Pentair RiverSoft - ekonomiczne zmiękczacze wody do domu i mieszkania

Oto seria kompaktowych zmiękczaczy wody dostępna w bardzo przystępnej cenie. W zamian otrzymujemy solidne wykonanie, skuteczność  trwałość w zmiękczaniu wody. Poznajcie serię produktów od międzynarodowego giganta branży uzdatniania wody – Pentair RiverSoft.

Pentair RiverSoft - trzy kompaktowe zmiękczacze wody

Serię kompaktowych zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft wyróżnia bardzo dobra cena w stosunku do jakości komponentów.  Producent postawił w tym projekcie na bardzo dobre wykonanie, bezawaryjność i niski próg inwestycji. W skład tej serii wchodzą trzy produkty: najmniejszy zmiękczacz wody z 8 litrami żywicy jonowymiennej, Pentair RiverSoft 15 oraz największy Pentair RiverSoft 30.

Największy ze zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft 30 jest zaopatrzony w 30 litrów żywicy jonowymiennej. To ilość idealna do dużych gospodarstw domowych, gdzie mieszka około 5-6 osób. Model Pentair RiverSoft 15 będzie dobry dla nieco mniejszych domów, gdzie mieszka około 3-4 osób. Najmniejszy z modeli – Pentair RiverSoft 8 – to dobra opcja do małych domów, mieszkań, domków letniskowych czy apartamentów. Zajmuje minimum miejsca, a wysokość pozwala na montaż nawet pod blatem. Warto przeczytać: Twarda woda w bloku - co możesz zrobić z twardą wodą w mieszkaniu?

Stworzone w fabrykach renomowanego producenta

Pentair RiverSoft to zmiękczacze wody w całości produkowane przez Pentair w jego fabrykach. Za każdy komponent, który znalazł się w tych zmiękczaczach wody odpowiada ten producent. Od zamysłu, po projekt, aż po produkcję – za wszystko odpowiedzialna jest korporacja Pentair.

To firma o renomie międzynarodowej. Powstała w USA w 1966 roku. Od tamtej pory stały rozwój sprawił, że obecnie posiada swoje filie na całym świecie. Jest to jeden z najbardziej znanych w wielu krajach producentów rozwiązań do uzdatniania wody oraz utrzymania jakości wody basenowej. Filozofia firmy Pentair opiera się o zrównoważony rozwój, a oni sami słyną z wysokiej jakości komponentów i użycia wysokogatunkowych materiałów w produkcji. Właśnie tym zaskarbili sobie uznanie i zaufanie wielu użytkowników.

Co zewnątrz zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft?

Zmiękczacz wody Pentair RiverSoft jest wykonany z bardzo trwałego tworzywa. To obudowa o dość wąskich wymiarach. Do głowicy sterującej oraz zbiornika solanki prowadzi wygodna w użytkowaniu osłonka. Tworzywo nie będzie łatwo ulegało zarysowaniom  czy zniszczeniom mechanicznym. Zbiornik solanki znajduje się z przodu, co znacznie ułatwia uzupełnianie regeneratu.

Co wewnątrz zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft?

Głównym elementem każdego zmiękczacza wody jest oczywiście głowica sterująca. W modelach Pentair RiverSoft założono głowicę sterującą z serii Autotrol 368, opatrzoną odpowiednimi certyfikatami. To bardzo znana i ceniona na świecie marka. Największą zaletą jest bezawaryjność. Zawór sterujący jest zbudowany w taki sposób, że wewnątrz nie ma szans na zużycie się jakichkolwiek komponentów. Serwis jest prosty i niewymagający, a żywotność długa. Autotrol 368 jest komponentem w pełni dopracowanym przez Pentair, tworzonym z myślą o zastosowaniu w domowych zmiękczaczach wody.

Wbudowany w głowicę sterującą mieszacz pozwala na dostosowanie stopnia twardości wody na wyjściu ze zmiękczacza wody. To wygodna opcja, pozwalająca na dostosowanie wody do swoich potrzeb i wymagań instalacji w budynku. Regeneracja złoża zmiękczającego odbywa się z przepływem współprądowym w 7 cyklach. Producent zdecydował się na taki przebieg procesu regeneracji z myślą o jak najlepszym i największym odzyskaniu właściwości jonowymiennych żywicy. Przekłada się to w ostateczności na jej trwałość i żywotność. Dodatkowo zmiękczacze wody Pentair RiverSoft posiadają zabezpieczenia takie jak kolanko przelewowe.

Gwarancja D2D - można być spokojnym

W przypadku wyboru jednego ze zmiękczaczy wody Pentair Riversoft, można uzyskać bardzo korzystne warunki gwarancji. Jest to gwarancja typu door-to-door (D2D). To oznacza, że w razie wystąpienia nieprawidłowości w pracy zmiękczacza wody, podczas jego eksploatacji, wystarczy jedynie zgłosić problem i umówić serwis. Bez nerwów, wychodzenia z domu, załatwiania dodatkowych formalności czy działań. Serwis przyjeżdża w umówionym terminie pod wskazany adres i zajmuje się problemem. Takie warunki gwarancyjne wymagają minimum zaangażowania użytkownika.

Montaż i serwis zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft

Montaż zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft nie odbiega niczym od montażu tradycyjnych kompaktowych zmiękczaczy wody. Urządzenie należy podłączyć do dojścia wody surowej, odpływu do kanalizacji, prądu. Przed zmiękczaczem wody dobrze by było założyć filtr mechaniczny. Programowanie głowicy sterującej jest proste. Opiera się o trzy etapy: wprowadzenie daty, danych związanych z regeneracją i dosypywaniem soli. Proces jest krótki, intuicyjny.

Jeśli chodzi o gabaryty zmiękczaczy wody Pentair RiverSoft, to zostały one zaprojektowane tak, aby urządzenie móc bez trudu zamontować we wnękach, wąskich przestrzeniach, zabudowach. Najmniejszy z modeli, Pentair RiverSoft 8, mieści się nawet w szafce kuchennej.

Należy pamiętać o regularnym uzupełnianiu soli w zbiorniku solanki i sprawdzaniu jej poziomu, wymianie wkładu w filtrze mechanicznym. Na koszty eksploatacyjne składa się głównie zużycie wody oraz soli na regenerację. Do tego jeszcze wizyta profesjonalnej ekipy serwisowej i wymiana złoża zmiękczającego. Szczegóły znajdziecie w artykule: Samodzielny serwis zmiękczacza wody - to proste!

Pentair RiverSoft - ekonomiczne i wydajne zmiękczacze wody

Pentair RiverSoft może być dobrym wyborem do domu lub mieszkania – i własnego, i pod wynajem. To urządzenia z segmentu ekonomicznych, w przystępnej cenie, jednak dobrze przemyślane, wykonane z trwałych materiałów, które nie zawiodą przez lata. Warto przemyśleć ten wybór zwłaszcza, jeśli nie dysponujemy dużym budżetem na inwestycję.

Powiązane produkty

Komentarze (1)

    • M.A.
    • 2023-07-13 09:15:24
    Mam w domu Pentair RiverSoft 8 i rzeczywiście mieści się w szafce kuchennej pod zlewem. Bardzo polecam takie rozwiązanie, jak ktoś ma mało miejsca w domu.

Nowy komentarz

arrow_upward