią się od standardowych propozycji dostępnych na rynku. Posiadają zwiększoną powierzchnię filtracyjną i są niezwykle szczelne. To daje pewność, że z zewnątrz nie przedostaną się żadne zanieczyszczenia mogące prowadzić do skażenia.

Kilka słów o ultrafiltracji

System ultrafiltracji uzdatniający wodę do celów spożywczych jest dobrym wyborem, kiedy nie ma dużego prawdopodobieństwa na wystąpienie w niej mikroorganizmów mniejszych niż 0,1 mikrona. Podczas procesu filtracji na membranie zatrzymywane są substancje niejonowe, makromolekuły oraz koloidy. Z wody usuwane są białka i polisacharydy, wirusy, enzymy. Należy jednak zwrócić uwagę na pewne obostrzenia i warunki, jakie powinna spełniać surowa woda, ponieważ system ultrafiltracji nie sprawdzi się tak samo dobrze w każdym przypadku.

Przede wszystkim ultrafiltracja jest przeznaczona do ujęć, z których płynie woda średnio lub mało zanieczyszczona. Należy szczególną uwagę zwrócić na stopień twardości wody. Twarda woda może przyczyniać się do o wiele szybszego spadku żywotności membrany filtracyjnej, dlatego właśnie poleca się stosować system ultrafiltracji głównie przy wodzie miękkiej lub bardzo miękkiej.

Wśród głównych zalet systemów ultrafiltracji można wymienić małe spadki ciśnienia oraz dużą wydajność. Więcej dowiesz się z artykułu: Wszystko, co musisz wiedzieć o ultrafiltracji

Wygląd ma znaczenie

Z wyglądu ultrafiltrację Ecoperla Profine POU można uznać za bardzo minimalistyczną i nowoczesną. Jej wymiary to 32 x 20 x 10 (Ecoperla Profine POU 2) i 32 x 30 x 10 (Ecoperla Profine POU 3), więc produkt ma szansę doskonale wpasować się nawet w sytuacjach, gdzie na montaż jest naprawdę mało miejsca. W zestawie znajdziemy specjalny stelaż wykonany z trwałego materiału. Zapewni on stabilność całej konstrukcji. Na stelażu znajdują się wszystkie wkłady filtracyjne.

Nieodłącznym dodatkiem każdego systemu ultrafiltracji jest wylewka. W designie tego elementu projektanci postawili na minimalizm i starali się, aby jej wygląd był w pełni dopasowany do każdej kuchni, niezależenie od stylu, w jakim została urządzona.

Prosty montaż, którym każdy może zająć się sam!

Projektantom Ecoperla Profine POU zależało, aby montaż był jak najszybszy i jak najłatwiejszy, ale przede wszystkim, by można było przeprowadzić go samodzielnie. Cechy konstrukcyjne tego systemu ultrafiltracji w pełni się temu przysługują.

Do zestawu z Ecoperla Profine POU dołączona została szczegółowa instrukcja obsługi, która dokładnie pokazuje i opisuje kolejne kroki, które należy wykonać podczas montażu. W dodatku nie trzeba się martwić o zakup dodatkowych części, ponieważ wszystkie niezbędne akcesoria montażowe zostały już dołączone do kompletu.

Serwis Ecoperla Profine POU

Serwis Ecoperla Profine POU jest równie prosty, co montaż. System ultrafiltracji został skonstruowany w taki sposób, aby wymiana wkładów zajmowała minimum czasu. Wkłady filtracyjne dedykowane Ecoperla Profine POU cechują się bardzo dużą trwałością. Należy je wymienić na nowe co 10 000 litrów przefiltrowanej wody. To znaczy, że są w stanie uzdatnić nawet 5 razy więcej litrów wody od standardowo stosowanych w konkurencyjnych systemach ultrafiltracji.

Wygodne, kompaktowe, satysfakcjonujące rozwiązanie

Ecoperla Profine POU to bardzo prosty i wydajny sposób na poprawę jakości wody do picia, uczynienie jej smaczną i idealną nie tylko do bezpośredniego spożycia, ale i przygotowania na jej bazie napojów gorących i potraw. Łatwy montaż, duża powierzchnia filtracyjna wkładów to dodatkowe argumenty przemawiające na korzyść tego produktu.

Komentarze (6)

  • Barbara M.
  • 2019-05-07 14:45:12
  Naprawdę fantastyczne rozwiązanie. Szukałam alternatywy dla odwróconej osmozy, ponieważ maleńka kuchnia nie pozwala mi zamontować tam tak dużego systemu filtrowania, do którego potrzebny byłby zbiornik magazynujący. POU filtruje wodę na bieżąco, a więc nie potrzebuje takiego zbiornika, dodatkowo usuwa m.in. bakterie i metale ciężkie, nie wypłukując tym samym minerałów. Naprawdę brzmi to zachęcająco i myślę, że po długich poszukiwaniach, znalazłam faworyta.
  • Joanna
  • 2019-05-16 14:29:59
  Bardzo mi pomogła ta recenzja. Do tej pory nie miałam motywacji, żeby poszukać filtra, który będzie odpowiedni do moich potrzeb, bo sądziłam, że będzie to ciężkie. Dużo słyszałam o odwróconej osmozie, niejednokrotnie również widziałam jak działa u znajomych. Jednak ogranicza mnie niewielka ilość miejsca na takie urządzenie, nie wspominając już o braku jakiegokolwiek miejsca na zbiornik magazynujący, który często jest niezbędny przy odwróconej osmozie. Ten system ultrafiltracji wydaje się być idealny do moich potrzeb - niewielki, filtrujący na bieżąco oraz wydajny. Super!
  • Aleksandra - Gdańsk
  • 2019-06-03 11:30:16
  Znalazłam w końcu urządzenie idealne dla mnie. Szukałam filtra za względnie niewielką cenę, który będzie dobrze oczyszczać moją wodę, a jednocześnie nie zajmie dużo miejsca. Super. A to, że filtruje wodę na bieżąco i zostawia w niej minerały - jestem pozytywnie zaskoczona. Dzisiaj zamówiłam i nie mogę się doczekać, aż spróbuję wody z tego filtra :)
  • Antek
  • 2019-06-17 15:09:23
  Bardzo dobra opcja dla osób, które szukają alternatywy dla odwróconej osmozy. Nie wypróbowałem sam jak to działa, jednak mam filtr odwróconej osmozy z tej firmy i wydaje mi się, że ten system ultrafiltracji również będzie spełniał swoje funkcje. Duży plus za to, że filtruje wodę na bieżąco.
  • Monia87
  • 2019-11-28 16:43:22
  Bardzo ładnie się prezentuje ten filtr :) Rzeczywiście jeśli jest bez zbiornika to będzie zajmował niewiele miejsca. Osmoza mi niepotrzebna, a taki filterek do zmiękczacza jak znalazł :)
  • Agnieszka aga
  • 2020-08-17 16:27:32
  przepływowe filtry pod kran to idealne rozwiązanie jesli chce sie miec smaczna wode i z minerałami, jestem fanką ! a poleciła mi pani ze sklepu kraina wody - dziękuję jeszcze raz !

Nowy komentarz

arrow_upward