Ecoperla Hero - coś więcej niż zmiękczacz wody

W naszym sklepie pojawiła się nowość od marki Ecoperla! Jest to kompaktowa stacja uzdatniania wody na cały dom, która zaopatrzy użytkowników w wodę miękką na całą instalację, wodę smaczną, idealną do picia i przyrządzania potraw, wodę doskonałą do kąpieli. Poznajcie zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero! 

Ecoperla to polska marka urządzeń do uzdatniania wody w gospodarstwach domowych. Z roku na rok prezentowane przez nich rozwiązania są coraz popularniejsze i zyskują coraz większą renomę. Marka Ecoperla lubi zaskakiwać nowymi rozwiązaniami. Tym razem zaproponowała kompaktowe urządzenie łączące w sobie funkcje zmiękczacza wody i kolumny węglowej. Wszystko z zastosowaniem najlepszych komponentów. Jak działa i kiedy warto zdecydować się na zakup? 

Ecoperla Hero - prawdziwy bohater domu! 

Ecoperla Hero to coś więcej niż zwykły zmiękczacz wody. Jego działanie polega na: 

 1. Redukcji stopnia twardości – zapewnia miękką wodę na całą instalację. Dzięki temu znikają problemy z osadem, wydłuża się żywotność kotła grzewczego i sprzętu AGD, maleje zużycie kosmetyków i środków czystości, skóra po kąpieli jest gładka, a włosy miękkie, sprzątanie nie jest tak uciążliwe. Więcej informacji o tym, dlaczego warto walczyć z twardą wodą znajdziesz w artykule: Złodziej w domu! Czyli co nam kradnie twarda woda? 
 2. Poprawie właściwości organoleptycznych – zastosowane złoże filtracyjne sprawia, że smak, zapach i barwa wody powracają do normy. Woda o takich parametrach może stanowić zamiennik wody butelkowanej. Uwydatni smak i aromat kaw, herbat oraz dań przygotowanych na jej bazie. 

Wszystko dzięki połączeniu dwóch złóż filtracyjnych układających się w warstwy. 

Jak Ecoperla Hero uzdatnia wodę? 

Ecoperla Hero ma aż 40 litrów złoża - to więcej niż w najpopularniejszych, konkurencyjnych modelach spełniających funkcje zmiękczacza wody i kolumny węglowej. 

Złoże układa się w butli w dwie warstwy. Ten podział zostaje zachowany nawet podczas i po procesie regeneracji. 

Wysokiej klasy węgiel aktywny

Pierwsza warstwa to 10 litrów wysokiej jakości węgla aktywnego sprowadzanego z Włoch. Jest wytwarzany z łupin orzechów kokosowych – ta odmiana jest uznawana za najlepszą z powodu dużej porowatości oraz o wiele większej powierzchni filtracyjnej niż to ma miejsce przy innych typach węgla aktywnego. 

Warto podkreślić, że węgiel aktywny jest impregnowany srebrem. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania złoże będzie chronione przed skażeniem mikrobiologicznym. To niezwykle istotna cecha, ponieważ złoża filtracyjnego nie można poddawać okresowej dezynfekcji środkami takimi jak Ecoperla Antibacter. 

Dzięki obecności węgla aktywnego z surowej wody usuwane są: chlor, pochodne chloru, toksyczne związki organiczne, pestycydy, niektóre jony metali ciężkich. 

Oprócz poprawy właściwości organoleptycznych wody, węgiel aktywny pełni jeszcze jedną bardzo ważną funkcję – ochrania żywicę jonowymienną przed zanieczyszczeniami, które mogą ją „zapychać”, skracać żywotność i obniżać wydajność. 

Monosferyczna żywica jonowymienna 

Drugą warstwę złoża stanowi aż 30 litrów żywicy jonowymiennej. To dokładnie tyle, ile można znaleźć w największych modelach kompaktowych klasycznych zmiękczaczy wody. Taka ilość złoża jest w stanie zapewnić wodę nawet dla dużego gospodarstwa domowego, zamieszkiwanego przez 5-6 osób.

Zastosowane w Ecoperla Hero złoże zmiękczające to monosferyczna żywica jonowymienna Lewatit od niemieckiego producenta. 

Monosferyczna żywica charakteryzuje się taką samą budową każdej cząstki. Dzięki temu proces zmiękczania wody przebiega z bardzo dużą dokładnością w każdym miejscu, a złoże zużywa się równomiernie. Ten rodzaj materiału filtracyjnego jest znacznie bardziej ceniony od żywic polisferycznych ze względu na większą wytrzymałość. 

Na żywicy jonowymiennej usuwane są jony wapnia i magnezu odpowiedzialne za wysoki stopień twardości.

