Zmiękczacze wody Ecoperla Softcab - miękka woda bez ograniczeń od ręki!

Jeśli szukasz solidnego i wydajnego zmiękczacza wody, koniecznie przeczytaj tą recenzję! Ecoperla Softcab może być tym, czego szukasz! Przemyślane, funkcjonalne, wydajne, dobrze skonstruowane – to tylko niektóre cechy tej linii zmiękczaczy wody. Trzy rozmiary do wyboru sprawią, że z pewnością znajdziesz ten, który najlepiej dopasuje się do Twojego domu!

Raz, dwa, trzy - takie proste zmiękczanie wody!

W skład serii Ecoperla Softcab wchodzą trzy zmiękczacze wody do wyboru: Ecoperla Softcab 12, Ecoperla Softcab 25 oraz Ecoperla Softcab 35. Takie zróżnicowanie pozwala dopasować urządzenie w pełni do warunków panujących w gospodarstwie domowym. Ecoperla Softcab 12 nadaje się doskonale dla małych rodzin oraz do montażu w mieszkaniach, jeśli pozwalają na to warunki. Ecoperla Softcab 25 to propozycja dla rodzin 4-5 osobowych, natomiast model Ecoperla Softcab 35 to już ilość żywicy jonowymiennej dla dużych rodzin lub do domów, gdzie stopień twardości wody jest naprawdę wysoki.

Jak działają zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softcab?

Ecoperla Softcab pod względem działania nie różni się niczym od klasycznych zmiękczaczy wody. Złoże, znajdujące się wewnątrz butli ciśnieniowej, to wysokiej jakości żywica jonowymienna, która stanowi medium zachodzenia procesu wymiany jonowej. Podczas niego na złożu zmiękczającym zatrzymywane są jony tworzące twardość wody, a na ich miejsce trafiają neutralne jony sodu. Więcej w filmiku od polskiej marki Ecoperla:

Funkcjonalna obudowa ułatwia użytkowanie

Tym, co widać już na pierwszy rzut oka jest wąska i bardzo funkcjonalna obudowa zmiękczacza wody Ecoperla Softcab. Została wykonana z bardzo solidnego tworzywa. Nie jest łatwo ją uszkodzić ze względu na grubość tworzywa i dużą solidność całej konstrukcji. Niezależnie od rozmiaru, kabinet jest dość smukły, więc łatwo zmieści się we wnękę lub zabudowę.

Wszystkie komponenty zostały ukryte wewnątrz, a prowadzi do nich przesuwna klapa. Otwór do zbiornika solanki znajduje się z przodu, jest na tyle duży, że dodawanie soli jest proste, szybkie. Nic się nie wysypuje. Panel sterujący z podświetlanym ekranem są chronione dodatkową klapką, dzięki czemu nie ma szans na zabrudzenia czy zarysowania podczas uzupełniania soli. Interfejs jest prosty w obsłudze i wygodny, a oprogramowanie dostępne w języku polskim.

Tym, co jest w serii Ecoperla Softcab, natomiast nie w konkurencyjnych urządzeniach, to idealne dopasowanie głowicy sterującej do obudowy. Oba te komponenty były tworzone przy współpracy z Clack. Są doskonale ze sobą spasowane.

Co wewnątrz zmiękczaczy wody Ecoperla Softcab?

Ecoperla Softcab to nie tylko atrakcyjny wygląd i proste użytkowanie. Zmiękczacze wody z tej serii mają także bardzo bogate wnętrze. Projektanci zadbali o każdy szczegół oraz najwyższą jakość. Z założenia zmiękczacze wody Ecoperla Softcab mają dawać najlepsze efekty przy zastosowaniu solidnych i trwałych komponentów. Wewnątrz znajdziemy nie tylko wysokiej jakości złoże i głowicę sterującą, ale też między innymi zabezpieczenia antyprzelewowe.

Żywica jonowymienna Lewatit

W zmiękczaczach wody z serii Ecoperla Softcab znajdziemy bardzo wysokiej jakości żywicę jonowymienną. Jest marki Lewatit, produkuje się ją na terenie Unii Europejskiej. Producent to znany i ceniony gracz w branży uzdatniania wody, zwłaszcza w dziedzinie złóż filtracyjnych. Wybór żywicy monosferycznej to strzał w dziesiątkę! Po pierwsze regeneracja jest skuteczniejsza i wymaga mniejszego zastosowania regenerantu. Po drugie złoże zużywa się równomiernie, a jego właściwości są w pełni wykorzystywane. Po trzecie jest to bardzo trwały rodzaj żywicy jonowymiennej, którego żywotność sięga nawet 10 lat! Dokładne informacje na temat monosferycznego złoża zmiękczającego możecie doczytać w artykule poświęconym temu tematowi: Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody - co warto wiedzieć?

