Zadbaj o skórę przed wakacjami! To możliwe dzięki wodzie!

Wielkimi krokami zbliża się okres wakacyjny! To najlepszy czas, aby zatroszczyć się o kondycję swojej skóry. Dobrym pomysłem jest nie tylko odpowiednia pielęgnacja, ale również sprawdzenie, z jakiej wody korzystamy do kąpieli. Jaką jakość ma woda? Dlaczego jej parametry tak bardzo przekładają się na stan skóry?

Jak zadbać o skórę przed wakacjami?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, aby zarówno przed wakacjami, jak i w okresie wakacji chronić skórę przed nadmiernym oddziaływaniem słońca. Nie warto wystawiać jej na działanie promieni podczas okresu największego nasłonecznienia. Może to doprowadzić do powstawania podrażnień oraz oparzeń, które przede wszystkim są bolesne. Ponadto skóra ma tendencję do łuszczenia się, ścierania. Do pielęgnacji podczas kąpieli najlepiej jest stosować bardzo delikatne kosmetyki. Szczególnie korzystne będą te, oparte na naturalnych składnikach. Warto unikać produktów, które zawierają w sobie mydło. Przy reakcji z twardą wodą może ono pozostawać na skórze w formie bardzo cienkiej, praktycznie niewidocznej warstwy, blokując oddychanie skóry. Warto przeczytać także: Która woda lepiej sprawdza się w łazience? Miękka czy twarda?

Okazuje się, że dla skóry znacznie bardziej korzystny jest szybki prysznic zamiast długiej kąpieli. Długie pluskanie się w gorącej wodzie może przyczyniać się do odwodnienia skóry. Suszenie po prysznicu również ma niebagatelne znaczenie. Jeszcze przed wyjściem z kabiny prysznicowej dobrze jest upewnić się, czy dokładnie spłukaliśmy kosmetyki. Skórę należy osuszać ręcznikiem delikatnie, nie pocierać z całej siły, a pozwolić, aby sama dokładnie wyschła. Po osuszeniu zawsze warto jest zastosować właściwy produkt nawilżający. Każdy typ skóry wymaga odpowiedniego nawilżenia. Warto więc zapatrzeć się w dobry balsam do ciała.

Zadbanie o właściwą kondycję skóry to również dobre nawyki – odpowiednio długi sen, odpoczynek, właściwie zbilansowane posiłki. Do tego ograniczenie palenia i alkoholu szybko powinny przynieść oczekiwane efekty!

Zacznijmy od podstaw, czyli od wody

Choć kosmetyki i właściwa pielęgnacja są bardzo pomocne, najlepiej jest zacząć od źródła problemu lub jakości tego, z czym mamy do czynienia każdego dnia. Woda jest niezwykle ważna dla całego organizmu – od wewnątrz i od zewnątrz. Uczestniczy niemal we wszystkich procesach wewnątrz organizmu. Ma także niebagatelny wpływ na naszą urodę.

Twarda woda może wiele zepsuć

Największym problemem dla skóry jest wysoki stopień twardości wody. Twarda woda jest w stanie bardzo zaszkodzić kondycji skóry, spowodować niedoskonałości, zaczerwienienia. Największym problemem jest duża ilość jonów wapnia i magnezu. Przede wszystkim tworzą one osad i wchodzą w reakcje chemiczne z mydłem, o czym wspomnieliśmy już wyżej. Twarda woda niedokładnie spłukuje kosmetyki. Często pozostaje warstwa mydlanego osadu, która blokuje pory. Środki czystości nie są w stanie dobrze działać w takiej wodzie. Kolejnym problemem jest przesuszanie skóry przez twardą wodę. Szczególnie narażona na działanie twardej wody jest skóra głowy. To właśnie woda może być przyczyną powstawania łupieżu. Więcej o twardej wodzie znajdziecie w artykule: Twarda woda - co to za zjawisko?

Jak zapewnić sobie idealną wodę do kąpieli?

Kremy, balsamy do ciała czy peelingi będą w stanie niewiele wskórać, jeśli przede wszystkim nie postawimy na wodę odpowiedniej jakości. Podczas codziennej kąpieli, prysznica, do mycia rąk oraz twarzy powinniśmy używać wody miękkiej, która nie pozostawia osadu, Taka woda sprawia, ze używane kosmetyki działają wydajniej, na skórze nie pozostanie warstwa osadu, dobrze się spłuczą. Trzeba będzie użyć ich znacznie mniej do osiągnięcia dobrego efektu. Miękka woda nie wzmocni podrażnień, zaczerwienienia, stanów uczuleniowych, zadba o skórę. Ponadto warto jest zdecydować się na wodę pozbawioną chloru oraz jego pochodnych.

Wodę idealną do kąpieli można zyskać poprzez zastosowanie odpowiednich urządzeń do uzdatniania wody. W wielu przypadkach prawdziwym ratunkiem może okazać się zmiękczacz wody. Coraz więcej osób decyduje się na zestaw, w skład którego wchodzi zmiękczacz wody oraz kolumna węglowa.

Zmiękczacz wody

Przede wszystkim warto jest zwalczyć nadmierny stopień twardości wody. Najlepszym sposobem na twardą wodę jest centralny zmiękczacz wody. Wewnątrz takiego urządzenia zachodzi wymiana jonowa, na drodze której z wody usuwane są jony tworzące twardość. Do wyboru są kompaktowe oraz dwuczęściowe zmiękczacze wody. Rodzaj oraz ilość złoża zmiękczającego powinny zostać dobrane do zużycia wody, stopnia twardości, ilości osób zamieszkujących dom oraz preferencji co do funkcjonalności urządzenia. Wiele cennych rad znajdziecie w artykule: Jak wybrać idealny zmiękczacz wody do domu? A oto, co na temat zmiękczaczy wody sądzą sami użytkownicy:

Zmiękczacz wody + węgiel aktywny

Bardzo fajną kombinacją, zwłaszcza w kontekście kąpieli, jest zastosowanie połączenia miękkiej wody oraz jej oczyszczania na węglu aktywnym. Węgiel aktywny to doskonały sposób adsorpcji. To złoże filtracyjne jest używane w filtrach na cały dom, jak i do uzdatniania wyłącznie wody pitnej. Dzięki niemu woda odzyskuje odpowiednie właściwości fizyczne. W kontekście skóry bardzo ważne jest to, że węgiel aktywny redukuje w wodzie chlor oraz jego pochodne. To substancje, które oddziałują negatywnie na skórę. Mogą ją podrażniać, powodować świąd, powstawanie krostek, niedoskonałości, a nawet nasilać uczulenia. Ponadto z wody usuwane są substancje toksyczne, pestycydy oraz inne zanieczyszczenia, które również mogłyby oddziaływać na wierzchnią warstwę w sposób bardzo niekorzystny. Więcej o cechach węgla aktywnego znajdziecie w artykule: Węgiel aktywny - kiedy zastosować to złoże filtracyjne?

Miękka woda pozbawiona chloru oraz jego pochodnych jest bardzo przyjazna podczas kąpieli. Wszelkie środki czyszczące i pielęgnacyjne doskonale się w takiej wodzie rozpuszczają. Skóra pozostaje nawilżona, bez osadu mydlanego. Zmiany widać gołym okiem. O tym, że taka woda jest idealna można dowiedzieć się również stąd: Zmiękczacz wody i filtr z węglem aktywnym - połączenie idealne!

Aby uzyskać taką wodę, można zastosować stację uzdatniania wody składającą się ze zmiękczacza wody oraz kolumny węglowej. To bardzo wydajny sposób na to, aby uzyskać wodę idealnej jakości w całym domu, niezależnie od wykorzystywanego miejsca poboru wody. Jeśli w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca na taką stację uzdatniania wody, możemy zdecydować się na kompaktowy zmiękczacz wody z węglem aktywnym. Takim produktem jest Ecoperla Hero, o którym więcej w poniższym filmiku:

Odpowiednie nawodnienie też gra rolę!

Równie ważna, co odpowiednia pielęgnacja, jest także kwestia nawadniania organizmu. Działanie od wewnątrz przynosi nie mniejsze efekty niż na zewnątrz. Możemy spotkać się z przytoczonymi badaniami, z których wynika, że wypijanie litra dobrej jakości wody każdego dnia przez 42 dni jest w stanie zwiększyć nawilżenie skóry nawet o 14%. Dzięki regularnemu nawadnianiu skóra będzie w stanie odzyskać jędrność, elastyczność, zdrowy wygląd. Dzięki wodzie skóra będzie również w stanie wytworzyć i zachować naturalną barierę ochronną. Stanie się bardziej odporna na działanie promieni słonecznych, wiatru, mrozu czy zanieczyszczeń ze środowiska. Właściwe nawodnienie sprawia, że z organizmu o wiele łatwiej wypłukiwane są wszelkie toksyny, spowalnia się proces starzenia skóry. Więcej można przeczytać w artykule: Zadbaj o siebie, czyli jak mieć wodę zawsze przy sobie i dbać o nawodnienie?

Warto przy tym pamiętać, aby woda była najwyższej jakości. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o smak, zapach i barwę. Woda powinna być wolna od bakterii, toksyn, pestycydów, substancji, które mogłyby szkodzić zdrowiu i urodzie. Z tego względu warto zapewnić sobie wygodne i wydajne źródło własnej wody. Taką możliwość daje instalacja filtra kuchennego. Wybór jest naprawdę duży, a zalety znajdziecie w artykule: Poznaj 10 zalet filtrów kuchennych! Dlaczego warto mieć taki w kuchni? Do wyboru jest między innymi naprawdę nowoczesna odwrócona osmoza Ecoperla Revo, bardzo wygodna w użytkowaniu. Jeśli zależy nam na minerałach naturalnie występujących w wodzie, warto wybrać Ecoperla Profine Zero, natomiast dla tych, którzy poszukują wody o właściwościach prozdrowotnych może spodobać się Ecoperla Rosa z wkładem rewitalizującym Ecoperla Elixir.

Aby zadbać odpowiednio o urodę oraz właściwe nawodnienie, warto pamiętać, by wodę zabierać zawsze ze sobą, niezależnie od tego, czy wybieramy się na krótki spacer, czy na dłuższą wycieczkę. Pomocne w tym, a przy okazji też niezwykle ekologiczne, mogą okazać się butelki wielokrotnego użytku. Mamy dla Was dwie propozycje. Pierwszą jest w 100% ekologiczna butelka wykonana z trzciny cukrowej Ecoperla Ecobott. Jeśli wolisz napoje ciepłe, wybierz butelkę termiczną Ecoperla Runbott. Obie wyróżnia wybór wysokiej jakości tworzyw w produkcji, można je myć w zmywarce, są wolne od BPA i innych szkodliwych substancji, a do tego pozostają neutralne dla napoju przenoszonego wewnątrz. Koniecznie przeczytajcie więcej w recenzjach: Butelka termiczna Ecoperla Runbott - zabierz ulubiony napój gdzie chcesz, w każdą pogodę!, Ecoperla Ecobott - prawdziwie ekologiczna butelka dostępna w Polsce!

Zadbaj o skórę kompleksowo!

O skórę, zwłaszcza przed okresem wakacyjnym, warto zadbać kompleksowo! Ważne są nie tylko balsamy do ciała, zastosowanie odpowiedniej wody do kąpieli, ale również to, jak dbamy o siebie od wewnątrz. Bardzo istotne jest właściwe nawodnienie organizmu. Koniecznie wypróbuj sposoby z artykułu u siebie i zachwycaj idealną kondycją skóry niezależnie od pory roku!

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Nowy komentarz

arrow_upward