Zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft - poznaj nowoczesny sposób na miękką wodę!

Zmiękczacze wody są najlepszym sposobem na walkę z ogromnym problemem, jaki stanowi w wielu domach twarda woda. Pentair przygotował coś specjalnego! Seria Pentair IQsoft to zmiękczacze wody z WiFi. Urządzenia dla tych, którzy wymagają najwyższego standardu w uzdatnianiu wody.

Pentair - światowy gigant na polskim rynku uzdatniania wody

W dzisiejszym artykule recenzja niezwykłej serii zmiękczaczy wody. Wielu z Was może je kojarzyć pod nieco inną nazwą. Obecnie to jednak Pentair IQsoft. Zmiana wynika z przejęcia Erie Water Treatment przez międzynarodową korporację Pentair. Pomimo innej nazwy, jakość oraz trwałość produktów pozostały bez zmian! Więcej można dowiedzieć się z artykułu: Firma Erie teraz własnością giganta branży - firmy Pentair

Dla kogo są zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft?

Zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft można opisać jako produkty z nieco wyższej półki. Producent zadbał tu o najdrobniejsze detale. W produkcji zastosowano trwałe, wyselekcjonowane materiały, a każdy komponent został dokładnie dopasowany. Ta seria zmiękczaczy wody posiada wiele udogodnień i dodatkowych funkcji. Są to jedne z najtańszych w eksploatacji zmiękczaczy wody na rynku. Można powiedzieć, że to produkty dla ceniących wygodę, jakość, trwałość oraz ekonomiczne działanie. Moduł WiFi w zmiękczaczu wody sprawia, że jest to bardzo dobry wybór do inteligentnego domu.

Co zewnątrz zmiękczaczy wody z WiFi Pentair IQsoft?

Zmiękczacze wody z WiFi Pentair zostały wykonane z naprawdę wysokiej jakości komponentów. Sama obudowa powstała z trwałego tworzywa. Wymiary przemyślano w taki sposób, aby nie zajmowały one dużo miejsca. Wszystkie informacje można z łatwością odczytać z podświetlonego ekranu. Do tego menu dostępne jest w języku polskim, co jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie. Zbiornik na sól regeneracyjną znajduje się z przodu, dzięki czemu proces uzupełniania jest łatwy i przyjemny. W Pentair IQsoft znalazły się również zabezpieczenia antyzalaniowe.

Do wyboru producent daje cztery rozmiary urządzeń. Pentair IQsoft 9 będzie dobrym wyborem do mieszkań w bloku oraz bardzo małych gospodarstw domowych. Pentair IQsoft 12 i Pentair IQsoft 18 to już nieco większe urządzenia, które spokojnie można zamontować w domu jednorodzinnym. Pentair IQsoft 25 jest największym z modeli, dobrym na potrzeby 4-5 osób.

Co wewnątrz zmiękczaczy wody z WiFi Pentair IQsoft?

Przede wszystkim warto wspomnieć o bardzo wysokiej jakości głowicy sterującej, działającej w oparciu o elektrozawory. To jeden z najważniejszych komponentów zmiękczacza wody dla jego prawidłowego działania. Pentair słynie z dbałości o jakość produkcji oraz bezpieczeństwo działania głowic sterujących. Do tego butlę wypełnia trwała żywica jonowymienna. Pentair IQsoft jest wyposażony w dźwiękowy alarm przypominający o potrzebie uzupełnienia soli w zbiorniku oraz system suchego zbiornika solanki. Chodzi tu o to, że zbiornik na sól wypełnia się wodą dopiero przed regeneracją. W cyklu pracy stoi pusty, aby nie dochodziło do powstawania zbryleń. Czemu lepiej nie mieć mostów solnych? O tym w artykule: Zbrylenia solne w zmiękczaczu wody. Jak usuwać mosty solne w zmiękczaczu wody?

Bardzo oszczędna eksploatacja Pentair IQsoft

Kompaktowe zmiękczacze wody z WiFi serii Pentair IQsoft nalezą do jednych z najbardziej oszczędnych urządzeń na rynku. Zużywają naprawdę niewielkie ilości wody oraz soli na proces regeneracji. Wynika to z kilku względów. Przede wszystkim zastosowano tu regenerację przeciwprądową. Sam proces regeneracji wygląda inaczej niż w konkurencyjnych zmiękczaczach wody. Został opracowany specjalnie przez ekspertów Pentair. Kolejną kwestią jest solankowanie proporcjonalne. Zmiękczacz wody pobierze na proces regeneracji tylko tyle solanki, ile faktycznie mu trzeba. Nie dopuszcza do żadnych strat.

Obsługa zmiękczaczy wody poprzez WiFi - wygoda każdego dnia!

Choć seria Pentair IQsoft to całe mnóstwo zalet, najważniejszą z nich wydaje się być wbudowany moduł WiFi. Dzięki niemu możliwe jest monitorowanie działania zmiękczacza wody w każdym momencie, z dowolnego miejsca. To bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ jesteśmy na bieżąco ze wszystkimi danymi. Jeśli tylko praca będzie przebiegała nieprawidłowo, natychmiast się o tym dowiemy. Do tego nie trzeba będzie samodzielnie co chwila sprawdzać poziomu soli w zbiorniku czy też mieć z tyłu głowy, że należy umówić serwis. Aplikacja mobilna zajmuje się tym za nas! Więcej znajdziecie również w artykule: Dlaczego warto wybrać zmiękczacz wody z WiFi?

Aplikacja ConnectMySoftener - to warto wiedzieć

Zmiękczacze wody z WiFi Pentair IQsoft można mieć pod stałą kontrolą dzięki aplikacji ConnectMySoftener. Jest to aplikacja dedykowana tej linii oraz Ecoperla Slimline. Można ją pobrać na telefon lub tablet ze sklepu App Store lub Google Play. Aby ją zintegrować ze zmiękczaczem wody, należy najpierw wybrać odpowiednie ustawienia w zmiękczaczu wody, zgodnie z instrukcją obsługi. Następnie przejść do panelu aplikacji, po zalogowaniu lub rejestracji. Warto podkreślić, że zmiękczacz wody oraz aplikacja powinny korzystać z tego samego WiFi.

Po konfiguracji mamy już dostęp do pełnych danych! Możemy sprawdzić przepływ wody, jej zużycie, regenerację zmiękczacza wody. Mamy dostęp do trybu wakacyjnego, który pozwala przesunąć regenerację aż do momentu przed powrotem z urlopu. Możemy też włączyć powiadomienia dotyczące poziomu soli w zbiorniku solanki oraz o potrzebie umówienia wizyty serwisanta w najbliższym czasie.

Pentair przygotował jeszcze jedną opcję, która nie jest popularna wśród innych producentów. Po dodaniu zmiękczacza wody Pentair IQsoft w aplikacji, można go jeszcze zarejestrować w Dealer Web Portal. To miejsce, w którym pojawiają się dane związane z działaniem zmiękczacza wody Pentair IQsoft. Jeśli tylko dojdzie do nieprawidłowego działania lub jakiejś awarii podczas pracy, można skontaktować się z serwisantem. Po zalogowaniu do panelu będzie miał wgląd do tych danych, dzięki czemu szybko uda się ustalić źródło problemu. To sposób na szybsze poradzenie sobie z awarią. Wiele kłopotów można rozwiązać zdalnie, właśnie poprzez Dealer Web Portal. Dzięki temu serwis nie musi przyjeżdżać na miejsce – oszczędność czasu, nerwów i pieniędzy.

Zmiękczacze wody z WiFi godne zainteresowania

Wszystkie wymienione wyżej cechy sprawiają, że zmiękczacze wody z WiFi serii Pentair IQsoft są produktami, które warto wziąć pod uwagę podczas poszukiwań inteligentnych rozwiązań do swojego domu. Małe koszty eksploatacyjne oraz możliwość monitorowania zmiękczacza wody z dowolnego miejsca poprzez aplikację to ogromne zalety. Ta linia zmiękczaczy wody wyznacza nowe trendy. O tym jak dobrać zmiękczacz wody do swoich potrzeb przeczytasz w artykule: Jak wybrać idealny zmiękczacz wody do domu?

Komentarze (1)

    • Maciek
    • 2023-07-13 09:29:42
    Jestem fanem wszelkich nowoczesnych technologii, dlatego wifi w tym zmiękczaczu to jest strzał w dziesiątkę. Dzięki aplikacji ConnectMySoftener obsługa zmiękczacza jest naprawdę bezproblemowa.

Nowy komentarz

arrow_upward