Filtruj według

Dostępność

Cena

  • 158,00 zł - 179,00 zł

Membrana

Osmoza akwarystyczna

Akwarystyczna odwrócona osmoza to produkt, który pomoże zadbać o najbardziej optymalne parametry wody przeznaczonej do akwariów. Te urządzenia są często wykorzystywane w hodowli wymagających gatunków ryb, akwariach roślinnych oraz akwariach morskich. 

Odwrócona osmoza pozwala na oczyszczanie wody w szerokim zakresie. Z reguły generuje niższe koszty eksploatacyjne od innych rodzajów filtracji wykorzystywanych w akwarystyce. Filtracja przy pomocy membrany osmotycznej pozwala na odfiltrowanie nawet 98% zanieczyszczeń, w tym związków chemicznych, zawiesin, zanieczyszczeń sedymentacyjnych oraz biologicznych. 

Dzięki akwarystycznej odwróconej osmozie, woda staje się doskonałym materiałem wyjściowym do samodzielnego ustalenia i dobrania składu. 

Urządzenia z tej kategorii są szczególnie polecane akwarytom posiadającym akwaria z biotopem, w którym występuje miękka woda oraz tym, którzy posiadają akwaria morskie. Systemy doskonale sprawdzą się w domach, w których występują różne problemy z wodą (woda z własnego ujęcia oraz wodociągu). 

Redukcja stopnia twardości wody przez systemy odwróconej osmozy sprawia, że stają się urządzeniami idealnymi w akwarystyce słodkowodnej i słonowodnej o właściwych biotopach.  

Filtry odwróconej osmozy wykorzystywane w akwarystyce nie posiadają zbiornika na magazynowanie wody. 

Aktywne filtry

arrow_upward