ConnectMySoftener - wygodna kontrola zmiękczacza wody z WiFi

Zmiękczacze wody z WiFi stają się coraz popularniejsze! Wszystko ze względu na to, że stanowią doskonałe rozwiązanie do nowoczesnych domów, których jest coraz więcej! Oprócz tego oferują znacznie więcej korzyści. Jedną z aplikacji do obsługi zmiękczacza wody z WiFi jest ConnectMySoftener. Oto, co warto o niej wiedzieć!

ConnectMySoftener - co to za aplikacja?

ConnectMySoftener jest nowoczesną aplikacją na urządzenia mobilne – tablety oraz smartfony. Jest dedykowana właścicielom zmiękczaczy wody z modułem WiFi. Można ją pobrać przez sklep App Store lub Google Play. Po uruchomieniu aplikacji możemy wybrać język polski jako główny. Aplikacja wymaga zalogowania lub rejestracji. W panelu znajdziemy szereg informacji związanych z działaniem i obsługą zmiękczacza wody, który znajduje się w domu! Aplikacja ConnectMySoftener jest przystosowana do obsługi kilku urządzeń jednocześnie, nie tylko jednego zmiękczacza wody.

Do których produktów jest przypisana aplikacja ConnectMySoftener?

Aplikacja ConnectMySoftener nie będzie kompatybilna ze wszystkimi zmiękczaczami wody z modułem WiFi. Jest ona przypisana wyłącznie do urządzeń na bazie komponentów Pentair. ConnectMySoftener należy zainstalować, jeśli korzystamy ze zmiękczacza wody Pentair IQsoft. Jest to linia nowoczesnych produktów światowej korporacji Pentair, wyróżniająca się bardzo niskim zużyciem wody oraz soli na regenerację. Można przeczytać więcej na ich temat w artykule: Zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft - poznaj nowoczesny sposób na miękką wodę!

Druga linia kompaktowych zmiękczaczy wody, do których pasuje aplikacja ConnectMySoftener to urządzenia od polskiej marki EcoperlaEcoperla Slimline. Jest to bardzo nowoczesna seria zmiękczaczy wody, w skład której wchodzą trzy modele o różnej pojemności złoża jonowymiennego. Mamy tu do czynienia z: 14, 17 i 24 litrami. Ecoperla Slimline posiada wiele interesujących funkcji, zwiększających wydajność oraz komfort użytkowania urządzenia. Są to między innymi: system suchego zbiornika solanki, Ecoperla Perfect System, solankowanie proporcjonalne, dźwiękowy alarm poziomu soli. Najważniejszą kwestią jest jednak wbudowany w zmiękczacz wody moduł WiFi.

Jak ConnectMySoftener działa ze zmiękczaczem wody?

Aby informacje o pracy zmiękczacza wody były widoczne w panelu aplikacji ConnectMySoftener, należy najpierw skonfigurować ją ze zmiękczaczem wody. To wymaga w pierwszej kolejności wprowadzenia danych na sterowniku samego zmiękczacza wody. Tu należy postępować zgodnie z instrukcją producenta. Potrzebny będzie numer seryjny, umieszczony na kabinecie zmiękczacza wody.

Po zakończeniu czynności w zmiękczaczu wody, należy przejść do aplikacji. Tu pierwszym krokiem jest rejestracja lub logowanie. Następnie aplikację podłączamy do tej samej sieci, z której korzysta już zmiękczacz wody. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, po kilku minutach zmiękczacz wody powinien być widoczny w panelu aplikacji ConnectMySoftener. W sekcji ustawień możemy: wybrać język, wprowadzić czas systemowy, jednostkę twardości wody, stopień twardości wody.

Co daje ConnectMySoftener użytkownikowi?

Aplikacja ConnectMySoftener daje wiele możliwości związanych z monitorowaniem i zarządzaniem zmiękczaczem wody. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z wykresami. Są to dane związane ze zużyciem wody, przepływem oraz regeneracją w różnych okresach. Możemy dowolnie sprawdzić jak to się rozkładało na przestrzeni czasu. To dostęp do historii oraz możliwość sprawdzenia czy wszystko dobrze funkcjonuje, na przykład nie ma zbyt dużego, nagłego poboru wody, który mógłby wskazywać na awarię.

Oprócz tego aplikacja daje możliwość kierowania regeneracją. Widzimy, kiedy uruchomi się najbliższa. Możemy też włączyć regenerację wymuszoną. To przydaje się naprawdę bardzo rzadko, jednak warto wiedzieć o takiej możliwości. Oprócz tego możemy włączyć przypomnienia w aplikacji o potrzebie dosypania soli regeneracyjnej do zbiornika. Dzięki temu samodzielnie nie trzeba co chwila kontrolować poziomu. ConnectMySoftener daje również szansę na powiadomienia o potrzebie umówienia serwisu. Odwiedziny profesjonalnej ekipy co kilka lat są bardzo ważne dla zachowania urządzenia w nienagannym stanie. Dzięki aplikacji odpada kolejny obowiązek.

