5 powodów, dla których warto założyć zmiękczacz wody w domu

Centralne zmiękczacze wody to świetne urządzenia, co potwierdza stale rosnąca rzesza ich użytkowników! Potrafią zapewnić nam więcej czasu, prostsze sprzątanie, znacznie większe oszczędności. Poznaj 5 najważniejszych powodów, dla których warto zdecydować się na taką inwestycję!

Najlepsza ochrona domowych instalacji wodnych

Założenie zmiękczacza wody jest najlepszym krokiem, jeśli zależy nam na zachowaniu domowych instalacji wodnych w naprawdę dobrym stanie. Każdy, kto dopiero co zakończył budowę domu chce, aby instalacje pozostały w jak najlepszym stanie tak długo, jak to tylko możliwe. Zmiękczacz wody stanowi doskonałą ochronę przed kamieniem kotłowym i problemami, jakie ten powoduje. Twarda woda stanowi spore niebezpieczeństwo i podwyższone ryzyko wystąpienia awarii ze względu na wytrącający się z niej osad podczas przepływu. Kamień ma tendencję do szybkiego nagromadzania się wewnątrz przewodów. Przez to znacznie zmniejsza światło rur, powoduje problemy z przepływem, może całkowicie przytkać przewód. Ponadto to powód szybszego powstawania korozji pod osadami oraz większa możliwość powstania biofilmu oraz występowania niebezpiecznych bakterii. Więcej na ten temat znajdziecie w artykule: Twarda woda w domowej instalacji - czy są powody do obaw?

Idealne zabezpieczenie kotła grzewczego i AGD

Miękka woda jest rekomendowana przez samych producentów kotłów grzewczych. Jest to rodzaj wody, który nie zniszczy tego urządzenia. Kamień kotłowy nie będzie osadzał się wewnątrz. Nie będzie dochodziło do lokalnych przegrzań, pękania osadów. Możliwość awarii zostanie zminimalizowana praktycznie całkowicie. Ponadto zmiękczacz wody pomoże zachować w dobrym stanie domowe AGD, jak pralka czy zmywarka. Można będzie zapomnieć o odkamienianiu lub wymianie czajnika, żelazka, ekspresu do kawy. Te urządzenia zawsze będą zadbane. Rozwinięcie tego tematu także w artykule: Kamień kotłowy - wróg Twojego AGD

Kąpiel jak w najlepszym hotelu

Miękka woda jest najlepsza do kąpieli! Doskonale rozpuszcza i zmywa ze skóry wszelkie kosmetyki. Dzięki temu na skórze głowy nie pozostaje szampon i odzywki, a na ciele osady z mydła czy żelu pod prysznic. Dzięki temu skóra może swobodnie oddychać. Użytkowanie miękkiej wody podczas kąpieli daje efekt miękkiej, wygładzonej i zadbanej skóry. Wiele osób rezygnuje nawet z użytkowania balsamów do ciała. Nie powstają zaczerwienienia, nie dochodzi do tworzenia się niedoskonałości, świądu czy pieczenia. Miękka woda jest szczególnie polecana do kąpieli osobom z problemami skórnymi. Jest przyjazna dla skóry i włosów. Aby zapewnić najwyższy standard wody, wiele hoteli decyduje się na instalację zmiękczaczy wody – stąd tak dobre efekty! Teraz w domu też można mieć tak miękką wodę! Więcej w artykule: Która woda lepiej sprawdza się w łazience? Miękka czy twarda?

Ponadto zmiękczacz wody w domu to również oszczędności pod tym kątem! Dzięki zastosowaniu miękkiej wody zamiast twardej, można zużywać nawet o połowę mniej detergentów i środków czystości!

Sprzątanie to czysta przyjemność

Zmiękczacz wody sprawia, że znacznie mniej czasu należy poświęcić na sprzątanie. Kamienny osad nie pozostaje na armaturze, kabinie prysznicowej, w wannie czy na bateriach. Wystarczy jedynie przetrzeć powierzchnię nawilżoną szmatką z delikatnym detergentem, by uzyskać naprawdę dobre efekty. Zamiast godzin, czas sprzątania może być liczony w minutach. Do odczyszczenia powierzchni z kamienia nie trzeba używać silnych detergentów, które mogą podrażniać i uczulać skórę. Zmiękczacz wody w domu może więc sprawić, że wnętrza będą zadbane i w dobrym stanie, a my zaoszczędzimy czas. Więcej także w artykule: Walka z twardą wodą - jak to zrobić szybko i skutecznie? Do tego miękka woda doskonale sprawdza się podczas prania. Tkaniny na dłużej pozostaną zadbane, nie zmienią koloru, będą miękkie. Przekonajcie się, czytając: Poznaj zaskakujące fakty na temat prania w twardej wodzie!

Woda, która bardzo dobrze sprawdza się w kuchni

Miękka woda świetnie sprawdza się także w kuchni! Przede wszystkim na potrawach i napojach nie pozostają charakterystyczne drobne opiłki osadów, które psują estetykę. Smak i aromat są bogate, a nasycone barwy warzyw i owoców w daniach zachowane. Na naczyniach nie pozostaje osad. Na gorących napojach nie tworzy się charakterystyczny kożuch. Ponadto jest to najlepszy rodzaj wody do ochrony ekspresu do kawy. Nie trzeba będzie obawiać się awarii z powodu narastającego kamienia kotłowego.

Jaki zmiękczacz wody wybrać?

