Ekonomiczne zmiękczacze wody - co najlepiej wybrać?

Zmiękczacz wody jest idealnym wyborem, jeśli zależy Ci na skutecznej walce z twardą wodą. Musi być wydajny, skuteczny, ale przy tym bardzo dobrze, jeśli byłby ekonomiczny. Ale co to właściwie znaczy ekonomiczny zmiękczacz wody? Jakie ekonomiczne modele zmiękczaczy wody wybieracie najchętniej?

Zmiękczacz wody - prawdziwy hit w domu

Zmiękczacze wody są prawdziwym hitem. Obecnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na swoją skuteczność. Każdy oczekuje, że wybrany przez niego produkt będzie przede wszystkim skuteczny. Przy tym dobrze, aby był również oszczędny podczas eksploatacji. Jak wybrać najlepszy zmiękczacz wody? Przeczytajcie: Jak wybrać idealny zmiękczacz wody do domu?

Działanie zmiękczaczy wody

Koszty eksploatacji zmiękczaczy wody są bezpośrednio powiązane z kwestią ich działania, dlatego szybkie przypomnienie tego procesu. Urządzenia działają dzięki wymianie jonowej. Na żywicy zatrzymywane są jony odpowiedzialne za twardość wody, natomiast miękka woda trafia bezpośrednio do użytkownika. Właściwości żywicy jonowymiennej, czyli medium, z czasem ulegają wyczerpaniu. Można je odzyskać dzięki regeneracji z udziałem roztworu solanki. Do jego wytworzenia niezbędna jest sól regeneracyjna, na którą jest przeznaczony specjalny zbiornik, oraz woda.

Eksploatacja zmiękczaczy wody

Zmiękczacz wody nie jest urządzeniem, które po podłączeniu będzie po prostu działało. Jak większość domowych sprzętów AGD, wymaga pewnej dozy uwagi i właściwej konserwacji. To pozwala na prawidłową pracę przez długie lata. Obsługa zmiękczacza wody nie jest zbyt zajmująca. Urządzenia te działają automatycznie. Do prawidłowej regeneracji potrzebują jednak dostępu do właściwie dużych zasobów soli regeneracyjnej i do wody. Główny koszt utrzymania stanowi więc sól regeneracyjna. Co kilka lat należy wymienić żywicę jonowymienną oraz pamiętać o regularnej wymianie wkładów w filtrach mechanicznych. Wszystkie szczegóły znajdziecie tutaj: Koszty utrzymania zmiękczacza wody - czy eksploatacja jest droga? Okazuje się, że miesięczny koszt eksploatacji w niektórych domach może wynosić zaledwie 20-25 złotych. To o wiele mniej niż wynosi korzystanie z twardej wody.

Co to znaczy ekonomiczny zmiękczacz wody?

Za ekonomiczne zmiękczacze wody są uznawane takie urządzenia, które nie będą generowały dużych kosztów eksploatacyjnych. Jak już wiemy, na nie w największym stopniu składa się zużycie wody oraz soli na regenerację. Należy zwracać uwagę na dodatki, dzięki którym te będą możliwie jak najniższe. Opcji jest kilka. My wymieniamy te, które dadzą pewne efekty.

Ecoperla Perfect System

Warto szukać zmiękczaczy wody z dodatkowymi funkcjami lub specjalnymi systemami zmniejszającymi koszty eksploatacji. Takim systemem jest Ecoperla Perfect System. To specjalnie stworzony system ustawień głowicy sterującej dedykowany kompaktowym stacjom uzdatniania wody. Stworzyli go eksperci polskiej marki Ecoperla. Oprócz niższego poboru wody i soli na regenerację, Ecoperla Perfect System zapewnia także prawidłową, bezawaryjną pracę. Przeczytaj więcej: Ecoperla Smart, Perfect, Security System - po co są? Jak działają?

Solankowanie proporcjonalne

Solankowanie proporcjonalne jest dodatkową funkcją dostępną w niektórych modelach zmiękczaczy wody. Dzięki niemu na proces regeneracji pobierane jest tylko tyle soli, ile faktycznie potrzeba na ten proces. Taka funkcja jest dostępna między innymi w kompaktowych zmiękczaczach wody Ecoperla Slimline CS.

Regeneracja UpFlow

Regeneracja UpFlow, czyli przeciwprądowa, jest uznawana za bardziej ekonomiczną. Solanka w tym procesie zużywa się powoli. W pierwszej kolejności jest regenerowana mniej zużyta część złoża zmiękczającego, a solanka jest kierowana w stronę części bardziej wyeksploatowanej. Taki rodzaj pozwala na bardziej wydajną regenerację żywicy jonowymiennej. Regeneracja przeciwprądowa pozwala również na mniejszą emisję popłuczyn oraz ograniczenie soli i wody zużywanych na proces.

Monosferyczna żywica jonowymienna

Bardzo ważnym jest, aby zwrócić uwagę na rodzaj żywicy jonowymiennej w zmiękczaczu wody. Warto wybierać urządzenia wypełnione złożem monosferycznym. Każda cząsteczka ma jednakową budowę. To sprawia, że zużywa się równomiernie, jest łatwiejsza do regeneracji, a przy tym potrzebuje mniejszych ilości regenerantu do zastosowania. Szczegóły w artykule: Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody - co warto wiedzieć?

Jakie zmiękczacze wody wybieracie?

Przygotowaliśmy dla Was listę ciekawych propozycji zmiękczaczy wody, które nie będą generowały wysokich kosztów eksploatacji. Przy projektowaniu tych urządzeń producent wziął pod uwagę potrzeby użytkowników, także te związane z kosztami utrzymania. Zastosowane rozwiązania mają wpływ na mniejsze zużycie wody i soli na proces regeneracji, ale sam proces pozostaje w pełni efektywny. Działanie zmiękczacza wody jest zrównoważone. Sprawdźcie, jakie modele najchętniej wybierają zainteresowani w naszym sklepie internetowym.

Ecoperla Toro

Ecoperla Toro to jeden z kompaktowych zmiękczaczy wody, cieszących się w naszym sklepie największą popularnością. Nie dość, że jest to seria bardzo ekonomiczna, to jeszcze niebywale prosta w montażu ze względu na swoją oryginalną budowę. Do wyboru są dwa modele: Ecoperla Toro 20 i Ecoperla Toro 35. Warto obejrzeć recenzję:

Ecoperla Vita

Ecoperla Vita jest serią, która imponuje trwałością i solidnością wykonania oraz zastosowanych komponentów. Urządzenia są dostępne w bardzo korzystnej cenie. Na proces regeneracji zużywane są minimalne ilości wody i soli, dzięki ustawieniom Ecoperla Perfect System połączonym z przepływem przeciwprądowym. Do tego monosferyczna żywica jonowymienna, którą należy wymienić średnio dopiero po 10 latach. To wszystko sprzyja taniej eksploatacji!

Ecoperla Slimline CS

W tej linii kompaktowych zmiękczaczy wody znajdziemy wiele ciekawych funkcji, ułatwiających użytkowanie i sprawiających, że koszty eksploatacji są naprawdę minimalne. Przede wszystkim jest to możliwe dzięki zastosowaniu ustawień Ecoperla Perfect System z przepływem przeciwprądowym podczas regeneracji. Dodatkowo dosypywanie soli do zbiornika ogranicza funkcja solankowania proporcjonalnego. Skrócenie regeneracji o 1 cykl bez utraty jej pełnej efektywności również pozwala na zaoszczędzenie wody oraz soli podczas tego procesu.

Ecoperla Softower

W przypadku niektórych gospodarstw domowych bardziej ekonomicznym wyborem może okazać się większy zmiękczacz wody. Jeśli w domu stopień twardości wody jest naprawdę wysoki lub zużywa się duże ilości wody, lepiej wybrać produkt o większej wydajności. Seria dwuczęściowych zmiękczaczy wody Ecoperla Softower została stworzona właśnie do takich celów! Głowica sterująca Clack zapewnia bezawaryjną pracę, a duże ilości monosferycznej żywicy jonowymiennej zmiękczanie wody na najwyższym poziomie. To sprzęt godny polecenia. Zobaczcie sami:

Ecoperla Hero

Ecoperla Hero to doskonałe urządzenie dla tych, którzy oprócz wysokiego stopnia twardości wody chcą się pozbyć także chloru, jego pochodnych i wielu innych substancji, które mogą podrażniać skórę oraz zmieniać smak i zapach wody na niekorzystne. To urządzenie jest połączeniem kompaktowego zmiękczacza wody z węglem aktywnym. Zajmuje niewiele miejsca, a dzięki wbudowanym ustawieniom Ecoperla Perfect System praca jest prawidłowa, regeneracja oszczędna.

Oszczędności i miękka woda w całym domu

Zmiękczacz wody jest w stanie zapewnić miękką wodę w całym domu dość niskim kosztem. Przy tym sam daje spore oszczędności. I nie chodzi tu tylko o finanse, ale także o czas i energię. Twarda woda kosztuje znacznie więcej niż eksploatacja zmiękczacza wody, o czym przekonuje artykuł: Złodziej w domu! Czyli co nam kradnie twarda woda?

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward