Czym jest technologia Microban®? Jakie ma znaczenie w uzdatnianiu wody?

Obecnie szukamy rozwiązań nie tylko ekologicznych i ułatwiających naszą codzienność, ale również tych, które zadbają o nasze bezpieczeństwo. Powstaje coraz więcej rozwiązań zwiększających higienę. Jedną z takich propozycji są produkty, także do uzdatniania wody, oparte o technologię Microban®. Czym jest technologia Microban®? Co możemy dzięki niej zyskać? Jakie niesie zalety?

Microban® to jeden z wiodących na świecie producentów powłok antybakteryjnych. Technologia jest wprowadzana do produktu w trakcie produkcji, zapewniając doskonałą ochronę i czystość. Kiedy mikroorganizmy stykają się z powłoką Microban®, efekt jest niemal natychmiastowy. Jony srebra zawarte w powłoce wchodzą w reakcję z mikroorganizmami, nie pozwalając im się rozwijać. Dzięki temu na powierzchniach nie dochodzi do powstawania pleśni i bakterii. Tym samym zapobiega się powstawaniu charakterystycznych plam, nieprzyjemnemu zapachowi.

Jak działa technologia Microban®?

Technologia Microban® bazuje na właściwościach srebra oraz triklosanu. Ten drugi jest związkiem pochodzącym z grupy fenoli, który dodaje się do molekularnej struktury polimerów. Obie substancje są uznawane za doskonałą ochronę przed powstawaniem grzybów i rozwojem bakterii. Antybakteryjne zdolności srebra są doceniane już od bardzo dawna. Kiedy jakikolwiek mikroorganizm znajdzie się na powierzchni pokrytej srebrem, zaczynają oddziaływać na niego jony srebra. Wnikają do wewnątrz, do struktury DNA. Wyniszczają komórkę, blokują rozwój, rozmnażanie się, wyniszczają ją. Jony srebra zmieniają budowę komórek bakteryjnych. Powłoka Microban® chroni jedynie powierzchnie, na które została nałożone.

Czy technologia Miecroban® jest bezpieczna?

Technologia Microban® jest w pełni bezpieczna dla zdrowia. Nie wchodzi też w reakcję ze środowiskiem zewnętrznym, na przykład wodą przepływającą przez klosz pokryty warstwą srebra. Nie ma zapachu, ani smaku, nie powoduje zmiany barwy. Powłoka podlega stałej kontroli oraz testom związanym z wpływem na zdrowie człowieka. Badania wykazują, że warstwa Microban® jest w stanie zapobiegać rozwojowi bakterii i grzybów nawet na poziomie 99,9%. To zabezpieczenie działa przez cały czas, 24 godziny na dobę, ze stałą skutecznością.

Na jakie bakterie działa technologia Microban®?

Dzięki zastosowaniu powłoki bakteriostatycznej Microban®, powstrzymywane jest namnażanie się bakterii takich jak choćby: E.coli, Salmonella, Listeria, MRSA, czarne drożdże czy Staphlococcus. Wszystkie stanowią realne zagrożenie dla zdrowia człowieka. Mogą doprowadzić do zatruć, rozwoju trudnych do przebycia chorób. Wystrzeganie się tego typu niebezpieczeństwa jest niezwykle ważne zwłaszcza w placówkach medycznych oraz wszelkich działalnościach związanych z sektorem spożywczym (zarówno woda, jak i jedzenie, etc). O bakteriach z grupy E.coli można przeczytać między innymi w artykułach: Bakteria E.coli w wodzie - co warto wiedzieć? Jak usuwać?, Jakie bakterie mogą bytować w wodzie z własnego ujęcia?

Szerokie zastosowanie technologii Microban®

Obecnie technologia Microban® znajduje swoje zastosowanie w bardzo wielu dziedzinach. W dużym skrócie można powiedzieć, że taką powłokę stosuje się na każdym materiale, gdzie niezbędne jest zachowanie najwyższej higieny. Technologia Microban® jest na przykład kładziona na linii produkcyjnej pasty do zębów. Warto zdawać sobie sprawę, że przedmioty, na których stosuje się powłokę bakteriostatyczną, są nieco droższe.

Powłoka Microban® jest wykorzystywana zwłaszcza w sektorze medycznym, w produkcji wielu narzędzi medycznych, środków chemicznych. Pokrywa się nią nawet całe sale operacyjne w szpitalach, by mieć pewność zachowania najwyższej higieny. Zachowanie sterylności jest niezbędne również w laboratoriach. Z technologii korzysta się również w wielu przedsiębiorstwach z sektora spożywczego oraz innych gałęziach przemysłu. Z zastosowaniem Microban® wytwarza się nawet płytki łazienkowe czy pieczątki. Znajduje swoje zastosowanie również jako część niektórych odcinków instalacji, zwłaszcza tych trudniejszych w dezynfekcji. Jej obecność możemy odkryć także w kuchni. Są nią pokrywane blaty kuchenne, deski do krojenia. Microban® można także odnaleźć w produktach do uzdatniania wody.

Uzdatnianie wody z powłoką Microban®

W naszym sklepie internetowym możecie odnaleźć kilka produktów wykorzystujących niezwykłe właściwości powłoki bakteriostatycznej Microban®. Pochodzą one od znanego i cenionego włoskiego producenta Atlas Filtri. To właśnie on zdecydował się na podjęcie współpracy z twórcami technologii Microban®. Tak powstała seria filtrów narurowych Atlas Filtri Sanic oraz odwrócona osmoza.

Seria filtrów narurowych Atlas Filtri Sanic

Seria filtrów narurowych Atlas Filtri Sanic jest prawdziwym hitem i wiele osób decyduje się właśnie na jej wybór. Cena nie jest znacznie wyższa, a efekty ogromne. Można być pewnym najwyższej higieny  bezpieczeństwa. Wewnątrz klosza nie dojdzie do rozwoju żadnych mikroorganizmów. Szczegółowe informacje na temat serii Atlas Filtri Sanic możecie znaleźć w poświęconym temu artykule: Seria Atlas Filtri Sanic robi furorę! Dlaczego jest tak popularna? Wśród produktów mamy do wyboru klosze oraz wkłady o wielkości 10 i 20 cali. Obudowy najlepiej współpracują z wkładami z tej samej serii.

Odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS DP Sanic

Atlas Filtri OASIS DP Sanic również jest propozycją od włoskiego producenta, powstałą na bazie już wyżej opisanych filtrów narurowych. To bardzo dobra opcja dla osób, którym zależy, aby czerpanie wody pitnej było jak najbardziej higieniczne. Klosze wraz z głowicami są pokryte powłoką Microban®. Dzięki niej można mieć pewność, ze nawet jeśli dojdzie do zatrzymania się wody w zakamarkach odwróconej osmozy, nie zacznie się proces rozwoju warstwy biofilmu. Tym samym nie trzeba tak bardzo martwić się o dezynfekcję filtra od wewnątrz, choć oczywiście jest to wskazane, czy o jego bardzo dokładne oczyszczanie. Odwrócona osmoza Atlas Filtri OASIS DP Sanic oczyszcza wodę na pięciu etapach. Szósty stanowi wkład mineralizujący. Ten filtr kuchenny jest dobrą propozycją na działki, do domków letniskowych. Poniżej możecie poznać, jak dokładnie działa odwrócona osmoza.

Powłoka antybakteryjna - bezpieczeństwo i higiena w jednym

Powłoka antybakteryjna z zastosowaniem srebra to doskonały sposób na zachowanie pełnej higieny oraz bezpieczeństwa podczas uzdatniania wody. To szczególnie ważne, jeśli zdarza nam się zapominać o regularnej wymianie wkładów lub nie używamy instalacji z przestojami. Dzięki takiej impregnacji będziemy mieć pewność, że wewnątrz nie dojdzie do rozwoju żadnych drobnoustrojów.

Komentarze (1)

    • ewa
    • 2022-05-17 16:18:00
    mam osmozę z tej serii, bardzo spoko, dobra wydajnosc, cicha praca

Nowy komentarz

arrow_upward