Spodziewaj się dużego komfortu użytkowania 

Skoro już wiadomo, co kryje się w środku, warto teraz omówić to, co na zewnątrz. W końcu sam kabinet jest bardzo ważny i ma spory wpływ na komfort użytkowania całego urządzenia. 

Przede wszystkim warto nadmienić o pochodzeniu obudowy oraz głowicy sterującej. Powstały one dzięki współpracy marki Ecoperla z amerykańskim producentem Clack

Clack już od lat jest znany i ceniony na całym świecie za swoje innowacyjne rozwiązania do branży uzdatniania wody. Ich komponenty są wykonywane z dobrych pod względem jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. 

Ecoperla Hero posiada kompaktową obudowę o wymiarach 114,5/32/51 cm. Dzięki temu zmieści się nawet w niewielkich pomieszczeniach lub wnękach. Do zbiornika solanki umieszczonego z przodu prowadzi przesuwna klapa. Nad zbiornikiem znajduje się podświetlany wyświetlacz z panelem sterującym, który został połączony bezpośrednio z głowicą sterującą. W ten sposób producent zniwelował możliwość wystąpienia awarii na połączeniu panelu z zaworem. 

Może niektórym takie detale mogą wydać się nieważne, jednak właściwy projekt budowy sprawia, że nie trzeba męczyć się i wyginać przy dosypywaniu soli czy sprawdzaniu informacji na wyświetlaczu. Nie trzeba też zdejmować i odkładać klapy do zbiornika z solą. Za to ogromny plus. 

Głowica sterująca działa objętościowo. Samo programowanie też jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy wprowadzić podstawowe informacje o aktualnej godzinie i twardości wody – reszta została zaprogramowana fabrycznie. Oprogramowanie jest dostępne w języku polskim. 

Ecoperla Hero - wygląd zmiękczacza wody z węglem aktywnym

Urządzenie, które niewiele kosztuje 

Użytkowanie zmiękczacza wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero nie jest kosztowne. Projektanci Ecoperla pomyśleli o obniżeniu kosztów eksploatacyjnych do minimum. W dużej mierze jest to zasługa regeneracji przeciwprądowej połączonej z działaniem Ecoperla Perfect System

Ecoperla Perfect System to stworzony przez doświadczonych inżynierów Ecoperla system ustawień głowicy sterującej. Dzięki niemu praca urządzenia jest zrównoważona, a na regenerację są pobierane minimalne potrzebne ilości soli i wody. Ecoperla Perfect System przyczynia się do wydłużenia żywotności złoża, zapobiega awariom.

Prosty montaż i serwis Ecoperla Hero 

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero montuje się na wejściu wody do budynku. Rodzaj materiału, z którego zostały wykonane instalacje nie ma większego znaczenia. Należy pamiętać, że urządzenie powinno zostać zamontowane przed kotłem grzewczym. 

Montażu można dokonać samodzielnie kierując się krokami w instrukcji obsług lub poprosić o pomoc dowolnie wybranego specjalistę. Ecoperla Hero jest objęty aż 10-letnią gwarancją! To mówi samo za siebie i jest najlepszym świadectwem jakości.

Przed urządzeniem warto, aby znalazł się filtr narurowy z wkładem mechanicznym. Woda powinna zostać oczyszczona z cząstek stałych, by nie uszkodziły głowicy sterującej. U nas Ecoperla Hero dostaniesz w zestawie z filtrem narurowym Atlas Filtri Sanic z powłoką bakteriostatyczną

Jeśli chodzi o serwis, to nie powinien on pochłonąć dużo naszego czasu i uwagi. Właściwie wystarczy regularnie kontrolować poziom soli tabletkowanej w zbiorniku i uzupełniać w razie potrzeby. 

Raz w roku można zastosować Ecoperla Antidotum – granulat, który pomoże w utrzymaniu złoża w dobrym stanie. 

Nie należy zapominać o wymianie złoża. W tym przypadku mamy do czynienia aż z dwoma. Ogólną żywotność szacuje się na około 7 do 10 lat, chociaż żywotność węgla aktywnego może ulec skróceniu, jeśli woda będzie nieco mocniej zanieczyszczona. 

Jeśli zaczniemy wyczuwać w wodzie chlor (średnio po około 3 latach), sam węgiel aktywny można wymienić na nowy.

U kogo zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero sprawdzi się najlepiej? 

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym Ecoperla Hero jest produktem, który dobrze sprawdzi się i w przypadku wody wodociągowej, i studziennej (o ile nie ma żadnych przekroczeń poza twardością wody). 

Jest to produkt przede wszystkim dla osób, które chcą się cieszyć dobrymi właściwościami wody użytkowanej na co dzień i wody spożywczej, jednak nie mają warunków na montaż dwóch oddzielnych urządzeń jak zmiękczacz wody i kolumna węglowa. 

Ecoperla Hero jest bardziej rekomendowanym rozwiązaniem niż założenie klasycznego zmiękczacza wody z filtrem narurowym z węglem aktywnym. Złoże w Ecoperla Hero trzeba wymieniać znacznie rzadziej niż wkłady. To się wiąże z oszczędnościami i mniejszymi pokładami potrzebnej uwagi. 

Woda idealna do kąpieli z Ecoperla Hero 

Cierpisz na problemy z nadwrażliwością skóry lub alergie skórne, a kąpiele tylko pogarszają sytuację? Ecoperla Hero może być produktem idealnym właśnie dla Ciebie! 

Węgiel aktywny usuwa z wody związki chloru, dzięki czemu woda nie podrażnia skóry. Z kolei miękka woda jest delikatna, dobrze spłukuje kosmetyki - te nie pozostają na skórze i nie wysuszają jej. 

Ecoperla Hero może być bohaterem też w Twoim domu 

Ecoperla Hero to produkt jedyny w swoim rodzaju. Wyróżnia się ilością i jakością złóż, niezawodną głowicą sterującą oraz solidnym wykonaniem wszystkich komponentów. 

Dzięki temu niepozornemu urządzeniu można mieć miękką wodę oraz smaczną wodę pitną bez potrzeby stosowania dodatkowych filtrów kuchennych. 

To zdecydowanie wygodny i ekonomiczny sposób na uzyskanie naprawdę kompleksowych efektów i pełne zadowolenie z jakości wody.

Powiązane produkty

Komentarze (5)

  • Czarek W.
  • 2019-02-25 15:31:36
  Ecoperla Hero wydaje się być bardzo atrakcyjnym urządzeniem. Już od jakiegoś czasu zastanawiamy się nad dobrym rozwiązaniem. Być może wybierzemy właśnie to? Brakuje nam miejsca na oddzielny zmiękczacz wody i kolumnę z węglem aktywnym, a to może być dobry zamiennik. Co prawda z mniejszą ilością złoża niż 2 urządzenia, ale zawsze.
  • Aneta K.
  • 2019-05-06 15:06:58
  Myślę, że cena adekwatna do jakości działania. Zakupiliśmy Hero trzy miesiące temu z mężem, w ramach alternatywy dla odwróconej osmozy (woda wodociągowa była bardzo twarda, zaczynało mi to przeszkadzać w codziennym życiu). Hero zmiękcza wodę, dzięki czemu pralka i zmywarka zupełnie inaczej działają, do żelazka nie kupuję już wody demineralizowanej, prawie wcale go nie odkamieniam. Woda jest smaczna, kawa smakuje lepiej, córka nie narzeka na problemy skórne, a ja wydaję połowę mniej na detergenty i środki higieny. Podczas mycia czegokolwiek, okien czy podłóg, woda nie zostawia smug. Sama przyjemność.
  • Andrzej - Wrocław
  • 2019-05-28 15:48:15
  Od czasu kiedy skusiłem się na Hero, nie polecam żadnego innego urządzenia do zmiękczenia wody. Wszystko co poleca producent się sprawdza. Dołączenie węgla aktywnego do zmiękczacza to strzał w dziesiątkę. Recenzja bardzo mi pomogła, cieszę się, że znalazłem ją przed zakupem. Pozdrawiam!
  • Judka89
  • 2019-07-30 12:38:08
  Zaciekawiło mnie to urządzenie bo rozglądamy się z męzem za zmiękczaczem do domu. Mamy wodę bardzo twardą i przeszkadza mi bardzo zapach chloru. Najpierw myśleliśmy o osmozie, teraz o zmiekczaczu i w sumie takie urzadzenie z węglem aktywnym moze okazac się strzałem w dziesiatke. Ciekawa jestem tylko czy duża róznica w cenie
  • Monika
  • 2019-11-25 12:46:58
  Natknęłam się na to urządzenie przypadkiem, a dokładnie na jego recenzję na youtube. Szukamy odpowiedniego zmiękczacza od jakiegoś czasu i w sumie żaden do tej pory nie przykuł tak mojej uwagi jak ten. Podoba mi się to, że jest dopieszczony pod każdym kątem - głowicy, jakości złoża, jakości węgla i tym, że węgiel jest impregnowany srebrem. Dla mnie bomba, myślę że się na niego zdecydujemy ;-)

Nowy komentarz

arrow_upward