Seria Atlas Filtri Sanic robi furorę! Dlaczego jest tak popularna?

Seria Atlas Filtri Sanic to pewnego rodzaju innowacja na rynku uzdatniania wody. Filtry narurowe i wkłady cieszą się olbrzymią popularnością już od chwili ich wprowadzenia w ofertę. Są jednymi z najchętniej wybieranych. Co je wyróżnia na tle innych modeli? 

Kiedy tylko seria Atlas Filtri Sanic pojawiła się na rynku, niemal natychmiast zdobyła ogromne uznanie. Choć filtry narurowe i wkłady nie różnią się wyglądem od standardowych rozwiązań proponowanych przez innych producentów, to w rzeczywistości mają coś, czego na próżno szukać w konkurencyjnych modelach. W czym dokładnie tkwi różnica? 

Atlas Filtri w swojej serii Sanic wdrożył technologię Microban®. Każdy z produktów serii Atlas Filtri Sanic zyskał powłokę bakteriostatyczną. Dzięki temu filtracja wody jest zgodna z wysokimi standardami higieny, a na powierzchni filtrów nie namnażają się mikroorganizmy.

Kilka słów o producencie 

Atlas Filtri jest producentem, który ma na swoim koncie już ponad 35-letnie doświadczenie w tworzeniu rozwiązań służących uzdatnianiu wody. Główna siedziba znajduje się na terenie Włoch. 

Firma zdobyła uznanie i popularność dzięki nietuzinkowym rozwiązaniom, wykonaniu komponentów oraz doborowi wysokich jakościowo materiałów do produkcji. Ich produkty są znane na całym świecie i chętnie wykorzystywane zarówno w gospodarstwach domowych, jaki i sektorach przemysłowych. 

Do globalnego sukcesu z pewnością przyczyniła się postawa firmy i ciągłe poszukiwanie nowych rozwiązań. Duża część budżetu jest poświęcana na badania. Właśnie w ich trakcie narodził się pomysł na stworzenie urządzeń filtracyjnych, które zapewniałyby niemal stuprocentową higienę i bezpieczeństwo przed mikroorganizmami. 

W celu stworzenia jednej z najpopularniejszej linii produktów Atlas Filtri Sanic, postanowiono skorzystać ze znanej już od lat technologii Microban®. Microban® jest światowym liderem w dziedzinie technologii antybakteryjnej, stąd właśnie decyzja o współpracy z nimi. 

Szybko podjęto współpracę i stworzono skuteczne rozwiązanie, które w pełni zadowala oczekiwania użytkowników.

Powłoka bakteriostatyczna - co to takiego? 

Już na etapie produkcji komponenty serii Atlas Filtri Sanic są pokrywane powłoką bakteriostatyczną. Jej głównym zadaniem jest jak największa redukcja możliwości wystąpienia skażenia biologicznego filtrowanej wody. Jest to szczególnie istotne, jeśli oczyszczana woda jest użytkowana w celach spożywczych. 

Skuteczność powłoki jest możliwa dzięki wykorzystaniu cech srebra. Jego działanie antybakteryjne jest znane nie od dziś i powszechnie wykorzystywane w wielu rozwiązaniach. Reaktywne jony srebra zastosowane w powłoce są w stanie zmieniać struktury ściany komórkowej oraz otoczki jądrowej. W taki sposób dochodzi do dezintegracji komórki bakteryjnej. Srebro ma również wpływ na DNA oraz RNA komórek bakteryjnych. W taki sposób zapobiega replikacji. 

Wyjaśniając działanie w sposób bardziej naukowy warto powiedzieć, że Microban® wykorzystuje w swoim działaniu produkty organiczne z rodziny triklosan. Jest to związek chemiczny stosowany jako środek przeciwgrzybiczny i bakteriobójczy. 

Powłoka Microban® nie ma żadnego charakterystycznego smaku, zapachu, ani barwy. Badania dowiodły, że jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla organizmu człowieka. Wydajne działanie potwierdzają liczne certyfikaty przyznane w Europie i USA. 

Warto zaznaczyć, że powłoka eliminuje bakterie jedynie z powierzchni, na którą została nałożona. To oznacza, że jeśli sama woda już wcześniej została skażona bakteriologicznie, filtr z serii Atlas Filtri Sanic nie będzie w stanie zdezynfekować wody.

Skuteczność powłoki Microban® 

Testy przeprowadzane na technologii Microban® dowiodły, że jest ona w stanie zmniejszyć poziom bakterii nawet o 99,9% i w ten sposób zapobiegać zanieczyszczeniom i możliwości wystąpienia skażenia. 

Jako dowód na skuteczność działania powłoki bakteriostatycznej przedstawiono zdjęcia, na których zaprezentowano tempo rozwoju bakterii na powierzchni z powłoką i bez niej w ciągu 24 godzin od wystąpienia mikroorganizmów. 

Wyniki mogą wprawić w osłupienie, ponieważ przy braku powłoki antybakteryjnej ilość bakterii znacznie wzrosła, a możliwość skażenia powiększyła się kilkunastokrotnie. W przypadku powierzchni z powłoką bakteriostatyczną po 24 godzinach bakterie praktycznie nie były dostrzegalne. 

Powłoka bakteriostatyczna jest bardzo trwała i tak samo wydajna na każdym etapie eksploatacji. Nie można jej zmyć, spłukać, ani zetrzeć. 

Seria Atlas Filtri Sanic 

Serię Atlas Filtri Sanic można podzielić na dwie grupy produktów: przeznaczone do oczyszczania wody w domu oraz przeznaczone do ochrony urządzeń w sektorach przemysłowych. 

W gospodarstwie domowym seria Atlas Filtri Sanic jest z powodzeniem wykorzystywana do filtracji wody pitnej, zabezpieczenia armatury łazienkowej, bojlerów, pralek, instalacji. Filtry narurowe tej linii stanowią doskonałą ochronę urządzeń filtracyjnych. Można je dostać choćby przy zakupie niektórych urządzeń do uzdatniania wody marki Ecoperla. Absolutną nowością jest domowy system odwróconej osmozy Atlas Filtri OASIS DP SANIC. 

W sektorze przemysłowym seria Atlas Filtri Sanic służy między innymi do: prefiltracji, ochrony pomp, systemów grzewczych, zmiękczaczy wody oraz jako zabezpieczenie membrany osmotycznej.

Filtry narurowe 

Producent zadbał o to, by nie tylko wkłady miały powłokę antybakteryjną, ale i same obudowy. To zapewnia jeszcze większą ochronę przed mikroorganizmami i minimalne szanse na ich rozwój wewnątrz filtrów narurowych.  

Powłoka zachowuje swoje właściwości i działa nawet wtedy, gdy dojdzie do awarii w instalacji i zaniku przepływu wody. Nadal jesteśmy chronieni przed bakteriami.

Powłoką bakteriostatyczną zostały pokryte klosze oraz głowice filtrów narurowych. W naszym asortymencie dostępne są filtry: 

Wkłady filtracyjne 

Obudowy z serii Atlas Filtri Sanic najlepiej będą współpracowały z wkładami z tej samej serii. Razem tworzą skuteczną i bardzo wydajną ochronę przed możliwością wystąpienia skażenia mikrobiologicznego.  

Wkłady z serii Atlas Filtri Sanic można bardzo szybko i łatwo rozpoznać dzięki niebieskiemu kolorowi włókniny, z której zostały wyprodukowane.  

W serii Atlas Filtri Sanic znajdziemy wkłady przeznaczone wyłącznie do usuwania zanieczyszczeń mechanicznych. Doskonale zatrzymują: piasek, cząstki korozji, muł, osady, nierozpuszczalne cząsteczki żelaza. 

Ze względu na to, że wkłady mechaniczne zatrzymują na swojej powierzchni sporo zanieczyszczeń mechanicznych, są idealnym środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów, również tych szkodliwych dla człowieka. W przypadku serii Sanic nie ma szans na pojawienie się ogromnych kolonii bakterii na powierzchni kloszy i wkładów. 

Warto zaznaczyć, że każde włókno wkładu posiada powłokę bakteriostatyczną, która eliminuje problem bakterii zbierających się na ich powierzchni. 

W naszym sklepie internetowym dostępne są następujące rodzaje wkładów Atlas Filtri Sanic: 

System odwróconej osmozy 

Oprócz filtrów narurowych na rynku pojawiła się także odwrócona osmoza z serii Atlas Filtri Sanic. Atlas Filtri OASIS DP SANIC to niewielki filtr kuchenny z membraną osmotyczną. Jego działanie opiera się na filtracji wstępnej, bardzo dokładnej filtracji na membranie osmotycznej oraz mineralizacji oczyszczonej wody. 

Zastosowanie powłoki antybakteryjnej w tym wypadku daje bardzo dobre efekty i całą masę zalet. Przede wszystkim uzdatnianie jest cały czas tak samo higieniczne i bezpieczne. Wnętrze osmozy nie ulega zanieczyszczeniu, nie ma szans na rozwój mikroorganizmów i wystąpienie skażenia. Oczyszczona woda jest gotowa do bezpośredniego spożycia, smaczna i nie ma cienia szans na to, aby miała w sobie bakterie pochodzące z wnętrza urządzenia. 

Wszystkie klosze na wkłady filtracyjne oraz ich głowice zostały pokryte powłoką antybakteryjną. 

Skąd popularność serii Atlas Filtri Sanic? 

Popularność serii Atlas Filtri Sanic wynika przede wszystkim z tego, że to bardzo prosty i niebywale skuteczny sposób na ochronę samych produktów, jak i wody, która przez nie przepływa, przed bakteriami i skutkami ich obecności. 

Zachowanie higieny filtracji wody jest niezwykle ważne zwłaszcza, jeśli ta jest wykorzystywana do celów spożywczych. Przy użytkowaniu produktów z serii Atlas Filtri Sanic praktycznie nie trzeba się martwić i zastanawiać. Działanie powłoki bakteriostatycznej zostało potwierdzone, a ta unicestwia niechciane mikroorganizmy tak samo skutecznie przez cały czas. 

Wato zaopatrzyć się w takie rozwiązania, jeśli zależy nam, aby woda była w pełni bezpieczna do użytku przez najbliższych.

Komentarze (5)

  • Agata
  • 2019-05-15 16:17:25
  Czytałam wiele opinii na temat np. filtrów dzbankowych i wiele osób uważa, że są one niehigieniczne, że zbierają się w nich bakterie itp. Dlatego też nie do końca ufałam filtrom i długo zwlekałam, żeby zacząć szukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Czytając już wcześniej o Atlas Filtri Sanic, zaczęłam przekonywać się do odwróconej osmozy z tej serii. Ta recenzja jeszcze bardziej mnie zachęciła. Kusząco brzmi ta powłoka bakteriostatyczna, filtry muszą być naprawdę solidne i rzeczywiście bardzo higieniczne. Dla mnie osobiście staranność wykonania i wysoki standard higieny to najistotniejsze kwestie w doborze odpowiedniego systemu uzdatniania.
  • Daniel
  • 2019-05-16 13:32:27
  Kupując zmiękczacz Ecoperla Toro, otrzymałem dodatkowo filtr mechaniczny z serii Atlas Filtri Sanic i zacząłem czytać. Jestem pozytywnie zaskoczony pomysłem powłoki bakteriostatycznej. Podoba mi się cała idea technologii Microban, musi to być bardzo skuteczne posunięcie ze strony producenta w kierunku rozwoju oferty. Szczerze powiedziawszy, nigdy nie zastanawiałem się nad dodatkową ochroną wody przed ewentualnymi bakteriami, a to błąd. Wiadomo, że nietrudno o różne bakterie w wodzie. Jestem zadowolony i mimo że wcześniej o tym nie myślałem, to mam pewność, że moja woda jest zabezpieczona przed ewentualnymi mikroorganizmami.
  • Kamil
  • 2019-05-20 15:07:03
  Rzeczywiście zachęcające produkty. Innowacyjny pomysł z tą technologią Microban. Szukałem właśnie odpowiedniego filtra mechanicznego i nawet nie wiedziałem, że mogę kupić filtr, który dodatkowo będzie antybakteryjny. A warto pamiętać o zabezpieczeniach przeciw mikroorganizmom.
  • Janek
  • 2019-06-06 11:46:34
  Szukam odpowiedniego filtra mechanicznego i te z serii Atlas Filtri Sanic wydają się być naprawdę ok - trochę niestandardowe, ale działanie bakteriostatyczne mnie przekonuje. Myślę, że wypróbuję. Pozdrawiam!
  • Niedzielski
  • 2019-09-16 14:47:40
  Świetna seria filtrów, polecam! Otrzymałem filtr mechaniczny wraz z zakupionym zmiękczaczem i sądzę, że to bardzo dobrej jakości filtr. Solidny, dość ciężki i duży plus za powłokę bakteriostatyczną.

Nowy komentarz

arrow_upward