W panelu aplikacji do zmiękczaczy wody z WiFi ConnectMySoftener znajdziemy również opcję trybu urlopowego. Tu możemy wybrać, kiedy zamierzamy wrócić z wakacji. Dzięki takiej informacji zmiękczacz wody zregeneruje się dopiero tuż przed powrotem. To pozwala na większe oszczędności oraz mniejsza ryzyko awarii pod naszą nieobecność.

Korzyści z użytkowania zmiękczacza wody z WiFi

Wybór zmiękczacza wody z WiFi daje bardzo wiele korzyści dla całego gospodarstwa domowego, ale i dla użytkownika. Jednym z pierwszych słów, jakie przychodzą na myśl jest komfort i wygoda. I tak prosta eksploatacja staje się jeszcze łatwiejsza. Dzięki modułowi WiFi to urządzenie zajmuje minimum naszego czasu i uwagi. Pisaliśmy już o tym w artykule: Dlaczego warto wybrać zmiękczacz wody z WiFi? Poniżej tylko kilka najważniejszych korzyści z długiej listy:

Wygodna kontrola zmiękczacza wody – aplikacja ConnectMySoftener pozwala w łatwy sposób kontrolować zmiękczacz wody z WIFi. Z dowolnego miejsca, poprzez tablet lub telefon, można mieć stały dostęp do informacji związanych z działaniem urządzenia. Mamy dostęp do informacji o regeneracji oraz wykresów związanych z przepływem wody, dzięki czemu z łatwością można ustalić czy wszystko działa tak jak należy, a w razie czego także zdiagnozować problem

Aplikacja sama pamięta o wszystkim za Ciebie – w aplikacji można uruchomić powiadomienia, dzięki czemu użytkownik sam nie musi pamiętać o pewnych obowiązkach! To znacznie ułatwia eksploatację zmiękczacza wody, ale sprawia też, że niezbędne czynności na pewno zostaną wykonane. ConnectMySoftener pamięta za nas o dosypywaniu soli regeneracyjnej oraz potrzebie umówienia profesjonalnego serwisu. Dostajemy szybkie powiadomienie o tym, że trzeba odwiedzić pomieszczenie gospodarcze i uzupełnić braki soli. Nie trzeba tam chodzić w międzyczasie i sprawdzać czy na pewno wszystko jest w porządku. Z kolei umówienie profesjonalnego serwisu często stanowi warunek konieczny do utrzymania gwarancji. Teraz nie trzeba będzie zapisywać takich informacji na karteczkach czy w kalendarzu i zaprzątać sobie tym głowy. Kiedy nadejdzie czas, aplikacja przypomni o potrzebie skontaktowania się z ekipą

Łatwiejsze oszczędzanie i bardziej ekologiczny dom – aplikacja do zmiękczaczy wody z WiFi ConnectMySoftener pokazuje zużycie wody w wybranym okresie. To może być dzień, tydzień, miesiąc. Dzięki takim informacjom można z łatwością skontrolować swoje wydatki na wodę oraz spróbować je zmniejszyć poprzez rozwiązania pomagające oszczędzać wodę. Dzięki temu można też skontrolować, kiedy nastąpiło zbyt wysokie zużycie wody oraz ustalić z jakiego powodu. Dodatkowe informacje znajdują się w artykule: Po co oszczędzać wodę? Czy jest to trudne?

Szybka pomoc techniczna – dzięki ConnectMySoftener oraz rejestracji zmiękczacza wody w Dealer Web Portal, można liczyć na znacznie szybszą i bardziej precyzyjną pomoc techniczną. Po rejestracji zmiękczacza wody w aplikacji i portalu, zbierane są w nim dane na temat działania zmiękczacza wody. Są to informacje związane z regeneracją, przepływem, zużyciem wody. Ma do nich dostęp zarówno użytkownik, jak też serwisant ze sklepu, w którym zmiękczacz wody został zakupiony. Dzięki temu w razie jakiejkolwiek usterki, można skontaktować się z działem technicznym i poprosić o poradę. Na podstawie tak jasno przedstawionych informacji, ekspertowi łatwiej jest ocenić skalę problemu, jego rodzaj, a niekiedy nawet go naprawić zdalnie poprzez Dealer Web Portal. Z tych powodów jest to bardzo ciekawa i pomocna opcja

Czy warto wybrać zmiękczacz wody z WiFi i aplikacją ConnectMySoftener?

Zakup zmiękczacza wody z WiFi, kompatybilnego z aplikacją ConnectMySoftener, to zdecydowanie bardzo dobry wybór! Aplikacja jest wygodna i intuicyjna w użytkowaniu. Nie przysparza to najmniejszych kłopotów. Powiadomienia są bardzo czytelne, a sam zmiękczacz wody znacznie wygodniejszy w obsłudze i eksploatacji niż wiele standardowych modeli. To bardzo trafny wybór do nowoczesnego, oszczędnego, inteligentnego i ekonomicznego domu!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward