Przemysłowy filtr mechaniczny Atlas Filtri Hydra BIG - nowość od włoskiego producenta

Filtry narurowe są podstawą uzdatniania wody zarówno w domach, jak i zakładach przemysłowych. W naszym sklepie internetowym właśnie pojawiła się nowość dostosowana do potrzeb przedsiębiorstw, jak i domów, w których występują duże przepływy. Atlas Filtri Hydra BIG to wydajna i skuteczna propozycja, która pomoże zaoszczędzić. W jaki sposób?

Zanieczyszczenia mechaniczne - dlaczego stanowią zagrożenie?

Praktycznie zawsze występuje potrzeba niwelacji zanieczyszczeń mechanicznych z wody. Coraz częściej właściciele budynków myślą też o ochronie instalacji przed występowaniem tego rodzaju problemów. Niezależnie od ujęcia, z którego pobierana jest woda, kłopoty z przedostawaniem się cząstek sedymentacyjnych mogą przydarzyć się w każdej chwili. Do tej grupy zanieczyszczeń można zakwalifikować: piasek, żwir, drobne kamienie, rdzę. Cząstki stałe o różnej wielkości mogą przepływać wraz z wodą w głąb instalacji. Nie jest to korzystnym zjawiskiem. Ten temat poruszaliśmy również w artykule: Mechaniczne uzdatnianie wody - jaki filtr wybrać?

Zanieczyszczenia mechaniczne stanowią dość poważny problem z kilku powodów. Przede wszystkim chodzi tu o stan instalacji oraz wszystkich urządzeń pobierających wodę. Kiedy wraz z wodą do rur przedostają się cząstki stałe, mogą one zatrzymywać się w odcinkach instalacji lub komponentach urządzeń, jak kocioł grzewczy, pralka czy zmywarka. W tych węższych częściach bądź bardziej delikatnych, może dochodzić do przytykania, spadków wydajności przepływu, problemów z ciśnieniem, co w konsekwencji może prowadzić do awarii. Takie zdarzenia najczęściej kończą się potrzebą wymiany części, a w najgorszym wypadku nawet całych urządzeń bądź odcinków rur. To wiąże się z ogromnymi kosztami, jakie należy ponieść. Nikt nie życzy sobie takiego obrotu sytuacji.

Filtry mechaniczne stanowią niezbędny etap wielu stacji uzdatniania wody. Jest to element konieczny przed zmiękczaczami wody, stacjami wielofunkcyjnymi, lampami bakteriobójczymi. Takie urządzenie ochrania pozostałe przed możliwością przytkania przez zanieczyszczenia mechaniczne. Sprawia, że sprzęty mogą działać wydajnie oraz bezawaryjnie. Z kolei po odżelaziaczach i odmanganiaczach wody, filtry mechaniczne doczyszczają wodę z resztek wytrąconych żelaza i manganu. Dzięki temu użytkownicy mogą pobierać w pełni oczyszczoną wodę.

Następną kwestią jest oczywiście sama estetyka. Zanieczyszczenia mechaniczne często powodują mętność wody. Doprowadzają do tego, że z wyglądu praktycznie nie nadaje się do użytku. To często można zauważyć podczas awarii wodociągów. Z kranu zaczyna po pracach konserwacyjnych płynąć woda pełna piasku, o nieciekawym kolorze. Filtr mechaniczny stanowi ochronę w takiego typu sytuacjach.

Filtracja mechaniczna w przemyśle

Właściwa filtracja mechaniczna jest tak samo istotna w gospodarstwach domowych, jak i w przemyśle. Przedsiębiorstwa potrzebują wysokiej jakości, dostosowanej do potrzeb wody technicznej i technologicznej. To sprawia, że obecność odpowiednich filtrów mechanicznych staje się koniecznością. Często są wykorzystywane jako samodzielny sposób filtracji wody, jak i jako część większej stacji uzdatniania wody. W tym przypadku zarówno woda używana do celów sanitarnych, jak i obsługi urządzeń, czy nawet czyszczenia powierzchni i maszyn, nie powinna zawierać w sobie żadnych cząstek stałych. Jest to ważne ze względu na jakość użytkowania oraz odpowiednią ochronę maszyn korzystających z wody w zakładzie, a nawet ze względu na ostateczne właściwości produktów wytwarzanych w danym przedsiębiorstwie. Dodatkowe informacje także w artykule: Jak dobrać przemysłową stację uzdatniania wody?

Sposoby filtracji mechanicznej w przemyśle

Sposobów na uzdatnianie wody w przemyśle jest naprawdę wiele. Rodzaj oraz wydajność są dobierane do indywidualnego przypadku. Wiele zależy od zapotrzebowania na wodę, celu jej zastosowania, wymagań związanych z obsługą maszyn, parametrami produktu. Kwestię doboru najlepszego rozwiązania ustala się na podstawie wywiadu z przedsiębiorcą, wizji lokalnej, często także kompleksowej analizy wody.

