Nowy rok, nowe nawyki w piciu wody! Czas na filtr kuchenny!

Rozpoczęcie nowego roku to najlepszy okres na podejmowanie postanowień oraz wyzwań. My proponujemy Wam, aby zacząć od zmiany nawyków związanych z wodą. Przede wszystkim chodzi tu o wodę do picia, ale oprócz tego wodę, która może popłynąć w całym domu. Już teraz możesz pomyśleć o wyższym komforcie użytkowania wody w swoim domu!

Czas na zmiany!

Nowy rok 2022 już na dobre zawitał w kalendarzu! Styczeń to okres, w którym najwięcej z nas chętnie podejmuje noworoczne postanowienia. To świetny okres na wprowadzanie zmian, które będą służyły nam samym oraz naszemu otoczeniu. Dziś przygotowaliśmy dla Was pewną podpowiedź, która nie jest trudna w realizacji, a daje naprawdę duży efekt! Mowa o zmianach w nawykach związanych z nawodnieniem oraz korzystaniem z wody w domu. To przyniesie sporo korzyści bezpośrednio dla naszego organizmu, dla całego gospodarstwa domowego, a dalej – dla naszego otoczenia! Czas na pozytywne zmiany!

Bycie eko to nieustający trend!

Ekologiczne nawyki nadal są ogromnym, bardzo pozytywnym trendem na całym świecie. Coraz więcej osób, małymi kroczkami, stara się wprowadzać pozytywne zmiany w swoich domach. Zamiast jednorazowych foliówek używają toreb materiałowych, wielokrotnego użytku, starają się mądrze wybierać produkty spożywcze, oddają lub sprzedają używane rzeczy, starają się ograniczać plastik. Pisaliśmy już o tym w artykułach: Jak ograniczyć odpady w domu? Czyli kilka słów o filozofii zero waste, Poznaj powody, dla których już dziś warto zrezygnować z wody butelkowanej, Lipiec bez plastiku - dołącz do akcji już dziś!

Zadbaj o siebie w najlepszym stylu!

Prawidłowe nawadnianie organizmu jest bardzo ważną kwestią, która ma wpływ na wiele innych aspektów związanych z naszą kondycją oraz codziennym funkcjonowaniem. Więcej na ten temat dowiecie się czytając: Zadbaj o siebie, czyli jak mieć wodę zawsze przy sobie i dbać o prawidłowe nawodnienie?

Dbając o siebie, można też przy okazji wspomóc środowisko. To bardzo proste – wystarczy wybrać butelkę wielokrotnego użytku, taką jak Ecoperla Ecobott. To produkt naprawdę przyjazny środowisku. Została wykonana z tworzywa z trzciny cukrowej, które jest w pełni bezpieczne dla zdrowia, a przy tym możliwe do recyklingu. Dzięki niej można znacząco ograniczyć plastik w domu, a ulubiony napój mieć zawsze przy sobie.

Filtr kuchenny to wygodny sposób na wodę!

W nowym roku czas wreszcie porzucić plastikowe butelki! Warto pomyśleć o mniejszej produkcji odpadów i zdrowszym sposobie na pozyskiwanie świeżej, smacznej i bezpiecznej wody. Rozwiązaniem może być założenie filtra kuchennego. To niewielkie urządzenie do montażu w kuchni, dzięki któremu można mieć stały dostęp do oczyszczonej i smacznej wody. Ta świetnie sprawdza się nie tylko do picia, ale i przygotowania gorących dań i napojów.

Filtr kuchenny jest bardzo dobrym rozwiązaniem z kilku względów. Przede wszystkim to ograniczenie produkcji plastiku. Nie trzeba też dźwigać ciężkich zgrzewek, planować zapasów. To także ogromne oszczędności. Dlaczego by nie spróbować?

Jaki filtr kuchenny wybrać?

Wybór filtrów kuchennych jest naprawdę duży. Obecnie można dobrać urządzenie specjalnie do swoich potrzeb. Do wyboru są między innymi systemy ultrafiltracji lub odwróconej osmozy. O zaletach filtrów kuchennych możecie przeczytać w artykule: Poznaj 10 zalet filtrów kuchennych! Dlaczego warto mieć taki w kuchni?

Ultrafiltracja

Ultrafiltracja jest niewielkim urządzeniem, które uzdatnia wodę na bieżąco. Woda jest napędzana siłą ciśnienia w instalacji. Cała jest uzdatniana na bieżąco. Usuwane są z niej wszelkie zanieczyszczenia o wielkości do 0,1 mikrona. Ultrafiltracja pozostawia w wodzie naturalnie występujące minerały. To świetny sposób na doszlifowanie jakości wody wodociągowej. Ultrafiltracja dobrze sprawdza się w mieszkaniach w bloku, zwłaszcza przy małych kuchniach. Dobrym przykładem ultrafiltracji są te z serii Ecoperla Profine POU:

Odwrócona osmoza

Odwrócona osmoza to doskonały wybór dla tych, którzy chcą dopasować wodę idealnie do swoich potrzeb. Pozwala na bardzo dokładne oczyszczanie wody oraz (opcjonalnie) wzbogacanie jej w wybrane składniki. Przykładem filtra kuchennego, dającego taką możliwość, jest Ecoperla Rosa. To odwrócona osmoza, która daje idealnie oczyszczoną wodę oraz wodę wzbogaconą w magnez i wolny wodór, dzięki wkładowi rewitalizującemu Ecoperla Elixir. Taka woda ma właściwości prozdrowotne:

Ciekawą i niezwykle nowoczesną alternatywą jest odwrócona osmoza Ecoperla Profine Zero. To urządzenie, które posiada dwie membrany osmotyczne oczyszczające wodę równolegle. Wbudowany mieszacz pozwala na regulację ilości minerałów w wodzie. Bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla wielbicieli domowych kaw i herbat. Ecoperla Profine Zero pozwala na testowanie i szukanie najlepszych parametrów wody do parzenia.

Warto też zwrócić uwagę na odwróconą osmozę z serii Atlas Filtri OASIS DP SANIC. To urządzenie posiada specjalną powłokę bakteriostatyczną, dzięki której oczyszczanie wody jest naprawdę higieniczne.

Co powiesz na najlepszą wodę w całym domu?

A gdyby tak zadbać o najwyższą jakość wody w całym domu? Taka zmiana pomogłaby zadbać o domowe instalacje sanitarne, zaoszczędzić na detergentach, sprawić, że na armaturze wreszcie nie będzie pozostawał osad, polepszyć jakość prania, mycia naczyń i kąpieli, a przede wszystkim pomóc zaoszczędzić! Takie korzyści można uzyskać dzięki odpowiednio dobranej stacji uzdatniania wody. Najczęściej zdarzają się problemy związane z wysokim stopniem twardości wody. Z tego powodu polecany jest centralny zmiękczacz wody. Do tego można dobrać jeszcze kolumnę węglową.

Zmiękczacz wody

Zmiękczacze wody są urządzeniami zyskującymi na znaczeniu coraz bardziej. Dzięki nim można uzyskać idealnie miękką wodę w całym domu, która nie pozostawi po sobie osadów. Z wody eliminowane są wszelkie jony odpowiedzialne za tworzenie stopnia twardości wody. Wymiana jonowa jest przeprowadzana na żywicy jonowymiennej. Proces jest naprawdę skuteczny i wydajny. Warto obejrzeć filmik od polskiej marki Ecoperla:

Twarda woda stanowi ogromny problem w wielu gospodarstwach domowych, o czym można się przekonać czytając artykuł: Złodziej w domu! Czyli co nam kradnie twarda woda? Zmiękczacz wody należy dobrać do zużycia wody w danym gospodarstwie domowym. Dokładne informacje znajdziecie w artykule: Jak wybrać idealny zmiękczacz wody do domu?

Wybór jest naprawdę duży. Można wybrać ekonomiczny zmiękczacz wody, jak Ecoperla Toro, postawić na solidne i zajmujące niewiele miejsca rozwiązania, jak Ecoperla Softcab. Przy dużym zużyciu wody przyda się dwuczęściowy zmiękczacz wody, jak Ecoperla Softower.

Kolumna węglowa

Jeśli zależy Ci na wodzie idealnej do kąpieli, do zmiękczacza wody warto jest dobrać kolumnę węglową. To urządzenie, którego złoże stanowi wysokiej jakości węgiel aktywny. Woda jest oczyszczana z chloru, jego pochodnych, substancji toksycznych. Do tego poprawie ulega smak, zapach i barwa wody. Woda staje się idealna do celów spożywczych. Oprócz tego dobrze nadaje się do kąpieli. Nie podrażnia skóry, nie powoduje zaczerwienień ani świądu. Taka woda jest szczególnie polecana alergikom oraz osobom cierpiącym z powodu chorób skóry. Więcej informacji znajdziecie w artykule: Kiedy warto zdecydować się na kolumnę węglową?

Propozycją takiego urządzenia jest kolumna węglowa Ecoperla Carbotower. W serii są trzy wymiary do wyboru. Kolumna węglowa może działać automatycznie, bądź można dobrać do niej manualną głowicę sterującą. Regeneracja odbywa się poprzez płukanie wodą, dlatego jest to urządzenie bardzo tanie w eksploatacji. Więcej o duecie zmiękczacza wody i kolumny węglowej można przeczytać w artykule: Zmiękczacz wody i filtr z węglem aktywnym - połączenie idealne!

Jeśli używasz wody z własnego ujęcia

Jeśli korzystasz z wody z własnego ujęcia, na samym szczycie spraw do załatwienia powinna znaleźć się kompleksowa analiza wody! To klucz do tego, aby być całkowicie pewnym, że wykorzystywana woda jest bezpieczna dla zdrowia. Warto też sprawdzić, czy nie znajdują się w niej zanieczyszczenia, które mogłyby utrudnić codzienne użytkowanie, jak żelazo czy mangan. Dużą wiedze na temat analizy wody, tego gdzie i za ile ją przeprowadzić znajdziecie w artykule: Czy warto zlecić analizę wody? Po co jest potrzebna?

W przypadku wody z własnych ujęć niezbędne jest przeprowadzenie bakteriologicznej oraz fizykochemicznej analizy wody. Na podstawie wyników można ustalić, jakie metody uzdatniania wody sprawdzą się najlepiej oraz jakiej wydajności urządzenia będą najlepsze do zastosowania w danym gospodarstwie domowym.

Czas zacząć nowy rok z wodą najlepszej jakości

Nie ma na co czekać! Nowy rok to najlepszy moment na podjęcie nowych wyzwań i postanowień. Dobry nawyk picia wody z bardziej ekologicznych źródeł niż plastik może dostarczyć wielu korzyści, zarówno organizmowi, jak też środowisku. Wspomóż swój organizm i naszą Planetę! W nadchodzącym roku postaw na to, co najlepsze.

Powiązane produkty

Komentarze (2)

  • Paula
  • 2022-01-04 10:04:10
  My już od dawna mamy w domu filtrowaną wodę, ale uzdatnianie nie dotarło jeszcze do naszych rodziców. W tym roku musimy zamontować u nich ultrafiltrację!
  • Tatiana
  • 2022-01-05 15:12:14
  Właśnie planuję w nowym roku poprawić wodę w salonie fryzjerskim. Mamy zakład przy domu i koniecznie trzeba coś zrobić, żeby zmiękczyć wodę

Nowy komentarz

arrow_upward