Zmiękczacz wody z węglem aktywnym - czy to produkt dla Ciebie?

Zmiękczacze wody z węglem aktywnym to wciąż nowość w branży uzdatniania wody. Wielu ocenia go jako niezwykły produkt, który może przypaść do gustu mieszkańcom domów jednorodzinnych. Co mają w sobie hybrydowe zmiękczacze wody? Kiedy warto zdecydować się na zakup takiego urządzenia? Który wybrać?

Zmiękczacz wody z węglem aktywnym = hybrydowy zmiękczacz wody

Od jakiegoś czasu, choćby podczas poszukiwań kompaktowego zmiękczacza wody, możemy natknąć się na podobny produkt. Coraz więcej producentów oferuje obecnie nowość – zmiękczacz wody dodatkowo wzbogacony o węgiel aktywny. Takie urządzenia są zamiennie nazywane stacjami uzdatniania wody 2 w 1 lub hybrydowymi zmiękczaczami wody. Wybór w tej kategorii staje się coraz większy, jednak o co dokładnie chodzi z tymi produktami?

Dlaczego hybrydowe zmiękczacze wody są tak popularne?

Hybrydowe zmiękczacze wody uzdatniają wodę na cały dom! To znaczy, że niezależnie od punktu poboru wody, zawsze możemy cieszyć się wodą wysokiej jakości, przystosowaną do różnych obowiązków w gospodarstwie domowym. Z oczyszczoną wodą funkcjonowanie i codzienne życie staje się łatwiejsze i znacznie przyjemniejsze! Zyskujemy w dziedzinie ochrony instalacji wodnych i urządzeń AGD korzystających z wody, na sprzątaniu, praniu, kąpieli, a także w kuchni. Oto lista najważniejszych zalet wody, która przepływa przez hybrydowy zmiękczacz wody:

Woda idealna do kąpieli, nie podrażnia skóry, nie pozostawia osadu z mydła

Znacznie niższe zużycie detergentów i środków czyszczących

Łatwe sprzątanie, brak uporczywych osadów po twardej wodzie

Przyjemne w dotyku tkaniny po praniu, pachnące, o niezmiennym kolorze

Ochrona instalacji, kotła grzewczego, mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia awarii

Doskonały smak dań, napojów zimnych i gorących

Odkryj, co kryje wnętrze hybrydowego zmiękczacza wody

Wewnątrz hybrydowych zmiękczaczy wody mamy do czynienia z dwoma rodzajami złóż filtracyjnych. Stąd właśnie nazwa 2 w 1. Pierwszą warstwę stanowi węgiel aktywny, zaś za nim znajduje się żywica jonowymienna. Każda z warstw uzdatniania wodę na swój sposób i pełni bardzo ważną rolę. Przy zakupie hybrydowego zmiękczacza wody warto zwracać uwagę, aby oba złoża były jak najwyższej jakości, a podczas regeneracji nie dochodziło do ich zmieszania. O tym, że węgiel aktywny i żywica jonowymienna to świetne połączenie możecie przekonać się, czytając: Zmiękczacz wody i filtr z węglem aktywnym - połączenie idealne!

Rola węgla aktywnego

Węgiel aktywny w hybrydowych zmiękczaczach wody pełni kilka bardzo ważnych funkcji. Przede wszystkim oczyszcza wodę, poprawia właściwości organoleptyczne. Dzięki niemu woda staje się idealna do spożycia i równie smaczna, co butelkowana. Stanowi też doskonałą bazę, na której można przygotować dania i napoje gorące. Woda uzdatniona z pomocą węgla aktywnego jest doskonała do kąpieli. Jest polecana szczególnie dzieciom, alergikom, osobom z chorobami skóry. Wszystko ze względu na to, że koi, nie podrażnia i nie powoduje nasilenia objawów. Warto zajrzeć także tu po więcej informacji: Uważaj! Jakość wody ma wpływ na stan skóry podczas kąpieli!

Drugą bardzo ważną kwestią jest ochrona żywicy jonowymiennej. Węgiel aktywny jest w stanie znacznie wydłużyć żywotność złoża zmiękczającego. Ochrania je przed zanieczyszczeniami, które osadzając się na żywicy jonowymiennej, mogłyby skutkować jej niższą wydajnością, szybszym zapychaniem, a w konsekwencji wcześniejszą potrzebą wymiany na nową.

Rola żywicy jonowymiennej

Żywica jonowymienna jest najpopularniejszym medium zmiękczania wody. Nie ma lepszego i bardziej skutecznego sposobu na redukcję stopnia twardości wody. To właśnie na jej powierzchni dochodzi do wymiany jonów tworzących twardość wody na neutralne jony sodu. Warto szukać hybrydowych zmiękczaczy wody, w których wykorzystuje się właściwości monosferycznej żywicy jonowymiennej. Jest ona znacznie trwalsza, zapewnia tak samo skuteczne zmiękczanie wody na całej powierzchni, szybciej i dokładniej się regeneruje, cechują ją wyższa żywotność. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Żywica jonowymienna w zmiękczaczu wody - co warto wiedzieć?

Dla kogo jest przeznaczony hybrydowy zmiękczacz wody?

Hybrydowe zmiękczacze wody są dobrą propozycją dla tych, którzy oprócz zmiękczania wody, chcieliby jej nadać odpowiednie właściwości. Mowa tu rzecz jasna o redukcji niewłaściwego zapachu wody, poprawie jej barwy i smaku, eliminacji chloru, pochodnych, związków toksycznych. Innymi słowy, wszelkich substancji, z którymi doskonale radzi sobie węgiel aktywny. Dzięki temu woda jest nie tylko bardzo przyjazna domowym instalacjom, ale również świetnie spełnia swoją rolę w zastosowaniach spożywczych.

Zmiękczacze wody z węglem aktywnym to dobra propozycja, jeśli w domu nie ma dość miejsca i odpowiednich warunków na montaż znacznie bardziej wydajnej alternatywy w postaci oddzielnego zmiękczacza wody i kolumny węglowej. Co prawda mamy do czynienia z mniejszą powierzchnią filtracyjną, jednak efekty będą zadowalające.

Ecoperla Hero - kandydat do Twojego domu

Ecoperla Hero może być idealnym kandydatem z tej kategorii. To kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym o dużej wydajności, skuteczności i solidnych komponentach. To produkt od już dobrze znanej polskiej marki Ecoperla. Warto zacząć od jego budowy. Głowica sterująca została wykonana specjalnie pod ten kabinet. Oba elementy są ze sobą idealnie spasowane. Wszystko dzięki ścisłej współpracy z amerykańskim producentem Clack. To uznany na całym świecie specjalista w produkcji głowic sterujących. Jego produkty są proste w budowie, łatwo serwisowalne, a przy tym praktycznie nie ulegają awariom.

Najważniejszą rolę odgrywa jednak złoże znajdujące się wewnątrz butli ciśnieniowej. To 40 litrów dwóch rodzajów ułożonych warstwowo. Pierwszą warstwę w ilości 10 litrów stanowi węgiel aktywny z łupin orzechów kokosowych impregnowany srebrem. Srebro w tym przypadku tworzy powłokę bakteriostatyczną. Dzięki temu na powierzchni węgla aktywnego nie dochodzi do rozwoju żadnych mikroorganizmów, nawet w momencie zastoju korzystania z urządzenia, na przykład podczas wakacji. To znacznie zwiększa higienę i sprawia, że zawsze można być pewnym najwyższej jakości oczyszczania wody. Właściwości srebra są stosowane między innymi w technologii Microban®, o której w artykule: Czym jest technologia Microban®? Jakie ma znaczenie w uzdatnianiu wody?

Pod warstwą węgla aktywnego w Ecoperla Hero znajduje się aż 30 litrów wysokiej jakości monosferycznej żywicy jonowymiennej marki Lewatit. To złoże zmiękczające wyróżniające się naprawdę dużą trwałością. Żywotność wynosi nawet do 10 lat. Szczegółowe informacje dotyczące Ecoperla Hero znajdziecie w artykule: Ecoperla Hero - coś więcej niż zmiękczacz wody oraz w video recenzji produktu:

Powiązane produkty

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward