Woda pomoże Ci schudnąć! Jaka woda najlepsza podczas odchudzania?

Odchudzanie jest tematem pojawiającym się dość często na początku roku. Jest to ściśle związane z noworocznymi postanowieniami u wielu osób oraz nadmiarem świątecznych przysmaków. Wielu z nas czuje się ciężko, chce zrzucić zbędne kilogramy, by czuć się lepiej i wyglądać atrakcyjniej. Czy woda może pomóc w odchudzaniu? Jaką wodę wybierać do picia?

Odchudzanie jest tematem, który zwłaszcza w styczniu porusza wiele osób. Chcemy czuć się dobrze i pięknie wyglądać. Zrzucanie nadprogramowych kilogramów oraz odpowiednia dieta, to nie tylko mniej centymetrów w talii, ale często także znacznie lepsza cera, zadbane paznokcie i włosy, lekkość, lepsza koncentracja i znacznie więcej energii. Czy wiesz, że w tym procesie bardzo pomocna okazuje się być czysta woda? Może ona znacznie przyspieszyć proces chudnięcia, a także sprawić, że efekty odchudzania będą jeszcze większe! Jak to możliwe?

Unikaj słodkich napojów!

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać kiedy przechodzimy na dietę jest całkowita rezygnacja z napojów słodzonych. Czas wyrzucić z lodówki i szafek wody smakowe, kolorowe napoje gazowane i niegazowane! To ogromne ilości cukru, które wcale nie gaszą pragnienia i nie zapewniają żadnych składników odżywczych naszemu organizmowi! Więcej dowiesz się z artykułu: Słodzone, kolorowe napoje czy woda do picia - co lepiej wybrać?

Nieoceniona siła odpowiedniego nawodnienia

Woda nie zawiera w sobie żadnych kalorii, przez co jest idealnym sposobem na nawadnianie organizmu! O tym można się przekonać czytając artykuł: Zadbaj o siebie, czyli jak mieć wodę zawsze przy sobie i dbać o prawidłowe nawodnienie? Woda ogólnie pomaga zadbać o dobry stan całego naszego organizmu, jednak podczas odchudzania jej działanie jest nieocenione! Zmniejsza łaknienie i skutecznie wypełnia żołądek, dzięki czemu jesteśmy w stanie zjeść znacznie mniejsze porcje. Uczy nas regularnego jedzenia niewielkich porcji – często, ale nie w dużych ilościach. Ponadto wodę można pić w każdych ilościach i nie będzie miało to żadnego wpływu na figurę!

Badania naukowców wskazują nawet na to, że spożywanie wody przed posiłkiem w ilości jednej- dwóch szklanek jest w stanie pomóc w zrzuceniu jeszcze większej ilości kilogramów. Poza tym dzięki niej możemy zyskać naprawdę wiele, dla całego naszego organizmu.

Rola wody w organizmie

Woda pełni w organizmie bardzo dużo ważnych podczas odchudzania funkcji. Przede wszystkim to najlepszy i najszybszy sposób na oczyszczenie organizmu z wszelkich toksyn oraz zbędnych produktów przemiany materii. Woda pomoże w szybkim wypłukaniu ich z organizmu, a to z kolei przełoży się na jego lepszy stan i funkcjonowanie. Regularne nawadnianie wspomaga też prawidłowy metabolizm. Składniki pożywienia nie będą się tak bardzo odkładać w organizmie, a praca jelit będzie prawidłowa. Woda wspomaga pracę całego układu pokarmowego, a do tego też krwionośnego, wspiera prawidłową pracę nerek. To najlepszy sposób na odżywianie komórek i zapobieganie procesom starzenia się.

Oprócz tego woda sprawia, że rośnie poziom koncentracji, lepiej się wysypiamy, mamy więcej energii, nieco lepiej funkcjonujemy. Cały układ pokarmowy działa tak, jak należy - dzięki regularnemu piciu wody nie będzie dochodziło do zaparć lub wzdęć, błonnik będzie przetwarzany w prawidłowy sposób.

Jaką wodę najlepiej pić podczas odchudzania?

Podczas procesu odchudzania najlepiej sprawdza się zwykła, niegazowana woda z dodatkiem minerałów. Warto unikać spożywania wody gazowanej, ponieważ szybciej zaspokaja uczucie pragnienia, przez co ilość wypijanych płynów maleje. Zawarty w niej dwutlenek węgla może spowodować wzdęcia, gazy oraz inne nieprzyjemnie dolegliwości gastryczne. Pomijając to, możemy zwyczajnie czuć się bardzo ociężali.

Oczywiście nie chodzi o to, aby pić tylko i wyłącznie wody lecznicze lub wysokomineralizowane. Ich przyjmowanie najlepiej jest skonsultować z lekarzem. Warto sięgać po wody zawierające magnez, wapń, sód, potas oraz inne składniki. Woda musi być czysta, świeża, ale przede wszystkim bezpieczna i wolna od mikroorganizmów.

Podczas odchudzania warto sięgać tak samo po wodę zimną, jak i wodę ciepłą. Ta druga jest szczególnie wskazana, ponieważ podwyższa temperaturę ciała, dzięki czemu pocimy się, wydalamy z organizmu więcej zbędnych produktów przemiany materii.

Jak się nawadniać podczas odchudzania?

W trakcie odchudzania obowiązuje ta sama zasada, co normalnie. Każdy powinien ją stosować, niezależnie od wieku. Powinniśmy pić wodę tak często, jak to tylko możliwe. Rekomendowane są niewielkie ilości z dużą częstotliwością, bez oczekiwania na uczucie pragnienia. Dzięki temu utrzymamy stały poziom wody w organizmie. Należy pamiętać, że uczucie pragnienia jest już oznaką odwodnienia organizmu!

Warto mieć przy sobie zawsze szklankę wody lub termos/butelkę wypełnioną wodą. Coraz popularniejszą opcją są butelki wielorazowego użytku. Taką propozycją jest na przykład w pełni ekologiczna butelka wykonana z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Jest pojemna, do napoju można dodać kostki lodu lub owoce, zajmuje niewiele miejsca, jest łatwa do utrzymania w czystości. Bardzo ważne – ta butelka jest w pełni bezpieczna dla zdrowia i nie oddziałuje w żaden sposób na transportowany wewnątrz napój.

Taka butelka wielorazowa to bardzo dobra opcja do pracy, szkoły, na wycieczkę, siłownię, a nawet zakupy. Po pierwsze, dbamy o siebie, ale poza tym także o środowisko. Dzięki niej redukujemy produkcję odpadów i kupno jednorazowych, plastikowych butelek, które mogą wyrządzić wiele szkody: Poznaj powody, dla których warto już dziś zrezygnować z wody butelkowanej!

Skąd pobierać wodę do picia podczas odchudzania?

Oczywiście wodę można pobierać z wielu źródeł: z kranu, butelkowaną, z filtra kuchennego. Wszystko zależy od naszych preferencji. My zachęcamy do tej ostatniej opcji. Dzięki podłączeniu filtra kuchennego pod kran można stale cieszyć się wodą najwyższej jakości w nieograniczonych ilościach. My i nasza rodzina mamy dostęp do wody czystej i bezpiecznej oraz świeżej. Przefiltrowana woda świetnie sprawdza się nie tylko do picia, ale też przygotowania dań, napojów, uzupełnienia drobnego AGD. O wszystkich zaletach znajdziecie informacje w artykule: Poznaj 10 zalet filtrów kuchennych! Dlaczego warto mieć taki w kuchni?

Dzięki filtrowi kuchennemu możesz dostosować wodę do swoich oczekiwań, mieć pewność, że jest czysta, o odpowiedniej jakości. To duża wygoda, która dodatkowo pomaga w ograniczeniu odpadów w gospodarstwie domowym. Na przykład w ultrafiltracji niektóre systemy wymagają wymiany wkładów tylko raz w roku.

Dla kogo ultrafiltracja?

Ultrafiltracja to niewielki, przepływowy filtr kuchenny, dzięki któremu można pobierać czystą wodę na bieżąco. Takie systemy są przeznaczone do wody nisko lub średnio zanieczyszczonej, nie charakteryzującej się wysokim stopniem twardości. Membrana ultrafiltracyjna ma najczęściej dokładność 0,1 mikrona. Dodatkowy wkład węglowy usuwa chlor oraz jego pochodne z wody, dodatkowo poprawia smak, zapach oraz barwę wody. Dobrym wyborem może być na przykład ultrafiltracja Ecoperla Profine POU 3. Wkłady są duże, bardzo wytrzymałe, a cały system niezwykle ekonomiczny.

Dla kogo odwrócona osmoza?

Odwrócona osmoza jest filtrem kuchennym pozwalającym na pełne dostosowanie jakości wody do własnych potrzeb. Systemy posiadają obecnie różne konstrukcje oraz różne wkłady. Na przykład odwrócona osmoza Ecoperla Rosa jest wyposażona we wkład rewitalizujący wodę Ecoperla Elixir. Jego wnętrze wypełnia czysty magnez. Woda, wchodząc z nim w reakcję, zyskuje wolny wodór oraz sporą ilość magnezu. Swoimi właściwościami przypomina wodę alkaliczną, dlatego świetnie sprawdzi się podczas odchudzania. Posiada właściwości antyoksydacyjne, magnez i wodór spowalniają proces starzenia się komórek, a to nadal nie wszystkie zalety. Więcej znajdziecie w artykule: Woda wodorowa - czy faktycznie wspomaga zdrowie?

Nieco innym modelem jest Ecoperla Profine Zero. Wbudowany mieszacz pozwala na dostosowanie ilości minerałów w wodzie do swoich potrzeb. To świetna opcja dla osób, które poszukują naprawdę nowoczesnego urządzenia, które nie zajmie zbyt wiele miejsca. Woda jest oczyszczana równolegle przez dwie membrany osmotyczne. Na końcu umieszczono wkład łączący w sobie węgiel aktywny oraz membranę ultrafiltracyjną.

Najlepsze, długotrwałe efekty - jest na to sposób!

Warto pamiętać, że kilkudniowa głodówka, a następnie wrócenie do starych nawyków wcale nie będą pomocne w walce z nadprogramowymi kilogramami – wręcz przeciwnie. Najpierw poczujemy różnicę, ale za chwilę wrócimy do starej wagi, a nawet możemy na niej przybrać. Nawyki związane ze zdrowym odżywianiem i nawadnianiem warto wprowadzić na stałe i cieszyć się tak samo zgrabną sylwetką przez cały czas! To możliwe i nie tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Warto zaprzyjaźnić się z wodą i właściwym nawadnianiem, a rola filtra kuchennego w całym procesie może być naprawdę nieoceniona!

Komentarze (2)

  • Kamila
  • 2022-01-13 11:51:40
  O dzięki za przypomnienie. Idę do kuchni po szklankę wody. Kiedy zaczęliśmy z mężem pracować zdalnie, zainwestowaliśmy we filtr kuchenny tj. w ultrafiltrację. Teraz pijemy smaczną czystą wodę prosto z kranu.
  • Daria
  • 2022-01-17 14:18:02
  U nas nie było miejsca na osmozę ze zbiornikiem, małe urządzenia ze zbiornikiem przepływowym były niestety poza zasięgiem mojego budżetu. Założyliśmy ultrafiltracje i jestem bardzo zadowolona, bo możemy pić bezpieczną wodę z kranu. Szkoda, że nie jest zmiękczona, ale na szczęście w naszej dzielnicy woda nie jest bardzo twarda.

Nowy komentarz

arrow_upward