Wybór zmiękczaczy wody jest naprawdę szeroki. Mamy do czynienia z modelami kompaktowymi i dwuczęściowymi. Najważniejszymi kwestiami, które należy brać pod uwagę przy wyborze jest zużycie wody w gospodarstwie domowym oraz stopień twardości wody. Na tej podstawie można oszacować ilość potrzebnego złoża zmiękczającego. Dobrze jest też wziąć pod uwagę oczekiwania użytkowników oraz renomę producenta. Czy zmiękczacz wody ma po prostu spełniać swoją funkcję? Czy powinien posiadać systemy, dzięki którym eksploatacja będzie tańsza? Czy ma być wyposażony w dodatki zwiększające wygodę eksploatacji? Dokładne informacje na ten temat znajdziecie w artykule: Jak wybrać idealny zmiękczacz wody?

Do bardzo dużych gospodarstw domowych, gdzie potrzebna jest bardzo wysoka wydajność, największe szanse na sprawdzenie się ma Ecoperla Softower – dwuczęściowy zmiękczacz wody. To doskonała opcja, jeśli w domu znajduje się basen lub kiedy mówimy o domu bliźniaku lub domu wielorodzinnym. Dla 5-6 osób dobrze sprawdzą się zmiękczacze wody wyposażone w 30-35 litrów żywicy jonowymiennej. To może być Ecoperla Toro 35 lub Ecoperla Softcab 35. Gospodarstwo domowe liczące około 4 osób będzie zadowolone ze zmiękczacza wody takiego jak Ecoperla Vita 25 lub Ecoperla Slimline 24. Do małych mieszkań w bloku też znajdzie się kilka dobrych rekomendacji, o których w artykule: Twarda woda w bloku - co możesz zrobić z twardą woda w mieszkaniu?

Jeśli dodatkowo problemem w wodzie jest również wyczuwalny chlor, warto zdecydować się na coś specjalnego! Zmiękczacz wody z węglem aktywnym, taki jak Ecoperla Hero, powinien doskonale sprostać temu wyzwani! Zawiera dwie warstwy złoża. Jest to węgiel aktywny impregnowany srebrem, a pod nim znajduje się wysokiej klasy żywica jonowymienna. To hybrydowe urządzenie 2 w 1, które nie tylko zmiękcza wodę, ale również eliminuje z niej chlor, jego pochodne, poprawia smak, zapach i barwę wody.

Zmiękczacze wody z WiFi do inteligentnych domów

Jak już wspominaliśmy w artykule: Jaka stacja uzdatniania wody do nowoczesnego, inteligentnego domu?, istnieje możliwość wyboru zmiękczacza wody z WiFi. To prawdziwa nowość, która zdecydowanie zmienia komfort korzystania z tego typu urządzenia! Dzięki temu zmiękczacz wody potrzebuje jeszcze mniej uwagi i zaangażowania użytkownika. Jego obsługa jest wygodna i co ważniejsze, możliwa z każdego miejsca na świecie.

Dzięki wbudowanemu modułowi WiFi w zmiękczacz wody, można z łatwością odczytać wiele informacji w panelu dedykowanej aplikacji. Jesteśmy w stanie między innymi na bieżąco kontrolować przepływ i zużycie wody. Od razu zauważymy, jeśli dojdzie do jakiejś nieprawidłowości w działaniu. Możemy kierować regeneracją, włączyć tryb wakacyjny, dzięki któremu urządzenie zregeneruje się dopiero tuż przed naszym powrotem z urlopu. Aplikacje takie jak ConnetMySoftener dają możliwość włączenia przypomnień dotyczących dosypywania soli w zbiorniku solanki oraz potrzeby umówienia wizyty profesjonalnego serwisu. Dzięki posiadaniu zmiękczacza wody z WiFi monitorowanie jego pracy jest znacznie łatwiejsze. W dodatku łatwiej jest dbać o środowisko i własne oszczędności, o czym pisaliśmy tutaj: Dlaczego warto wybrać zmiękczacz wody z WiFi?

Dobrą propozycją zmiękczacza wody z WiFi będzie Ecoperla Slimline lub Pentair IQsoft. Pierwszy ze zmiękczaczy wody to urządzenie powstałe przy współpracy polskiej marki Ecoperla z międzynarodowym gigantem Pentair. Ecoperla Slimline wyróżnia ekonomiczne i niezwykle skuteczne działanie, wysokie gatunkowo komponenty oraz bardzo designerska obudowa. Warto poznać tą serię bliżej: Zmiękczacze wody z WiFi Ecoperla Slimline - ta seria zadziwia!

A Ty? Korzystasz już z miękkiej wody w domu?

Jeśli jeszcze nie, to najlepszy moment, by zainteresować się poprawą jakości w swoim domu. Jak widać, to cała moc korzyści i naprawdę spore oszczędności. Koszty eksploatacji zmiękczacza wody są znacznie niższe niż korzystania z twardej wody. Jeśli potrzebujesz pomocy w doborze idealnego zmiękczacza wody do swojego domu, skontaktuj się z nami!

Komentarze (2)

  • Paweł Kaczmarczyk
  • 2023-07-13 09:15:52
  U nas w domu zmiękczacz wody to prawdziwy game changer. Żona nie wyobraża już sobie gotowania, ani sprzątania z użyciem twardej wody, a córka wreszcie nie narzeka na przesuszone włosy.
  • Andrzejek
  • 2023-08-02 13:59:17
  Pracuję przy wykańczaniu wnętrz i widzę, że coraz więcej osób decyduje się na montaż zmiękczacza wody. A jeszcze 5-8 lat temu, jak o tym wspominałem, pukała się w głowę, że wymyślam.

Nowy komentarz

arrow_upward