Największą popularnością w dziedzinie filtracji mechanicznej, podobnie jak w gospodarstwach domowych, cieszą się filtry narurowe z odpowiednio dobranymi wkładami mechanicznymi. Mogą występować pojedynczo, być kilkustopniowe lub być instalowane w zespołach. W niektórych realizacjach występują po kilka-kilkanaście sztuk na stelażu. O dostępnych rozwiązaniach w wypadku wkładów mechanicznych można dowiedzieć się stąd: Wkłady do filtrów narurowych - co jest do wyboru? Na rynku znajdziemy wielu producentów godnych zaufania. Na szczególną uwagę zasługują produkty włoskiego producenta Atlas Filtri oraz belgijskiej marki Cintropuur. Wyróżnia je ciekawa, innowacyjna konstrukcja, wysoka skuteczność oraz zastosowanie naprawdę trwałych materiałów, odpornych na zniszczenia.

Oprócz mechanicznych filtrów narurowych w zastosowaniach przemysłowych wykorzystuje się również filtry multicartridgowe oraz kolumny filtracyjne. Te ostatnie cechuje duża ilość specjalnie dobranego złoża filtracyjnego, które zatrzymuje na swojej powierzchni cząstki mechaniczne. Dokładne informacje na ten temat znajdują się tu: Czy kolumna filtracyjna to alternatywa filtrów mechanicznych?

Atlas Filtri Hydra BIG - nowość do filtracji wody nie tylko w przemyśle

Na rynku właśnie pojawiła się nowość od włoskiego producenta Altas Filtri. Atlas Filtri Hydra BIG jest jednym z najlepiej kojarzonych filtrów narurowych, który zdobył ogromną popularność i uznanie dzięki swojej niezwykłej budowie i funkcjom. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zdecydowano się na wypuszczenie modelu o wydajności półprzemysłowej. Atlas Filtri Hydra BIG jest modelem, który doskonale sprawdzi się w wielu przedsiębiorstwach oraz budynkach wielorodzinnych. Pracuje przy przepływie od 6 do 15 m3/h oraz maksymalnym ciśnieniu 8,3 bar. To urządzenie praktycznie stworzone do nieco trudniejszych warunków. Wysoka jakość materiałów pozwala na trwałą, bezawaryjną pracę.

Oczyszczanie wody opiera się o wkład siatkowy. Do wyboru z siatki poliestrowej lub wykonanej ze stali nierdzewnej. Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne do wielkości 90 mikronów. Przepływając przez filtr pozostają wewnątrz wkładu oraz na ściankach. Ogromną zaletą przemysłowego filtra narurowgo Atlas Filtri Hydra BIG jest to, że właściwości wkładu filtracyjnego można wielokrotnie odzyskiwać. Taką możliwość daje mechanizm samoczyszczący.

Mechanizm samoczyszczący - strzał w dziesiątkę!

Wiele osób poszukuje i decyduje się na wybór mechanicznego filtra przemysłowego z mechanizmem samoczyszczącym. Jest to bardzo dobre i ekonomiczne rozwiązanie. Przede wszystkim pozwala ono zaoszczędzić na wymianie wkładów filtracyjnych. Dzięki możliwości czyszczenia wkład może posłużyć przez znacznie dłuższy okres. Wymiana powinna wystąpić teoretycznie dopiero po jego uszkodzeniu, na przykład wygięciu.

Wir wsteczny jest wytwarzany po przekręceniu zaworu kulowego. Przemysłowy filtr mechaniczny Atlas Filtri Hydra BIG został wyposażony w mechanizm, dzięki któremu zanieczyszczenia nie cofają się podczas tego procesu w głąb filtra. Przepływ wsteczny dokładnie oczyszcza wkład z zalegających zanieczyszczeń. Wszystkie trafiają przez lej do kanalizacji. Proces czyszczenia trwa dosłownie chwilę. Potem filtr narurowy jest gotowy do dalszej pracy. Mechanizm samoczyszczący można uruchomić ręcznie lub dobrać automat, który sam będzie uruchamiał regularne przepłukiwanie. To wygodna opcja, która oszczędza czas oraz uwagę użytkownika.

Zobacz, jak działa Atlas Filtri Hydra BIG

Mechaniczny filtr przemysłowy Atlas Filtri Hydra BIG jest dostępny w wersji z manometrami oraz bez nich. Model można dobrać do wygody oraz potrzeb. Informacje o dokładnym działaniu oraz wyglądzie Atlas Filtri Hydra BIG znajdziecie w video przygotowanym przez producenta.

Inne filtry narurowe od Atlas Filtri

Atlas Filtri Hydra BIG nie jest jedyną propozycją od włoskiego producenta, która zyskuje na znaczeniu. Warto dokładnie przejrzeć ich ofertę. Z modeli, o których sporo się mówi, wymienić można Atlas Filtri Sanic. Jest to seria wyposażona w powłokę bakteriostatyczną. Zastosowana technologia Microban® sprawia, że uzdatnianie wody jest naprawdę higieniczne. Wewnątrz klosza nie ma szans na rozwój mikroorganizmów. Więcej na temat Atlas Filtri Sanic znajduje się w artykule: Seria Atlas Filtri Sanic robi furorę! Dlaczego jest tak popularna?

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward