Zmiękczacze wody Ecoperla Vita - jakość i trwałość w niewielkich gabarytach

Miękka woda to udogodnienie w gospodarstwach domowych. Na jej obecność w swoich domach decyduje się coraz więcej osób. Zapewnia oszczędności, łatwiejsze sprzątanie, pozwala zużywać mniej środków chemicznych i lepiej dbać o swoją skórę i ciało. Dziś prezentujemy sposób na wydajne i szybkie osiągnięcie tych wszystkich korzyści w przystępnej cenie! Propozycja od polskiej marki Ecoperla pomoże w redukcji stopnia twardości wody, a przy okazji nie zajmie wiele przestrzeni.

Co w serii Ecoperla Vita?

Coraz więcej osób poszukuje sposobu na redukcję stopnia twardości wody w swoim domu, a co za tym idzie, także idealnego zmiękczacza wody. Potrzeby są naprawdę zróżnicowane, a polska marka Ecoperla stara się odpowiedzieć na wszystkie. Tym razem wprowadza na rynek zmiękczacze wody, dla tych, którzy szukają trwałości i wydajności w przystępnej cenie. To także świetna propozycja dla tych, którzy nie dysponują w swoim domu dużą przestrzenią na montaż i potrzebują urządzenia, które zajmie jak najmniej miejsca.

Ecoperla Vita to seria kompaktowych zmiękczaczy wody, w której skład wchodzą dwa produkty przewidziane na nieco inne potrzeby. Pierwszym z modeli jest zmiękczacz wody Ecoperla Vita 12 z 12 litrami żywicy jonowymiennej. Ta propozycja jest do małych domów, gdzie mieszka 1-2 osoby. Poza tym to dobra opcja do mieszkania, w którym instalacja pozwala na zmiękczanie wody we własnym zakresie. Z pewnością zmieści się w zabudowie w korytarzu, a bez górnej pokrywy nawet pod kuchennym blatem lub w łazienkowej zabudowie.

Drugi model, Ecoperla Vita 25, to bardzo dobra propozycja do domów, w których mieszka około 4-5 osób. 25 litrów żywicy jonowymiennej będzie idealna na takie potrzeby. Pomimo dużej ilości złoża filtracyjnego, ten zmiękczacz wody jest naprawdę wąski, a kabinet niezwykle funkcjonalny podczas codziennego użytkowania.

Sposób działania Ecoperla Vita

Ecoperla Vita do efektywnej redukcji stopnia twardości wody wykorzystuje dobrze znany proces wymiany jonowej. Jest on powszechnie stosowany nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w przemyśle i uznawany za przynoszący najlepsze efekty.

Surowa woda przepływa przez głowicę sterującą i jest kierowana do wnętrza butli. Tam trafia na złoże filtracyjne. Dochodzi do wymiany jonów wapnia i magnezu tworzących twardość wody, na neutralne jony sodu, znajdujące się w ziarnach żywicy jonowymiennej. Właśnie w taki sposób użytkownik pozyskuje miękką wodę w całej instalacji.

Właściwości żywicy jonowymiennej z czasem ulegają wyczerpaniu. Można je odzyskać na drodze regeneracji, która jest automatyczna. Wtedy to z żywicy jonowymiennej wypłukiwane są jony wapnia i magnezu, a na ich miejsce trafiają jony sodu i zmiękczanie wody znów może odbywać się w pełni efektywnie. W serii zmiękczaczy wody Ecoperla Vita mamy do czynienia z przepływem UpFlow. Więcej o samym procesie zmiękczania wody w artykule: Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody - co warto wiedzieć? oraz w filmiku od polskiej marki Ecoperla:

Żywica jonowymienna - to dopiero wydajność!

W zmiękczaczach wody Ecoperla Vita zadbano o bardzo wysoką jakość żywicy jonowymiennej. W butli ciśnieniowej znajduje się 12 lub 25 litrów monosferycznej żywicy jonowymiennej marki Lewatit. To wysokiej jakości produkt, który powstaje w Niemczech. Ten typ złoża filtracyjnego charakteryzuje się dużą wydajnością oraz długą żywotnością. Ponadto zapewnia świetne efekty zmiękczania wody i sprawia, że woda jest zmiękczana równomiernie na całej powierzchni.

Najważniejsze zalety budowy Ecoperla Vita

Jak widać, zmiękczacze wody z serii Ecoperla Vita mają bardzo dobre wnętrze, jednak zalety budowy też są dość spore. To zmiękczacze wody bardzo wygodne w użytkowaniu, które zostały przemyślane i skonstruowane w taki sposób, aby zajęły minimum miejsca i wpasowały się w każde pomieszczenie, nawet ciasne i wąskie.

Niewielkie wymiary

Ecoperla Vita jest doskonałym zmiękczaczem wody dla tych, którzy borykają się z problemem braku dużej ilości miejsca na montaż. W pomieszczeniach gospodarczych, piwnicach czy garażach nie zawsze jest szansa na zapewnienie odpowiednio dużej ilości miejsca, na przykład na dwuczęściowy zmiękczacz wody. Wąski kabinet pozwala na umieszczenie Ecoperla Vita we wnękach i zabudowach. Ten kompaktowy zmiękczacz wody doskonale się wkomponuje.

Solidna obudowa

Ogromną zaletą zmiękczaczy wody Ecoperla Vita jest solidna i przemyślana pod względem funkcjonalności obudowa. Została wykonana z trwałego, odpornego na zniszczenia mechaniczne tworzywa. Doskonale się prezentuje, a czarny kolor nadaje elegancji. Producent pomyślał o rozwiązaniach, które zapewnią wygodę podczas codziennego użytkowania. Wśród nich z całą pewnością wymienić można duży, umieszczony z przodu otwór na dosypywanie soli regeneracyjnej. Dodatkowa osłona ochrania głowicę sterującą przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Nie ma więc szans na zarysowania, kurz czy inne cząsteczki, które mogłyby negatywnie wpływać na jej działanie.

Wskaźnik maksymalnego poziomu soli

Oba zmiękczacze wody z serii Ecoperla Vita zostały wyposażone we wskaźnik maksymalnego poziomu soli. To wyprofilowanie obudowy bardzo ułatwia i przyspiesza proces uzupełniania regeneratu. Nie trzeba się zastanawiać i skupiać na tym, ile dokładnie musi go być, aby nie przesypać. Teraz obsługa i kontrola zmiękczacza wody może być bułką z masłem!

Doskonała głowica sterująca

Projektanci zadbali o wysoką jakość jednego z najważniejszych elementów, czyli głowicy sterującej. Postawili na pewne rozwiązania i stąd obecność zaworu Clack Cl UF. Głowice sterujące od tego amerykańskiego producenta są uznawane za bardzo solidne. Istnieje możliwość ich łatwego serwisowania. Bardzo dobrze spełniają swoją funkcję i cieszą się sporym uznaniem wśród specjalistów z branży uzdatniania wody.

Wbudowany mieszacz

Plusem dotyczącym budowy Ecoperla Vita jest fakt, że w zawór sterujący został wbudowany mieszacz. Dzięki temu można dowolnie zmienić i ustalać stopień twardości zmiękczonej wody. Taka opcja przydaje się, jeśli na przykład instalacja sanitarna została wykonana z miedzi lub miedzianych elementów. Mieszacz pozwala na zmniejszenie stopnia twardości wody do wartości na przykład 60 mg CaCO3/l. Więcej w artykule i video od polskiej marki Ecoperla: Instalacja sanitaria a zmiękczacz wody - czy montaż jest zawsze możliwy?

Dlaczego to ekonomiczny zmiękczacz wody?

Ecoperla Vita są bardzo ekonomicznymi zmiękczaczami wody. Potrzebują niewielkich ilości soli oraz wody na regenerację. Jest to możliwe dzięki połączeniu regeneracji przeciwprądowej UpFlow oraz Ecoperla Perfect System.

Ecoperla Perfect System to dokładnie dobrane ustawienia głowicy sterującej, stworzone przez ekspertów polskiej marki Ecoperla. Ten system jest dedykowany wszystkim kompaktowym zmiękczaczom wody marki. Ich obecność niesie kilka znaczących zalet. Przede wszystkim to niższe koszty eksploatacji, ale też mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii, wydłużenie żywotności złoża, zapewnienie, że praca zmiękczacza wody będzie tak samo wydajna mimo upływu lat. Więcej informacji na ten temat w artykule: Ecoperla Smart, Perfect, Security System - po co są? Jak działają?

Długa gwarancja świadczy o jakości

Jako potwierdzenie wysokiej jakości zastosowanych rozwiązań uznać można długą gwarancję przysługującą użytkownikom na cały zmiękczacz wody Ecoperla Vita. To aż 10-letni okres, w którym skorzystać można z pomocy technicznej. Ecoperla oferuje także łatwy dostęp do części zamiennych. To naprawdę bardzo korzystne warunki.

Ecoperla Vita - zmiękczacze wody na medal!

Ecoperla Vita to dwa solidne zmiękczacze wody, które świetnie sprawdzą się w wielu gospodarstwach domowych, zarówno domach, jak i mieszkaniach. Bardzo wysoka jakość i trwałość w połączeniu z systemem zapewniającym niskie koszty eksploatacji, za rozsądną cenę brzmi jak bardzo dobra propozycja na zażegnanie twardej wody w domu.

Powiązane produkty

Komentarze (3)

  • Maciek
  • 2021-10-08 13:35:12
  Super wygląda ten zmiękczacz i naprawde dobra cena z tego co widze, biorac pod uwage jakosc wykonania urzadzen z tej marki :) Mam dwa urzadzenia od nich i jestem bardzo zadowolony, prawie bezobslugowe urzadzenia i bardzo dobrze wykonane. Takze jesli ktos sie zastanawia nad tym zmiekczaczem to na pewno bedzie to dobry wybor :)
  • RUDY
  • 2021-11-04 15:33:27
  Mam! Podobno trwalsze od tych biało-niebieskich. Woda zmiękczona - zdecydowanie mniej zmiękczania w łazience!
  • Darek
  • 2021-11-08 08:25:18
  Dobra cena jak na głowicę Ckacka

Nowy komentarz

arrow_upward