Głowica sterująca Clack

Jak już wiemy, Ecoperla Softcab jest linią projektowaną przy ścisłej współpracy ze znanym, amerykańskim producentem Clack. Obudowa została dokładnie dopasowana do głowicy sterującej, dzięki czemu wszystko działa perfekcyjnie. Ten producent słynie z wysokiej jakości głowic sterujących. Są prosto zbudowane, przez co łatwe w serwisie. Wielu dystrybutorów ceni je za bezawaryjność. To firma od lat specjalizująca się w produkcji właśnie tych komponentów.

Ecoperla Perfect System

Podobnie jak w innych kompaktowych zmiękczaczach wody marki Ecoperla, i tutaj znajdziemy specjalnie dobrane ustawienia głowicy sterującej Ecoperla Perfect System. Jest to system stworzony przez ekspertów z wieloletnim doświadczeniem i pełni on kilka ważnych zadań. Przede wszystkim zmniejsza koszty eksploatacji. Dzięki niemu na regenerację pobierane są minimalne możliwe ilości wody oraz soli. Przy tym dba o to, aby cały proces przebiegał bardzo dokładnie. Ponadto zapewnia prawidłową i tak samo wydajną pracę zmiękczacza wody przez lata. Więcej o tym i innych systemach marki Ecoperla w artykule: Ecoperla Smart, Perfect, Security System - po co są? Jak działają?

Regulowanie stopnia twardości wody

W zmiękczaczach wody Ecoperla Softcab mamy możliwość dostosowania stopnia twardości wody na wyjściu z urządzenia. Jest to możliwe za sprawą mieszacza zintegrowanego z głowicą sterującą. Jest to rozwiązanie, które daje znaczny komfort. W ostateczności możemy otrzymać całkowicie miękką wodę, ale jeśli zajdzie taka konieczność, to nieco twardszą. To przydatne między innymi przy instalacjach sanitarnych wykonanych z miedzi, o czym możecie dowiedzieć się więcej z filmiku oraz artykułu: Instalacja sanitarna a zmiękczacz wody - czy montaż jest zawsze możliwy?

10 lat gwarancji na zmiękczacze wody Ecoperla Softcab

Ecoperla Softcab ma jeszcze jedną bardzo znaczącą zaletę. Jest nią aż 10 lat gwarancji na całe urządzenie. Polska marka Ecoperla chce tym podkreślić solidność rozwiązań, na które stawia oraz swoją uczciwość. To ogromna korzyść, która zapewnia duże poczucie bezpieczeństwa właścicielom tych urządzeń. Zawsze mogą liczyć na pomoc działu technicznego. Ecoperla dba również o stały dostęp do części zamiennych i akcesoriów.

Ecoperla Softcab - zmiękczacz wody godny uwagi

Zmiękczacze wody z serii Ecoperla Softcab z pewnością zasługują na uwagę, zwłaszcza jeśli poszukujemy urządzenia z dobrymi, markowymi komponentami, które nie będzie generowało wysokich kosztów eksploatacyjnych. Dobierz model do potrzeb gospodarstwa domowego i ciesz się korzyściami, jakie daje miękka woda!

Powiązane produkty

Komentarze (3)

  • Krzysiek
  • 2021-12-17 11:30:12
  No ciekawa wiadomość. O jakiegoś czasu szukam informacji na temat tego jak zmiękczyć wodę. Dobrze, ze oferta się poszerza. Zainteresuję się tematem bardziej już w nowym roku
  • Robert
  • 2021-12-20 12:14:44
  Napisałem maila z wynikami wody, którą przesyłają nam wodociągi. Niestety nasza woda jest bardzo twarda. Sądzę, że będzie potrzebny duży zmiękczacz wody. Czekam na propozycję urządzenia
  • Leszek
  • 2021-12-27 11:01:28
  Coraz większy wybór kabinetowych zmiękczaczy do wody od Ecopeli, trzeba będzie się wreszcie na coś zdecydować.

Nowy komentarz

arrow_upward